Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Panni robogó: a kis Hugocska

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Panni robogó: a kis Hugocska

    Sziasztok!
    Nemrégiben szert tettem két Panni robogóra. Ezeket is szerezném szépen rendbe tenni. Bár nem tűnik túlságosan bonyolultnak, egy alkatrész katalógus biztosan megkönnyitené az esetleges tipusidegen kokányolások felderítését és kiszürését. A bajom, hogy nemigen találtam semmilyen leírást. A legutobbi szigetszentmiklósi bőrzén sem találtam semmi kézzel foghatót. Ha tudnátok segíteni bármilyen infóval, megköszönném!
    Zsolt

    Képeket nem tudtam feltölteni az explorer 9-es miatt, ezért feltettem
    ide:
    http://veteran.forum.hu/members/josh...bums/panni-61/
    Utoljára szerkesztve a következő által: joshbono; 2011 máj. 29, 15:59.

    #2
    joshbono kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Szia!

      A mi Pannink nem rég lett kész. Maga a szerkezet valóban egyszerű, ellenben nem vagyok benne biztos, hogy megbízható. Én legalábbis folyamatosan küzdök a kuplunggal, a racsni ékeivel, és valamiért nagyon imbolyog is... de szemet gyönyörködtető kis gép. :-)

      Üdvözlettel, Szilárd
      Utoljára szerkesztve a következő által: Gyöngyi&Szilárd; 2011 okt. 17, 15:02.

      Komment


        #4
        Szia ApaE!
        Ha le tudnád fénymásolni nagyon megköszönném, és természetzesen tudok várni, rengeteg előmunka van rajtuk mire összeszerelhető állapotú lesz. Főként hogy nem ez az egyedüli motor amivel foglalkozom.
        Igazából az eredeti tervem az volt, hogy a motorokat egyesével elkezdem felújítani, de ahogy az utóbbi időben egyre több jármű érkezett hozzám, és itt a fórumon szerzett tapasztalatok után kissé módosítottam a terveimen.

        Homokszóró kabint készítek és az alkatrészeket letisztítva kategórizálom, aztán felkerülnek a polcra. Természetesen amelyek krómózandóak azokat M.Zoltántól "ellesett fogásokkal" felcsiszolom és ahogy pénztárcám engedi mennek a krómozóhoz.

        Minnél többet tudok meg itt annál bátortalanabbul (vagyis inkább körültekintöbben) állok hozzá a restauráláshoz.

        A Duna Alkatrészkatalógus sokkal jobb, mint ami nekem megvolt, de ha azt is lefénymásolod nagyon leköteleznél vele.
        Sokat járok Zuglóban, szívesen beugrok értük, ha meglesznek.
        Zsolt

        --- Ez még eszembe jutott: ---

        Szia Szilárd!
        Valamiért nem tudtam beszurni képeket a hozzászólásomhoz (biztos valami beállítási hiba, de nem akartam vesződni vele) ezért feltettem a képeket a galériába.
        Tényleg nagyon szép kis motor nekem is egyből a szívemhez nőlt.
        Első ránézésre is több oda nem illő kokányolást fedeztem fel, és az oldaldeknin sincs az a jel amit a neten található képeken láttam.
        Biztosan lesznek problémák nálam is dehát ez benne van a pakliban, ettől lesz a siker örömteli.
        Szívesen venném az alkatrészkatalógust, ha meg tudod oldani (szkenelni, vagy fénymásolni) természetesen fizetnék is érte.

        Komment


          #5
          Amúgy "kiállítási tárgynak" újítod fel, vagy járni is szeretnél-e vele?

          Ami a Panni feliratot illeti: arról is küldünk majd sablont, megírjuk mekkorára kell nagyítani, mi annak segítségével fújtuk le.
          Utoljára szerkesztve a következő által: Gyöngyi&Szilárd; 2011 okt. 17, 15:02.

          Komment


            #6
            Íme a miénk:

            Click image for larger version

Name:	22.jpg
Views:	1
Size:	187.6 KB
ID:	129011 Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	1
Size:	186.1 KB
ID:	129012

            És videó az első motorozásról :

            apacsavo kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Szia!

              Nem kiállításra szeretném megcsinálni, de nem is rendszeres motorozásra. De mindenképpen egy üzembiztos, szép motort szeretnék.

              Láttam már ezt a videót, amikor megvettem a pannikat, egyből rákerestem. Nagyon szép a mocitok, remélem az enyém is lesz ilyen.
              A középen lévő burkolat direkt nincs rajta? Nagyon szép ez a fehér csíkozásu gumi rajta. Mennyivel drágább a hagyományosnál?
              Küldtem a mailt és köszönöm a segítséget!

              Komment


                #8
                Szia!

                Bocsi, hogy csak most válaszolunk. A középső burkolat valóban nem volt rajta, mivel az volt az első próbaútja, és várható volt, hogy állítani kell majd rajta valamit, ezért nem raktuk rá. A fotó is ekkor készült.
                A fehér gumit a neten rendeltük: http://e-motorparts.addel.hu/search....gumi+szeg%E9ly A 10-es számú versenyző ezen az oldalon. Schwalbe-hoz írja, de tökéletes a Pannira, és nem mellesleg: olcsó is.
                Az indexes Panni fórumon is kérdés volt ez, ott még írtunk egy ilyen tájékoztatást, amit ide is bemásolok, hátha hasznos lesz számodra is: "...méterre adják, 3 m-t vettem, a lábvédőre, a középső burkolatra és a "mellpajzsra" volt ez elegendő. Feketét is vettem 1 m-t a tankborítás oldalára.
                Egyébként leméred, hogy mennyi kell és úgy adod le a rendelést (mi a biztonság kedvéért a megjegyzés rovatba is odaírtuk, hogy melyikből hány métert kérünk). Velünk nagyon készségesek voltak."

                Az e-mail postafiókunkat megnéztük, nem érkezett tőled levél ezidáig. Üdv. Gy és Sz

                Komment


                  #9
                  Szia szilárd!
                  Köszönöm a linket, ez nagyon sokat segített! Elküldtem a mailt még egyszer egy másik címemről. A freemail-nél már többször volt ilyen gondom. Előre is köszönöm a segítséget!
                  Zsolt

                  Komment


                    #10
                    Oké, megérkezett! Üdv.!!!!
                    Utoljára szerkesztve a következő által: Gyöngyi&Szilárd; 2011 okt. 17, 15:03.

                    Komment


                      #11
                      joshbono kedvelte ezt.

                      Komment


                        #12
                        Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a mai világban mennyire állja meg a helyét egy ilyen kismotor? Gondolok itt a használhatóságra leginkább. Olvastam valahol, hogy 35-40 km/h a végsebessége, az kevésnek tűnik így városba. Nagyon tetszik és arra gondoltam, hogy amíg a nagy gépet csinálgatom elindítanék egy ilyen projektet is. köszi
                        You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

                        Komment

                        Ugrás az oldal tetejére
                        Working...
                        X