Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IV. Veterán Fórum Találkozó Tiszakeszi 2017 július 28-30.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Szervusztok!


    Ahogy átnéztem a lap tetején a szavazást,beleszámolva azt a pár embert,aki ugyan nem jelzett igennel,de ott lesz és levonva azokat,akik lemondták a találkozón való részvételt,-családostól 30 fő lesz ott.Számoljunk,-mondjuk 40 fővel.A vendégek számát nem tudom,de úgy vélem családtagostól azok sem lesznek többen 20 főnél.Akik számára ebédet kell készíteni 60 fő.Fejenként 0,2 kg hússal számolva,ami a vendéglátós adagoknál 8 dkg.-al több,összesen 12 kg..
    Amennyiben nagyon nagy étvágyú emberere is számítunk,akkor elegendő,a húsból 15 kg..

    Tanulmányoztam a birkákkal kapcsolatos szakirodalmat,-hát egy felnőtt birka (anya juh),elérheti akár a 60-65 kg.-ot is élősúlyban,a kos jóval felette is lehet,fajtától függően,akár 80-90 kg. is.Kosokból nem szoktak kasztrálás nélkül ételt készíteni,és a herélés után is el kell telnie egy évnek,hogy semmilyen rossz ízhatás ne képződjön az ételben.A kiherélt kost ürünek nevezte el a népnyelv.

    A fenti mennyiségek tudatában,adódik a kérdés,hogy nem kellene egy állat életét feláldozni,mert annyi húsra nincs szükség és kár is lenne mindből pörköltet főzni,mert ebben a meleg időben könnyen tönkre mehet.Természetesen,ha Attila édesapja,a felesleget elteszi a mélyhűtőbe,akkor teljesen másképp kell állni a kérdéshez,de maximum 15 kg.-ért kár leölni,nem logikus és valahogy sajnálom is,-ugyanakkor megtiszteltetésnek is érzem,hogy a kedvünkért levágnának egy birkát.

    A fenti agymenés,csak úgy megfogalmazódott bennem és elsősorban azért írtam le,hogy mások is gondolják át!

    Üdvözlettel:Che

    Komment


      Zoli akkor a hangtechnika jön?? ugyi még ha hozni is kell?.
      megy , sőt ma már elkezdte a dj a számokat kigyűjteni

      - - - Updated - - -


      A fenti mennyiségek tudatában,adódik a kérdés,hogy nem kellene egy állat életét feláldozni,mert
      elég lenne egy disznó hátsó lába . csak nem tudom akkor mennyire bicegne ?
      Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2017 júl. 26, 10:08.

      Komment


        Pedig a CZ amit Sepy barátunktól hoztam , (a vape kivételével) bármiféle felujitás nélkül gond nélkül letudná az utat. 2 hete volram vele hosszabb uton. 2 nap alatt 460 km. Az autók akik kisértek nem birták tartani az iramot !

        Komment


          A pörkölt elfogy, ne izgulj Józsi bátyám! Legföljebb vacsorára nem kell főzni, csak melegíteni. Nem csak egy étkezést töltünk ott. Az állat élete akkor is. Véget ér, ha nem mi esszük meg, hanem a fagyasztóba kerül. Ráadásul, ha máshonnan szerzünk be kevesebb húst, az is egy állat volt és élt. Így meg tudjuk honnan van, és friss.

          Komment


            Így meg tudjuk honnan van, és friss.
            Amúgy meg ez sem egy utolsó szempont.
            Engem meggyőztél....

            Komment


              Amúgy meg ez sem egy utolsó szempont.
              Bizony, nem utolsó....a sok hypermarket "kaja" után...

              Komment


                Click image for larger version

Name:	20471972_1424587277577006_299913067_n.jpg
Views:	1
Size:	36.1 KB
ID:	152029Azt hiszem ennyi zene elég lesz halkan is! Készülünk megyünk támadunk persze holnap elötte a Hortobágyon ebédelünk egy kis kirándulással egybekötve egy kis Magyar Szürke marha pörköltet galuskával ráhangolódva Józsi bátyám isteni Birka pörköltjére!
                Támad a Simsonos birigád egy kis meglepetéssel! ui:Majd holnap meglátjátok!

                Komment


                  Ma dőlt el végleg és azért nagyon szomorú vagyok miatta, hogy az idei találkozón nem veszünk részt.
                  Számos oka van, illetve egy adott élethelyzet, de nem ez ami itt most külön említésre érdemes.
                  A kivételes társaságtól eszünk ágában sincs elszakadni természetesen a jövőben.
                  Érezzétek jól magatokat!

                  Komment


                    Kedves Demeter!

                    Sajnálom, hogy idén nem tudtok itt lenni! Remélem minden rendben veletek!
                    Köszönjük szépen a jókívánságot!

                    Attila

                    Komment


                      Én azon gondolkodom ,hogy mászok a motorra ithol még haggyán ennyi bazárt?!!?

                      Békülnöm kell!Átpakoltam az ágy marad itthol!
                      Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2017 júl. 27, 18:41.
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        Fiúk!

                        A pálinkás üveg tele tankolva,batyuk glédában,autó a ház előtt,-most kezdek bele pakolni.Remélem nem marad itthon semmi!

                        Üdvözlettel:Che

                        Komment


                          Én is az imént fejeztem be a gépbeállítást (irányba)... kora estig még nem volt biztos, hogy el tudok-e lépni a munkahelyről, a szabadságom a holnapi napra kétséges volt. Viszont úgy néz ki, minden oké, tehát holnap reggel útra kelek...
                          üdv, Zénó
                          Click image for larger version

Name:	keszi 2017 002.jpg
Views:	1
Size:	187.5 KB
ID:	152030Click image for larger version

Name:	keszi 2017 005.jpg
Views:	1
Size:	189.0 KB
ID:	152031Click image for larger version

Name:	keszi 2017 004.jpg
Views:	1
Size:	191.4 KB
ID:	152032
                          Attached Files

                          Komment


                            Motor elkészítve, a pakk lecsökkentve minimálra. Útra készen. A békülős pálinka elkészítve 😎.

                            Sajnálom akik hétvégén nem tudnak valamilyen okból ott lenni velünk.

                            Komment


                              imént fejeztem be a gépbeállítást
                              Nagyon virgonc a paripa kösd a sinvashoz nehogy meglógjon!
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment


                                köszi,
                                egy ilyen 360-ast korábban tényleg megcsaptak tőlem, azóta sem láttam viszont..

                                - - - Updated - - -

                                [QUOTE=demeter;89073]Ma dőlt el végleg és azért nagyon szomorú vagyok miatta, hogy az idei találkozón nem veszünk részt.
                                Kár, pedig készültem néhány klassz Kaptur-sztorival...

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X