Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannoniával a Pannonia Gyárba!

Collapse
Ez egy kiemelt téma.
X
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    -igazából ,... ugye... , szóval ... , -----amikor mind bent van

    de ezt csak halkan , és igazán a poén kedvéért és ugye nem be hanem rázár

    aztán csak egy maradhat ... „azenyimalegeredetibbnulszériásprototipus , ja és törökfranciausaimport”

    de lehet ,hogy csak tudat alatt , irigy vagyok mert nincs pannóniám ?
    Ott a pont,,joker"!Ez van a veterán talikon is!Én személy szerint nem is elegyedek szóba senkivel(ami ugyan nem nagy veszteség egyik félnek sem!!!)Egyébként valahol a lelkem mélyén megértem őket!Hiszen horibilis összegeket és munkát ölnek bele és jogosan várnák az üdvrivalgást!Ami sajnos elmarad.Csak az értő szemek ragyogásán látni hogy tetszik a közönségnek.No de hát ugye álltalában fiúból vagyunk és feltámad az amit én csak ,,kakasösztönnek"hívok(mindenképpen,mindenáron én vagyok a szemétdomb ura nincs más kakas rajtam kívül!!!!!)
    Azért pedig ne szomorkodj hogy nincs Pannóniád mert már lassan több van belőlük mint amennyit gyártottak!Egyébként nekem volt 1972-ben zsír új.........és már akkor is egy elavult tákolmány volt!!!Egy 125-ös Trophy hazavágta,lealázta bárhol!
    De tisztelem a Pannóniásokat és becsülöm őket hogy így óvják e régi jószágokat!!!!!Ezért el is megyek és jelenlétemmel lerovom a nagyra becsülésemet!(Ja! Megnézem a Csőgyárat vagy a romjait!)apacsavo 1972-ben a ,,Pancsin"!

    Komment


      #17
      Hánykor lesz ez pontosan?
      8 órától van regisztráció 9-ig, 9:30-kor megnyitó...Pannoniatal
      Ha futón hozod a gépet akkor az Öntő utcában tudsz parkolni. A rendezvény pedig a Veterán Újság szerkesztősége előtt (Központi út 20)lesz megtartva (legalábbis ez jött e-mailben)



      és már akkor is egy elavult tákolmány volt!!!Egy 125-ös Trophy hazavágta,lealázta bárhol!
      kkkhhhmmmm....nono! Emelkedőn vagy 2 személynél bármikor kenterbe ver egy Pancsi egy "huszönötös mizét"!

      Komment


        #18
        ...talán inkább fej-fej mellett száguldottak felfelé ...

        Komment


          #19
          Kaptam ma levelet a gyárlátogatással kapcsolatban, bemásolom ide ha valaki nem kapott volna, van benne sok hasznos információ:


          1.A regisztráció az a magyar gyártmányú motorokra vonatkozik, külföldi motorral nem kell regisztrálni, csak el kell jönni. Sokan nem olvasták el, vagy figyelmen kívül hagyták a meghívó szövegét a honlapon ami megmagyarázza a regisztráció lényegét :

          "Május 1.-én a Csepel-művek területén megtartandó motoros megemlékezésen a csepeli önkormányzat vendégül látja a magyar motorkerékpárral megjelenő résztvevőket. "



          2.
          Köszönjük szépen azoknak a jelentkezését akik szép számban regisztráltak a megadott időpontig ( április 25 ).
          A helyszínen a regisztráció 9:00 óráig lehetséges a vázszámok átnézése miatt.


          3.
          A Csepel Művek főbejáratától 50 méterre baloldalt van egy Agip benzinkút ami aznap is nyitva lesz.
          Az üzemeltetője is motoros és felajánlotta, hogy aznap aki ott tankol és kávét is iszik annak annyi forintba fog kerülni a kávé amennyi a motorjának az évjáratának az utolsó két számjegye. Pl: 1959 es = 59 forint a kávé, vagy 1973-as a motor akkor az 73 forintért iszik egy kávét.


          4.
          A megemlékezésen részt vesznek a Rozsdamarók Veteránjármű Egyesülete ( www.rozsdamarok.hu )
          A tapolcai veteránmotoros egyesület idén egy nagyon nemes tettre készül.
          Megismétlik a néhai Bús Antal féle észak-európai motoros túrát és a márkahűséget megtartva ugyancsak Danuviával szeretnék teljesíteni a Tapolca - Nordkapp távolságot. Erről személyesen a résztvevők fognak beszámolni.


          Danuvia Studium | Nordkapp Pixelmarket



          Május 1.-én országos Pannonia motorkerékpár találkozót szervezünk a Csepel Művek területére.
          Ezzel szeretnénk emléket állítani annak, hogy idén 40 éve, hogy a gyárat bezárták és ezzel véglegesen megszüntették a motorkerékpár gyártást Magyarországon.

          Ne tévesszen meg senkit a rendezvény elnevezése. Nem csak Pannoniával lehet jönni hanem várunk mindenkit szeretettel aki érdeklődik a magyar motorkerékpárok illetve a veterán járművek iránt.
          Pannonia, Danuvia, Csepel, Tünde, Panni, Mátra, Berva, WM, Dongó, BMG, SHB, Méray, Népmotor, mind-mind magyar motor és nagyszerű lenne, ha mindegyik képviselve lenne ezen a napon.
          Ha nincs még kész a motorod akkor is ott a helyed, hogy ismerkedj, beszélgess, tapasztalatot szerezz vagy tanácsot kérjél olyan emberektől akikkel egyébként valószínű, hogy soha sem találkoznál.

          Aki figyelemmel kíséri a Pannonia túraszakosztály munkásságát ( www.pannoniamgtsz.hu ) az tudja, hogy a rendezvényeink előtt szoktunk készíteni egy vicces kis reklámfilmet. Ez most is megtörtént és reméljük, hogy tetszeni fog mindenkinek :

          https://www.youtube.com/watch?v=YUoa...ature=youtu.be

          Facebookon köszönjük a megosztásokat.

          https://www.facebook.com/mgtsz.pannonia


          Az elmúlt egy hónapban nagyok sok kérdés érkezett a Pannonia MGTSZ hez.
          Itt vannak a leggyakoribb kérdések és válaszok
          Olvasd végig és küld el az ismerőseidnek, hogy mindnél többen tudjanak a részletekről is.
          A leggyakoribb kérdések :

          Hol van a találkozó , gyülekező ?

          Nincs konkrét gyülekező, a motorok folyamatosan érkeznek a Csepel - Művek területére ahol már minden eligazítást megkapnak.

          Van belépő ?

          Nincs belépő, a rendezvény teljesen ingyenes.

          Csak Pannonia motor jöhet ?

          Nem, nem csak Pannoniával lehet jönni. Bárki , bármilyen motorkerékpárral részt vehet a rendezvényen, szeretettel várunk mindenkit.

          Csak gyári állapotú Pannonia jöhet?

          Nem, nem csak gyári vagy restaurált Pannonia jöhet. Mint már az előbb meg lett említve mindenkit szeretettel látunk aki szívesen részt venne a rendezvényen.


          Papírok nélküli motorok jöhetnek ?

          A gyár területén a megemlékezésen senki nem nézi, hogy van papírja a motorodnak vagy nincsen. A 12:00 kor induló felvonuláson mindenki a saját felelősségére vesz részt. A Csepel - Művek területéről rendőri felvezetéssel átvonulunk a Csepeli majálisra ahol a csepeli önkormányzat egy ebéddel várja a motorosokat és megtartjuk a díjkiosztót. Ezért fontos a regisztráció amit a www.pannoniamgtsz.huoldalon megtalálsz.

          Aki kocsival vagy utánfutóval hozza a motorját az hol parkolhat ?

          A rendezvény a Központi úton lesz megtartva a Veterán Autó és Motor újság szerkesztősége előtt.
          Az épület mellett lévő Öntő utcába lesznek eligazítva a kisteherautók , utánfutós kocsik akik motor hoznak.

          Lesz börze is ?

          Nem , nem lesz börze. Ez egy motoros megemlékezés a magyar motorkerékpár gyártás megszüntetésének a 40. évfordulóján. ( Május 1 én Siófokon van börze )

          Miért marad el Agárdi POMF ?

          Az idei Pünkösdi Old Motors Fesztivál Agárdon technikai okok miatt marad el.
          Az ok az egészen egyszerű, de mégis kellemetlen : időközben közvetlenül a nagykapuba épített kerékpár út miatt szinte lehetetlen a korrekt idemérést végrehajtani a megmérettetésen. Nincs teljesen leírva az agárdi verseny, keressük a megoldást.

          Két hengeres Pannonia találkozó is itt lesz ?

          A 2015-ös kéthengeres Pannoniák találkozója az szeptember 27.én lesz a herceghalmi verseny keretein belül.

          Hova állhatnak meg kocsival aki látogatni jön ?

          A Csepel- Művek területén bárhol megállhat ahol nem zavarja a két irányú forgalmat.

          Ez most minden évben meg lesz tartva ?

          Nem , ez a rendezvény legközelebb 10 év múlva lesz megtartva.

          Minden további részletet megtalálsz a www.pannoniamgtsz.hu oldalon.



          https://www.youtube.com/watch?v=YUoajO9ljPQ

          Komment


            #20
            kkkhhhmmmm...nono! Emelkedőn vagy 2 személynél bármikor kenterbe ver egy Pancsi egy „huszönötös mizét”!
            Nekem volt mind kettő!Vadi újak!125-ös Trophy MZ Velem és a nejemmel simán ment annyit mint előtte a T5h-m!(Az is igaz hogy a kettőnk súlya volt annyi mint most az enyém!)A Jáwák az MZ-k motorja,váltója rúgózása stb sokkal jobb volt!De jeleztem hogy a tisztelet megadva!De szeretek mindent reálisan értékelni!

            Komment


              #21
              A Jáwák az MZ-k motorja,váltója rúgózása stb sokkal jobb volt!De jeleztem hogy a tisztelet megadva!De szeretek mindent reálisan értékelni!
              Oké apacsavo, ezen nem fogunk összeveszi!
              Rugózás tényleg jobb, de a motort én úgy mondanám,hogy más. Végsebességben nyilván jobbak voltak az MZ-k,Jawák,de a Pannonia alacsony fordulaton sokkal nyomatékosabb. (MZ-vel nem tudsz 30-cal menni 4. sebességben)

              Komment


                #22
                (MZ-vel nem tudsz 30-cal menni 4. sebességben)
                Már akkor sem az volt a gyártók elgondolása, hogy mindenben megegyező (pl.: teljesítmény, nyomaték,rugózás, stb.) motort készítsenek, hanem az eltérő, más karakterisztika. Természetesen, ezek után nem lehet őket összehasonlítani (igazából még is megtesszük), ami nem baj, de -néha- vita tárgyát képezi. A nagyobb márkáknál is ugyanez a helyzet (BMW vs. rizsrakéták).

                Komment


                  #23
                  Nekem van pannoniám már jó pár éve , de valahogy húszonöt évvel ezelőtt is , szerettem volna jobbat ... Érdekes , talán "faxnis" vagyok !

                  Komment


                    #24
                    MZ-vel nem tudsz 30-cal menni 4. sebességben
                    Az még egy rendes panesznak is kínzás.

                    - - - Updated - - -

                    -----amikor mind bent van
                    Ez megint egy olyan hozzászólás, amit be kéne írni a Veterán Fórumos emlékkönyvbe.

                    Komment


                      #25
                      Felkészültünk!Mire is?!Vagy arra hogy holnap megyünk Csepelre és megünnepeljük hogy 40 éve nem gyártják a Pancsit?!Vagy meg gyászoljuk?!Vagy mi?!......tök mindegy én csak utas leszek!

                      Komment


                        #26

                        Komment


                          #27
                          A felvonulásról lekéstem sajna!Amíg ott voltam nem sikerült életre kelteni!Itt pedig azt hiszem a kevesebb,több lett volna!De hogy a gazdi rajong érte az tuti!Na ilyesmi volt nekem is!(De nem emlékszem hogy ennyire ki lett volna polírozva!

                          Komment


                            #28
                            Tegnap mi is elmentünk családi program keretében Csepelre a gyárba!

                            Anyák napja közeleg, így az én T1-esem is 52 év után meglátogatta a szülőanyukáját, megörökítettem, amikor belépett a kapun...

                            Click image for larger version

Name:	201505012889.jpg
Views:	1
Size:	189.1 KB
ID:	144369

                            200 km oda, meg utána 200 vissza...Ennyit egyfolytában még nem menetem vele, ...Tolni meg pláne sok volna 200 km , így az utánfutó mellett döntöttem...

                            Megérkezés után gyorsan levettük az utánfutóról: 14 LE előre, 2 LE hátra

                            Click image for larger version

Name:	201505012897.jpg
Views:	1
Size:	199.0 KB
ID:	144373


                            Ami ott volt...Én ennyi Pannóniát még egyben nem láttam!!!
                            Eszméletlen hangulata volt, amikor indulás előtt elkezdték berúgni őket, és a gyárváros utcájának házfalai között visszhangzott a dübörgés!...nem igaz, hogy akár Mátészalkán nem hallották...
                            Én amúgy imádom a kétütemű füstjének illatát...valószínűleg kizárólag nosztalgikus okokból...hát, ami ott volt....egy környezetvédő biztos a kardjába dőlt volna...

                            Néhány kép a sokaságról:

                            Click image for larger version

Name:	201505012907.jpg
Views:	1
Size:	187.7 KB
ID:	144371

                            Click image for larger version

Name:	201505012905.jpg
Views:	1
Size:	196.7 KB
ID:	144370

                            Különféle díjakat osztottak. Ha volt legfiatalabb Pannóniás díj, akkor azt valszeg a lányom érdemelte:

                            Click image for larger version

Name:	201505012904.jpg
Views:	1
Size:	202.1 KB
ID:	144372

                            Egy eszméletlen jó kört mentünk Csepelen, egy csomóan fényképeztek, videóztak, biztos lesznek feltöltve profi képek, videók a Youtube-ra, nem beszélve a Pannónia Mgtsz honlapját, az enyém csak amolyan ízelítő...

                            A felvonulás végállomása a majális volt, ezt a különlegességet ott a parkolóban kaptam le:

                            Click image for larger version

Name:	201505012916.jpg
Views:	1
Size:	198.9 KB
ID:	144374

                            ...és egy a Jawa-soknak:

                            Click image for larger version

Name:	201505012927.jpg
Views:	1
Size:	199.5 KB
ID:	144375

                            Egy jó link a Youtube-ról:

                            https://www.youtube.com/watch?v=4ZZ65QVwtno
                            Utoljára szerkesztve a következő által: Lemezjáték; 2015 máj. 04, 09:59. Oka: link hozzáadása

                            Komment


                              #29
                              A különlegességet szerintem a Balassagyarmati múzeum gazdája vitte fel.

                              Komment


                                #30
                                Ami ott volt ...Én ennyi Pannóniát még egyben nem láttam!!!
                                Valószínű lehetett volna több is. A siófoki börzén is volt kb 15 db.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X