Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Moty 4 universal

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Moty 4 universal

    Üdvözletem mindenkinek! Tavalyi évben sikerült vásárolni egy MOTY 4 Universal tipusú 200ccm -es, 6le-s, 2 sebességes, irányváltós, elől-hátul kardán kihajtásos egytengelyes kertitraktort. Osztrák gyártású, 1969-es évjáratú, eléggé leharcolt állapotút. Kaptam vele egy 140 cm-es alternáló kaszát, utánfutót és egy 80 cm-es talajmarót. Tavaszra végzünk a felujításokkal /apámmal közösen/. Azóta vettem még 2 ugyan ilyet alkatrésznek az osztrákoktól deClick image for larger version

Name:	IMG0097A.jpg
Views:	2
Size:	190.1 KB
ID:	157403Click image for larger version

Name:	IMG0098A.jpg
Views:	1
Size:	183.3 KB
ID:	157404Click image for larger version

Name:	IMG0099A.jpg
Views:	1
Size:	186.3 KB
ID:	157405 már azok is működnek. Csak sajna az alföldön felénk senki nem ismeri ezeket a gépeket. Ha valakinek van ismerete tapasztalata velük az legyen szives ossza meg velünk is.
    Hajduf36 kedvelte ezt.

    #2
    Sziasztok! Most már a lefestett gépekröl is teszek fel képeket. A cudar idő miatt az adaptereket nem raktuk ki mellélyük. A szinek direkt nem egyformák, mert a traktorok sem azok. Össz életkoruk 127 év. 69, 71 és 78-as évjáratúak. Még egyszer kérek mindenkit ha van vélemény-tapasztalat írjon ne kíméljen!!!!!!!!
    szelence kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Átmérő 68-as névleges méret?

      bing karburátor?
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #4
        Dugó átm. 62mm, löket hossz 68mm, 200ccm, 6 le. És igen bing karbi van kettőn, az eggyiken meg 150-es MZ.

        Komment


          #5
          Nagyon sok kisgép motorjának alapja az MPM-10-es magyarul főtengely,,henger,gyújtórész.Régebben nem volt ekkora kavalkád a gyártók között,szinte egységes alkatrészeket használtak.Ezért gondoltam érdemes lenne ennél a márkánál hasonlítgatni az alkatrészeket.
          OdinHEM és gabiga kedvelte ezt.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #6
            Hál istennek meg van az eredeti osztrák és a magyar gépkönyv is a robbantott rajzokkal eggyütt, alkatrész cikkszámmal, leírással, tipus eltéréssel stb. Sajna mire az én érdeklődésemhez közel jutottak ezek a masinák addigra a románok a 90-es években teherkocsi számra hordták ki ezeket a környékröl, MF70, Fürge SP3 stb nem is maradt falunként csak 1-2db. A Moty-t az utcában lakó idős bácsitol vettem, akivel nap mint nap beszéltem úgy hogy nem is tudtuk hogy van neki. Kb 25 éve nem is hozta ki az utcára, én 40 vagyok, Apu közel 70, és ő sem tudott rolla. Felénk ez a gép teljesen egyedi darab, a környező falubeli ismerősök még a nevét sem halloták soha, nemhogy láttak vagy netán dolgoztak volna ilyennel. Állítólag a dunántúlon elterjedtebb.
            OdinHEM kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Talán most felmennek a képek.Click image for larger version

Name:	P2100118.jpg
Views:	2
Size:	201.9 KB
ID:	143754Click image for larger version

Name:	P2100119.jpg
Views:	1
Size:	200.1 KB
ID:	143755Click image for larger version

Name:	P2100121.jpg
Views:	1
Size:	200.4 KB
ID:	143756
              OdinHEM, CZsolti és 3 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Click image for larger version

Name:	IMG_20150311_0001.jpg
Views:	1
Size:	193.1 KB
ID:	143931Click image for larger version

Name:	IMG_20150311_0002.jpg
Views:	1
Size:	193.5 KB
ID:	143932Ez az eredeti gépkönyv borítója.
                Click image for larger version

Name:	IMG_20150311_0003.jpg
Views:	1
Size:	199.8 KB
ID:	143933Click image for larger version

Name:	IMG_20150311_0004.jpg
Views:	1
Size:	194.3 KB
ID:	143934
                mátéapu kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Azért azt a nénit megnézném rendsodrózás közben, amikor egy vakondtúráson kell átmennie munka közben és ellenttartani a rendsodrónak.
                  OdinHEM és madorka kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    A héten húzattam vele boronát, meg talajmaróztunk is, de még a t-kömön is folyt a víz. Nem beszélve arról hogy kirángatta a karjaimat, volt hely, hagytam had menjen nem tesz kárt semmiben. Aznap este jót aludtam.

                    Komment


                      #11
                      gabiga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ez az eredeti gépkönyv borítója.
                      nagyon szimpatikus szerkezet! Nem is gondoltam, hogy ilyen sok mindenre használható.
                      Én már a Robi 55-ösömtől is hasra voltam esve (némi túlzással), amikor a gépkönyvét olvasgattam . (lehet belőle akár fűnyíró, rotakapa, töltögető, utánfutós csettegő, szivattyú, stb..)
                      Egyébként én is tegnap vettem elő a "gonosz műszert" hogy átrendezze a föld szerkezetét. Este már igen nehézkesen juttattam el a borospoharat a szájam széléig
                      Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2015 márc. 17, 08:04.

                      Komment


                        #12
                        A középső gyerek most lépett eladó sorba a kb 70cm-es talajmarójával eggyütt /Rotak motoros egytengelyes kertitraktor/! Az első gépet csak mondhatni hátha meg tudjuk majd javitani alapon vettük meg a faterral, de túl jól sikerült a javítás és lett egy keveset fogyasztó, baromi nyomatékos, és anyagait nézve elpusztíthatatlan masinánk. 71-es évj. de még az eredeti csapágyakat mi cseréltük ki benne. Az elő élete ismert, a tiszakürti Arborétum használta kaszálásra, szállításra és talajmarásra, kb 30 hektáron, úgyhogy ez kapott enni rendesen. Félve attól hogy mi lesz ha mégis megdöglik, vettük a másik kettőt alkatrésznek, de hála istennek ezek csak porosak meg koszosak voltak, így gyorsan kiderült hogy a festést leszámítva több baj nemigen lesz velük. Bocs az egyikben /69 Évjárat/ dugó, gyűrü csapszeg csere is volt /20000Ft/. A három gépre összesen nem költöttünk többet 120 000Ft-nál /ÁR plusz Alkatrész/ , de amit kiszedtünk belöllük sem minden volt rossz vagy sérült, csak ha már szétszedtük akkor cseréljük már ki azt is újra! Azért adnánk el mert nekünk a talajmaró nem kell, mert mi széna kaszálásra és behordására használjuk a másik kettőt. Ajánlani tudom mindenkinek aki hozzá bir jutni egyhez, hogy ne féljen a koruktól és a kinézetüktöl mert ezekkel a gépekkel bármit és bárhol meg lehet csinálni! A multkor voltam a KFT-nél gabonáért és meg állt az élet mikor meglátták a NAGY TRAKTOROSOK hogy mivel érkezek. Csak lestek. Nekem megdagadt a májam.Click image for larger version

Name:	P3080133.jpg
Views:	1
Size:	199.2 KB
ID:	144056Click image for larger version

Name:	P3080137.jpg
Views:	1
Size:	197.8 KB
ID:	144057Click image for larger version

Name:	P3080127.jpg
Views:	1
Size:	197.0 KB
ID:	144058Click image for larger version

Name:	P3080141.jpg
Views:	1
Size:	196.6 KB
ID:	144059

                        Komment


                          #13
                          Ma vettem egy Moty alternáló kaszát, ott vettem észre, hogy valamilyen kihajtás van elöl és hátul. Kérdeztem a tulajt, ő is csak most vette észre, csak kaszált vele. Ez azért jó, mert megoldódna a talajmarózás is. Milyen talajmaró kell hozzá, milyen csatlakozással működik? Köszönöm a választ.

                          Komment


                            #14
                            Szia, a talaj marójárol nem sok mindent tudunk azon kívül hogy az eredeti hozzá adott gyári tartozéka. De már megnézni sem tudom, mert Áprilisba eladtam. Azt tudom hogy a hátsó vonó rész tetején lévö két lyukba kell csavarokkal rögzíteni, a csigatengely végéhez pedig egy körmös tengelycsonkal csatlakozik, az hajtja meg, egyszerre a kerekekkel.

                            Komment


                              #15
                              Szia, hol találok ilyen talajmarót, mit javasolsz? A csigatengelyt lehet külön kapni és körmös tengelycsonkot? Hol nézzem meg?

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X