1-10-ig a(z) 10 találatból
Like Tree15
  • 1 dkari hozzászólása
  • 2 heeegany hozzászólása
  • 3 sinter hozzászólása
  • 2 bsa10 hozzászólása
  • 6 dkari hozzászólása
  • 1 Fergusson hozzászólása

Alkatrész rendelés...kinek mi a tapasztalata?

Az alábbi beszélgetés „Alkatrész rendelés...kinek mi a tapasztalata?” témáról szól, ami a Veterán autós, motoros boltok fórumban szerepel Szakemberek, műhelyek, üzletek kategóriában; Üdvözlet minden fórumtársnak! Nézegettem, de nem találtam olyan postot, ami alkatrész rendeléssel összefüggő! Ha véletlenül ...

Támogató Fergusson logója
    Összes hozzászólás
    1,087

Alkatrész rendelés...kinek mi a tapasztalata?

Üdvözlet minden fórumtársnak!

Nézegettem, de nem találtam olyan postot, ami alkatrész rendeléssel összefüggő!
    Ha véletlenül volna (mégis) akkor kérem a moderátorokat, hogy irányítsák át a mondandómat.
    Nos, az egyik futárszolgálatos üzlettől rendeltem pár dolgot. Annak rendje-módja szerint vissza is igazolták.
    A kiszállítás (belföldön) 3-6 nap. Már eltelt az az idő, de még nem kaptam semmi értesítőt a cuccok érkezéséről.
    Ráadásul nagyon kellett volna a dolog,amit rendeltem, most itt állok a nagy semmivel a kezemben!

Nem tudom, járt-e valaki már így? Azt sem tudom, hogy kiírhatom-e a bolt nevét ide?!

Üdvözlettel!

További érdekes témák:

Támogató
    Összes hozzászólás
    654
    Én ilyenekről már regényt tudnék írni de inkább bele sem kezdek.

Fergusson örült ennek az írásnak.

Támogató heeegany logója
    Összes hozzászólás
    2,427
    Blog bejegyzések
    1
    Rendeld inkább külföldről, EU-n belüli országból. Úgy garantáltan megkapod, gyakran hamarabb mint amennyi idő alatt a szomszéd városba eljut egy küldemény...
    (és ha íbéjről rendeled akkor simán visszakövetelheted a pénzed ha nem kapod meg, vagy nem azt küldték ami a leírásban szerepel, vagy nem működik)

Lemezjáték és Fergusson kifejezte a tetszését.

Támogató sinter logója
    Összes hozzászólás
    1,373
    Egy magyar oldalról rendeltem pár dolgot nemrég. Én megkaptam időben de minőségi kifogásaim támadtak néhány alkatrésszel. Megírtam nekik egy levelet erről, és mivel nem tudták a leírtakat cáfolni ezért felajánlották hogy visszaveszik. Igazából korrektül jártak el de mégis rossz szájízem volt az eset miatt, hisz nem azt kaptam amit szeretem volna.

mátéapu, heeegany és Fergusson szívesen olvasták.

Támogató
    Összes hozzászólás
    166
    Az a helyzet, hogy a legtöbb kereskedő nem szakmai szemmel kezeli a termékeit.
    A vezérlő elvük a képződő haszonkulcs.
    Mivel az átlagos vevő is csak az olcsóságot keresi bár már látok némi elmozdulást.
    Az a javító aki garanciális feltétellel dolgozik az nem építhet be felelősen silány terméket. Ez a jog a magán felhasználóé, ő még is teszi aztán csodálkozik, hogy nem hosszú életű a javítás.
    Ma ehhez a kereskedői kultúra még nem alakult ki a motorkerékpár javításban.
    Napi szinten kapcsolatban vagyok az alkatrész nagykerekkel, mégis a 80 százalék alkatrész felhasználást máshonnan oldom meg.

OdinHEM és Fergusson kifejezte a tetszését.

Összes hozzászólás
    1,087
    Nos, megoldódni látszik a problémám...tegnap (megkeresésükre) kaptam egy választ, miszerint a rendelt alkatrészek közül egy, még nem „érkezett” meg hozzájuk, ezért a késés. /érdekes, ahogy írtam, azonnal reagáltak/
    Talán, magukra találnak?!

Támogató
    Összes hozzászólás
    654
    Nekem a legnagyobb félelmem mindig abból adódik hogy vajon ha én mondjuk német gyártmányú alkatrészt rendelek, de ugyan ez az alkatrész van taiwani, magyar stb. mi garantálja hogy a németet is kapom. Ez a legdrágább és gondolnám a minőség is itt a legjobb, de amikor megkapok egy csomagot a termékek mindig úgy vannak csomagolva hogy a jó isten sem mondja meg hogy ki gyártotta!
    Legutóbb dugattyú gyűrűvel jártam így. lengyelt rendeltem mert ezt tartom jobbnak de épp úgy lehet indiai vagy magyar is.
    Aztán rendeltem küllőket. A típushoz amihez kerestem szintén van magyar taiwani és cseh.
    Mivel cseh motor cseh küllőket rendeltem. De semmi csomagolás csak egy koszos nylonzacskóba volt összegumizva.
    Majd egy év múlva kiderül milyen gyártmány mert ha rozsdás lesz biztosan taiwani.
    A bosszantó hogy ezek a nem taiwani alkatrészek a drágábbak de lehetetlen kontrollálni hogy valójában melyiket adják.
    Hiába áldozok rá többet annak reményében hogy tartósabb lesz...

heeegany, Fergusson, Che és 3 további tag olvasták örömmel.

Összes hozzászólás
    1,087
    Nekem a legnagyobb félelmem...
    Sajnos nekem is, de nincs mit tenni, el kell fogadni, hogy azt kapom, amit rendeltem (miért is vágnának át?! )

mátéapu örült ennek az írásnak.

UK
    UK nem elérhető
    Támogató UK logója
    Összes hozzászólás
    962
    Blog bejegyzések
    12
    Úgyis átvágják az embert.

Támogató kollarg logója
    Összes hozzászólás
    1,317
    kaptam egy választ, miszerint a rendelt alkatrészek közül egy, még nem „érkezett” meg hozzájuk, ezért a késés
    Hasonló oldalról rendeltem, de azok a népek felhívtak másnap, hogy az egyik cucc (egy Yamaha indexbúra) nincs raktáron. Kérdezték mit szeretnék, várják össze a csomagot vagy két részletben küldjék - összevárattam velük, 3 nap volt a késés.

és ha íbéjről rendeled akkor simán visszakövetelheted a pénzed
    Ez csak akkor van így, vagy legalábbis ilyen egyszerűen, ha paypal-t használsz, nem?

Nekem az e-bay kapcsán csak szerencsém volt idáig, igaz csak komolynak tűnő eladóktól vettem alkatrészeket, akkor is ha hajszálnyival drágább volt a legolcsóbbnál, pl. YBR125 bontott karbi.

There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

Téma információk

Users Browsing this Thread

Jelenleg 1 látogató olvassa a témát. (0 tag és 1 vendég)

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •