Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dobd le a külsőt! Avagy, a szerelővasnak van-e alternatívája az úton?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Dobd le a külsőt! Avagy, a szerelővasnak van-e alternatívája az úton?

    Délelőtt indított felvetésemben a belső gumi javítását feszegettük az útszélén való lehetőségekről. Arra, ott arra jutottunk, hogy inkább új, és a tartalékot berakni,az elvitt szerszámos málhából.
    Itt az új kérdés: Hogyan, s miként "dobjuk le" külsőnket. Nekem két szerelő vasam van a Pannóniámhoz, mely békebeli tartozék. Megpróbáltam, igazán nem sikerült ezzel az eszközzel célt érnem, ami bizonyára nem az eszköz alkalmatlanságának a végeredménye, mint inkább az én tudásom kicsinysége.
    Tehát. Van e valakinek valami ötlete, feltalált, gyártott, vagy vett eszköze, mely ezt a probléma megoldást könnyebbé tenné. De még az is nagyon nagy segítség, ha valaki a szerelővasas módszert írja le gyakorlatában.
    Tán ezekre sokan kíváncsiak vagyunk!

    #2
    Click image for larger version

Name:	Gumiszerelés 4.jpg
Views:	2
Size:	198.0 KB
ID:	140866Click image for larger version

Name:	Gumiszerelés 2.jpg
Views:	2
Size:	193.6 KB
ID:	140867Click image for larger version

Name:	Gumiszerelés 3.jpg
Views:	2
Size:	196.4 KB
ID:	140868

    Kedves Igrich!

    Remélem segít a gumiszerelés megoldásában.

    - - - Updated - - -

    így már a sorrend is jó.Click image for larger version

Name:	Gumiszerelés 2.jpg
Views:	2
Size:	193.6 KB
ID:	140870Click image for larger version

Name:	Gumiszerelés 3.jpg
Views:	2
Size:	196.4 KB
ID:	140871Click image for larger version

Name:	Gumiszerelés 4.jpg
Views:	2
Size:	198.0 KB
ID:	140869
    Natloz, dongos78 és 3 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Szervusztok . A külső gumi szerelését előttem képekben ismertették. Az első gumim szerelésekor / 1971 ? /( JAWA PERÁK 350 ) 11 helyen csíptem meg a belső gumit . A jó szerelővas elengedhetetlen kellék - az erő ,erőkar figyelembevételével . Otthon próbálkozzunk először , ne "éles" helyzetben , esőben az országút szélén és sötétben. A tartalék belső a jó megoldás / szerintem / , bár helyet foglal egy kiadós túra alkalmával , ahol sok mindent kell magunkkal cipelni. Ragasztani is lehet / TIP_TOP - még szelep ház is létezik /, de ez több időt vesz igénybe. "Régen" a többség maga szerelte a defektet , de ha van gumiszerelő műhely / esetleg centírozó gépre is fel lehet tenni / az jóval egyszerűbb és főleg kényelmesebb megoldás. Üdvözlettel.
      dongos78 és St.Z.350 kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Csatlakoznék en is az előttem szolokhoz. Gyakorlat teszi a mestert. A könyvet követve végig kell egyet csinálni. Szerintem nehéz kicsipni a belsőt, de kapkodni nem szabad.

        - - - Updated - - -

        Hozzáteszem nem orosz kr.e. -i gumirol beszélünk.
        supermax és St.Z.350 kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Kicsit elhűlt bennem a vér a könyvet olvasva. Én mindig fordítva a szeleppel szemben kezdtem a leszerelést és ott fejeztem be a visszarakást.
          Amit nem olvastam bár lehet figyelmetlen voltam, le és felszerelésnél is mindig szoktam fújni egykis levegőt a belsőbe így az még nem akadályozza szerelést, de a belső ügyesen kitér a szerelővas elől és nem lehet kicsípni.
          le és felszerelésnél is tanácsos megkenni a felni és a gumi közti részt szappanos vízzel, vagy ha nics vízzel könnyebben igazodik, csúcsik a vason a gumi.
          Ha nem defekt következményeként kell leszerelni a külsőt végig kel taposni hogy teljesen leváljon a külső a felniről.
          kalapálni sosem szoktam a gumit ha jól csináljuk a végén kicsit rátaposva az utolsó öt tiz cm a helyére ugrik.
          Az 5. pontban leírt csík a gumin szerintem sosem lesz a végén jó helyen hiszen a befejezéshez a másik oldalon be kell tolni a külső peremén a felni alá, ezért körkörösen meg kell igazítani a szerlővas hegyével, és mert mozgott a nem szerelt oldal ott is!
          Beagle és dongos78 kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            FELNI VÉDŐ GUMI SZERELÉSHEZ

            Ez egy hasznos dolog !
            sepy, supermax és 2 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              ST.Z Köszi a képeket, ez jó szájbarágósan elmagyaráz mindent. A hátsó gumibelsőt ennek alapán szerelem, és így nem is lesz éles a helyzet.

              Komment


                #8
                Kicsit elhűlt bennem a vér a könyvet olvasva. Én mindig fordítva a szeleppel szemben kezdtem a leszerelést és ott fejeztem be a visszarakást.
                Én is a szeleppel szemben kezdem a le- és a szelepnél a felszerelést. Máshogy nem is menne.

                - - - Updated - - -

                Elolvastam sepy hozzászólását és megvilágosodtam. Tényleg a szelepnél kezdem, csak az előbb kezdésnek arra gondoltam, hogy benyomom a mélyágyba. Azt meg ugye nem lehet a szelepnél. De buta vagyok.
                Everything is better when you decide you don't care.

                Komment


                  #9
                  Én csak hozzáértővel szereltetek!!!!!

                  Komment


                    #10
                    apacsavo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Én csak hozzáértővel szereltetek!!!
                    Ja kérem, így könnyű! Még rám is vár a 2 eresztős MZ kerék, fogok még break-elni velük a padlón

                    Bár ha kicsi-szakit elküldenéd segíteni...

                    Gumishoz még egyszer nem viszem el. Rosszul rakta fel a külsőt, a belsőt persze nem ellenőrizte előtte... Így van ez ha az ember nem áll a fejük felett. Ha meg ott állok, akkor ingerültek lesznek, mert figyelem a kontárkodást

                    Komment


                      #11
                      Van, akinek a szerelővas cipelés is terhes, és van, aki biztosra megy:

                      https://www.facebook.com/JawaKlubPol...type=1&theater

                      Komment


                        #12

                        Komment


                          #13
                          CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          van, aki biztosra megy:
                          Egy ilyennel már el mernék indulni egy fél napos világkörüli útra

                          Komment


                            #14
                            Na , ez rendes csávó --van egy kánna bora --meg kisszék és asztal .Gondolom akad szalonna ,kolbász is .

                            Komment


                              #15
                              ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Én nem látom a szerelővasakat .

                              Ott van a fényképész farzsebében.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X