Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Börze „látogatás” újra!

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Börze „látogatás” újra!

    A Veterán aprón ideiglenesen megszüntettem azt a szolgáltatást, amely segítségével a hirdetéseket börzékhez lehetett kapcsolni. Én magam azt hittem, hogy tökéletesen egyértelműen találtam ki a funkciót, de a használata mégis sok félreértést okozott.

    Szeretném újra indítani ismét, de most bölcsebb leszek, kikérem előbb a Ti véleményeteket is, hogy másodszorra tényleg egyértelmű legyen a használatának a módja. Számomra a legeslegfontosabb kérdés, hogy az oldallal szemben erős bizalom alakuljon ki a látogatókban. Bármilyen ötlettel rukkoltok elő, ezt fogom mérlegelni.

    A reformnak egyébként része lesz több kapcsolódó fejlesztés. Egyrészt a börzék információit automatikusan fogja átvenni a Veterán apró a fórum naptárából, így vélhetőleg bővebb és jobban ellenőrzött információk fognak megjelenni mint korábban. Átemeljük a térképeket is!

    Itt a fórumon „magánemberként” jelezhetjük majd az eseményeken való részvételünket, és mivel a fórum és az apró felhasználói ugyanazok, így annak sincs akadálya, hogy ezt az információt szintén automatikusan felhasználjuk az aprón.

    Innentől kezdve Ti jöttök az ötletekkel!
    kedvelte ezt.
    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

    #2
    Szia!

    Én igazi árusként még sosem vettem részt börzén, de ettől függetlenül a legfontosabbakon ott vagyok és szoktam cserélgetni sokmindent, így célszerűnek találom, hogy jelenlétemet lássák azok, akik szintén ellátogatnak a börzére, hacsak nézelődőként is... Így könyebben fognak üzeletek kötődni, érdeklődő is több lesz, ha nem árnyékolja be az üzletet a Magyar Posta réme, mivel mindenki tudni fogja, hogy a börzén simán összefuthatunk. Persze ezt el kell különíteni a hivatásos árusoktól, hiszen jobb a megítélése a baráti üzletnek, mint a vérprofinak;-)

    Üdv
    TZ kedvelte ezt.
    Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

    Komment


      #3
      Sziasztok! Igazábol most sem értem mi baj volt ezzel a funkcióval. Ha valaki el akar menni a megjelölt börzére akkor is ott lessz, ha semmi nem jön közbe, akár jelzi ezt, akár nem.
      És magamból kiindulva, ha egy kiszemelt alkatrészt meg akarok venni az adott börzén a hírdetőt biztos fel fogom hívni, hogy lebeszéljem vele. Ezt enélkül nem tudom elképzelni. Ugyanis valami mindig közbejöhet, például " ellik a tehén". Ebbenen az esetben értesíteni tudjuk egymás, hogy valami közbejött.

      Én semmi más kiegészítést nem tudok elképzelni, csak legfeljebb azt, hogy itt a fórumon belül a regisztráltak meg tudjanak jelölni egy, vagy több hírdetést a veterán aprón. Erről még talán értesítést is kaphana a hírdető elektronikus levél formájában.

      Mit szóltok hozzá?

      Komment


        #4
        nyuszifül eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Sziasztok! Igazábol most sem értem mi baj volt ezzel a funkcióval. Ha valaki el akar menni a megjelölt börzére akkor is ott lessz, ha semmi nem jön közbe, akár jelzi ezt, akár nem.
        És magamból kiindulva, ha egy kiszemelt alkatrészt meg akarok venni az adott börzén a hírdetőt biztos fel fogom hívni, hogy lebeszéljem vele. Ezt enélkül nem tudom elképzelni. Ugyanis valami mindig közbejöhet, például " ellik a tehén". Ebbenen az esetben értesíteni tudjuk egymás, hogy valami közbejött.
        Aki telefonon ledumálta a találkozót, annak természetesen nem volt gondja. Akivel nem dumálták le, és hirdető szerepben volt, annak sem volt gondja. Legalábbis nem értesült a gondról. A legfőbb gondom nekem volt vele, hogy a hirdetéseket nem tudtam ellenőrizni, de számon kérték rajtam az érdeklődök. Nem a börzeszervezők, ne legyen ebből félreértés!

        Az még eszembe jutott, hogy általában alkatrészekre gondoltok, de a problémák inkább járművek esetében fordultak elő. Itt jobban érthető a félreértés. (Csak okoskodom persze, hiszen nagyon kevés visszajelzést kapok. Kis gondról nem kapok, csak ha már elfogyott a türelem és gyakorlatilag már késő...) Az történhet, hogy nem teremt kapcsolatot az érdeklődő, mert látatlanban nem akar alkudozni egy járműre. Sőt, nagyon „rámozdulni” sem, majd élőben megnézi és a látottak alapján teríti csak ki a lapjait. Viszont a hirdető nem viszi ki a járművet, hiszen ez költség lenne neki, és senki nem kérte erre. Miért kérték volna, hiszen megígérte?

        Persze ne gondoljátok, hogy szörnyű nagy tragédiák történtek. Erről szó sincs! (Gondolom.)
        De ettől még lejáratódnak a hirdetők és velük együtt a Veterán apró is, ha téves információk olvashatók rajta. Ezt szeretném csak elkerülni.

        Én semmi más kiegészítést nem tudok elképzelni, csak legfeljebb azt, hogy itt a fórumon belül a regisztráltak meg tudjanak jelölni egy, vagy több hírdetést a veterán aprón. Erről még talán értesítést is kaphana a hírdető elektronikus levél formájában.

        Mit szóltok hozzá?
        Ezt kifejtenéd? Nem teljesen értem, de jól hangzik.

        ____________________

        Inkább kérdezek, talán úgy könnyebb beszélgetni.

        Olyasmire lennék kíváncsi, hogy Ti amikor „vevő” szerepkörben nézegettétek a börzékhez rendelt hirdetéseket, akkor igazából mire voltatok kíváncsiak?
        • Arra, hogy egy ismerősötök ott lesz-e egy börzén?
        • Csak „benyomást” szeretettek volna kapni az adott börze méretéről, portékák sokszínűségéről?
        • Ugyan olyan alaposan vadásztátok a hirdetéseket, mint az oldal egyéb részein, hátha valami kincsre bukkantok?
        • Melyik funkció hiányzik jobban, börzék alatti hirdetés felsorolás, vagy a hirdetések adatlapján megjelölt börze időpontok?
        • Csak kényelmi funkciónak tartjátok, vagy bizonyos esetekben ez egy „szükséges” szolgáltatás?
        nyuszifül kedvelte ezt.
        Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

        Komment


          #5
          Tulajdonképpen arra gondoltam, hogy a veteránaporón lévő hirdetéseket azok a felhasználok akik bejelentkeztek, egy "gomb" segítségével megjelölhessék egy kiválasztott börzéhez kapcsoltan, ha azt a hirdető a megjelölte, hogy elviszi az adott börzére. Remélem érthetően írtam le4?. Ezekután a hírdető erről a "megjelölésről" értesítést kaphatna az érdeklődő elérhetőségével és nevével.

          Így ki lehetne küszöbölni azt a félreértést amit irtál, nevezetesen az érdeklődő nem veszi fel a kapcsolatot az eladóval, mert úgy is ott lessz a börzén, az eladó pedig nem viszi el a terméket, mert senki nem érdeklődött.
          Ez csak egy kattintást igényelne és teljesen ingyen volna.

          Nekem konkrétan az a funkció hiányzik nagyon, hogy a "börzére kattintva" lássam összegezve az oda elvinni szándékozott alkatrészeket.
          Ennek egyszerű az oka: általában célirányosan keresek a keresőn keresztül. De már előfordult, hogy az összesítésben olyan alkatrészt találtam, amit nem kerestem, de mégis érdeket.
          TZ kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            nyuszifül eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Tulajdonképpen arra gondoltam, hogy a veteránaporón lévő hirdetéseket azok a felhasználok akik bejelentkeztek, egy "gomb" segítségével megjelölhessék egy kiválasztott börzéhez kapcsoltan, ha azt a hirdető a megjelölte, hogy elviszi az adott börzére. Remélem érthetően írtam le4?. Ezekután a hírdető erről a "megjelölésről" értesítést kaphatna az érdeklődő elérhetőségével és nevével.
            Köszi, ez jó ötlet és magamtól nem gondoltam rá! Tulajdonképpen a Veterán apró használatához még abszolúte szükség van jegyzetfüzetre is. Kis lépésekben lehet, hogy elindulunk ebbe az irányba is.
            Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

            Komment


              #7
              Lassacskán haladok az új fejlesztésekkel:
              A Veterán aprón már a fórumon rögzített börzék láthatók: Veterán börze naptár

              Erre épülve készülnek majd az új funkciók.
              Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

              Komment

              Ugrás az oldal tetejére
              Working...
              X