Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Massey ferguson 165

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Massey ferguson 165

    Szevasztok. Van egy Massey Ferguson 165 tip. traktorom és ehhez keresnék alktrész ---katalógust--- vagy olyan robbantott ábrás leírást amiből kiderül hogy hogyan kell szerelni.
    Valami a kardán meghajtásnál ment el ha hasogatás közben . Ropogó-recsegő hangot ad bekapcsoláskor. viszont amikor ki van kapcsolva akkor is fororog a kardán csonk. Ezt kellene szerelnem.
    Ha tudtok segítsetek.
    üdv

    #2
    Szervusz!

    Első keresésre csak angolt találtam - az nem akadály?

    Igaz letöltésre nem láttam lehetőséget, de ingyen van és egész jó minőségű.

    https://archive.org/details/tractors...5_shop_service

    A kép alatt a "full screen"-re kattintva egész jó méretben is meg lehet jeleníteni.
    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

    Komment


      #3
      Köszönöm lehet hogy sokat fog segíteni. üdv

      Komment


        #4
        Sziasztok. A Ferguson 165. tip traktorom áramtermelését dinamó végzi. Véleményem szerint keveset tölt, mivel alapjáraton az óra 0 vagy ennél kevesebbet ( - ) jelez. Szeretném átalakítani generátorosra. Ebben kérnék tanácsot, ötleteket.
        Mit kell cserélnem?
        -Tudom, hogy kell 1 generátor.
        -De milyen?
        -Gondolom kell fesz. szabályzó. A műszerfal alatt van egy fém doboz. Ebbe mennek vezetékek.
        -Ez jó lesz, vagy nem?
        -Ha nem akkor milyet vegyek?
        -A vezetékek lényegében újak a gépen, ezeket megcsináltam.
        -Kell-e új vezetékelés?
        Használt jól működő generátort és ami kell hozzá (esetleg tip.) írjatok.

        Első lépésben "csak" ennyit kérdeznék.
        Köszönöm a válaszokat-tanácsokat
        üdv

        Komment


          #5
          Én a TZ4k dinamóját cseréltem le egy generátorra, gyakorlatilag a vezetékei olyan nagyon ócskák voltak hogy inkább kicseréltem az egészet így nem kellett azon törnöm a fejem hogy hogyan épül be a szerkezet a régi rendszerbe, és mivel a háztájiban olyan generátor volt amin rajta volt a feszszabályzó így ezen sem kellett törni a fejem.

          De ezt tudnám neked is javasolni, hogy egy beépített szabályzós generátort próbálj keríteni és akkor nem kell gondolkozni hogy jó-e hozzá vagy sem. Ilyenek már a bontókban sem kincsek, az enyém vagy D Kadettről vagy Golf2ről
          származhattak, merthogy ezeket amortizáltam a bontóba.

          Komment


            #6
            Köszönöm a válaszod. A bekötéssel tudnál sefíteni ? Amit a műszerfal alatt találtam fesz. szabályzót (fém dobozt) az meg kell szüntetni ? A vezetékeket hova kell kötnöm ?
            üdv

            Komment


              #7
              Szevasztok. A Massey Ferguson 165 tip traktoromon farmer fülke van. A fülke mert nyitott szeretném be burkolni hogy minél zártabb legyen. És itt jön a kérdésem: hol lehet venni MTZ ablak üveget és ami rögzíti az üveget (ékes gumikéder)
              Bolt vagy web. áruház érdekelne.
              üdv

              Komment

              Ugrás az oldal tetejére
              Working...
              X