Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Ural fényezés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Ural fényezés

    Üdvözlök Mindenkit!

    Nem találtam a kérdésemmel kapcsolatos írásokat, ezért nyitottam új topikot.
    Nemrégiben szert tettem egy M63 69-es uralra. Rekeszekben érkezett, valamikor homokolva volt, mert az előző tulaj tervbe vette a felújjítást. Azonban időközben alábbhagyott a lelkesedése és a motor maradt a rekeszekben. A blokk egyben van csak a dinamót szedte le, mert állítása szerint le akarta krómoztatni. A többi alkatrész mind lábákba került.
    Viszont most gondban vagyok, szeretném az eredeti állapotba visszaállítani, de ami festékmaradvány maradt rajta a homokszórás után, abból nem tudom megállapítani az eredeti színét. A felújjítást egyből egy tuninggal kezdtem, a 150 kg-os oldalkocsit betoltam a pajtába és rálakatoltam az ajtót. Ez biztosan dobni fog a teljesítményén . Egyenlőre a szóló motort fogom csak rendbe tenni, igazság szerint jobban is tetszik a vasláda nélkül.

    A kérdésem az lenne, hogy milyen szinekben gyártották ezt a típust illetve, mely részei voltak krómozva eredetileg a gépnek?

    A segítséget előre is köszönöm!
    joshbono

    #2
    Nézz rá az avataromra, vagy nézz be az Ural.hu-ra, ott láthatsz egy eredeti bazsimoci színű M63-ast és egy M61-est...
    joshbono, joker és wsievers kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      A felújjítást egyből egy tuninggal kezdtem, a 150 kg-os oldalkocsit betoltam a pajtába és rálakatoltam az ajtót.
      Én is így tettem, de lassan rá kellene nézni.
      A színekkel ne foglalkozz, senki nem tudja megmondani. 2 egyforma nem volt, általánosságok vannak. Türkiz és legelőződ, és más zöld árnyalatok, fosbarna, csodálatoskék, kopottbordó, tejeskávészín és fekete. Csak a kitalálható legrondább színekkel festettek a Szovjetúnióban. AHS és CSAT technológiával keverték a festéket.
      Lefested, amilyenre tetszik( vagy ha rám hallgatsz, színmintát veszel pl. egy eredeti festésű Izsről)
      Krómozásnál sem láttam 2 egyformát.
      Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2014 júl. 15, 16:19.
      sepy, CZsolti és joshbono kedvelte ezt.
      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

      Komment


        #4
        Köszönöm a választ. Megnéztem az ural.hu-n es a típusa nem is M63, hanem M66. (A forgalmit még nem kaptam meg hozzá, és a váznyaktáblát valószinüleg elnézhettem.) Legalább is a tankon körbefutó vízszintes nemtudommi csak ezen a típuson van. De ez a "strandkorlátkék" szin nem igazán nyerte el a tetszésemet. Nem tudod, esetleg készült más színben is? A neten sok színben fellelhető de szeretném ha a moci gyári lenne.

        - - - Updated - - -

        Közben jött is a válasz
        Kösz wsievers, megnyugodtam, mert ha csak ebben az egy színben lett volna, akkor hagytam volna inkább rozsdásan. A barnás árnyalatok felé kacsingatok, az a szín egész jól mutat az uralon.

        Komment


          #5
          Az M-63 as gyári tankja is vízszintesen osztott, az osztás nélküli a korábbi típusok tankja, én úgy tudom.
          Tessék eredeti festés:
          Click image for larger version

Name:	M-63p-eskort.jpg
Views:	1
Size:	196.0 KB
ID:	140452
          A szovjet rendőrség állományában voltak ilyenek.
          Vagy ilyesmi:
          Click image for larger version

Name:	m63.jpg
Views:	1
Size:	89.7 KB
ID:	140453
          Click image for larger version

Name:	ural-m-63-1968.jpg
Views:	1
Size:	207.6 KB
ID:	140454
          Mondom, a legrondább színek, amiket el tudsz képzelni...
          Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2014 júl. 15, 16:53.
          joshbono kedvelte ezt.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            #6
            Akkor mégsem néztem félre.
            Az első kép az nagyon szép..... mintha legoból lenne. És a második képen lévő barna is megingatott a színválasztásomban. Tényleg elcseszett egy izlésük volt, nem nagyon mentek rá az esztétikára. Pedig szerintem ez egy nagyon formás kis motor.

            Komment


              #7
              UK-nak is Ilyen barna M63-asa van a korábbi tankkal. Lehet, hogy színkódot is tud mondani.
              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

              Komment


                #8
                Lehet, hogy színkódot is tud mondani.
                A színkód az eredeti fényezés egy jó állapotú darabja volt.

                Ezt a színkód felvetést nem is értem.
                wsievers kedvelte ezt.
                Everything is better when you decide you don't care.

                Komment


                  #9
                  Valami hasonlót azért nem tudsz mondani? Körülbelül nem próbáltad rá a RAL skála barna színeit?

                  - - - Updated - - -

                  Én pl. a szovjet vasat páfrányzöldre festettem. Ez volt az egyetlen, ahonnét RAL kódot tudtam szerezni. A MIG 29-es keréktárcsa színe...(RAL 6025)
                  "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                  "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                  Komment


                    #10
                    Valami hasonlót azért nem tudsz mondani? Körülbelül nem próbáltad rá a RAL skála barna színeit?
                    Nem tudok, mert nem én fényeztem, és nem én kevertettem ki a festéket. De az eredeti minta alapján keverték olyanra, hogy tényleg elég jó lett a szín.

                    Ha joshbono átugrik Vácra, szívesen megmutatom. Még tán mintát is tudok adni. Az lehet többet ér egy RAL kódnál.
                    sepy, wsievers és kedvelte ezt.
                    Everything is better when you decide you don't care.

                    Komment


                      #11
                      Ez a "strandkorlátkék" nagyon tetszett!!!
                      Van néhány régi szovjet jármű játékom és azok is ilyenek, valahol még olvastam, hogy "kolhozkék"...

                      Üdv: Lemezjáték

                      Komment


                        #12
                        Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        valahol még olvastam, hogy „kolhozkék”...
                        Akkor megvan a színminta: Fortschritt E-512-es kombájn. Az ilyen volt. Sajnos csak elég megfakultat fogsz találni, de olyan helyen, ahol nem érte a nap, ott megmaradhatott az eredeti árnyalat.

                        Bild 1 von 8 - Fortschritt E 512 - Landtechnik-Börse
                        Utoljára szerkesztve a következő által: CZsolti; 2014 júl. 18, 14:29.

                        Komment


                          #13
                          ha biztosra szeretnél menni, akkor fesd feketére, azt nem lehet elba...ni!

                          Komment

                          Ugrás az oldal tetejére
                          Working...
                          X