Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Gondolatok az Alpok-túra kapcsán

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Köszi wsievers, jó,hogy áttetted ide.
    Ahogy írtuk, ez a dolog egy picit túlpörgött már, sokáig azért nem is reagáltunk + nem a számítógép előtt éljük az életünket.

    Nem vagyunk nyugatutálok, sőt, EU pártiak vagyunk. Csak úgy éreztük gesszti beszámolójából,hogy kissé lekezelően írt Magyarországról. Mi is járunk Ausztriába és Szlovéniába kirándulni, mi is látjuk a különbségeket. De fontos,hogy vegyük észre a Hazánkban levő remek dolgokat is.
    Az szereti a hazáját, aki ismeri. Ezért tartjuk fontosnak,hogy a motorozásokról számoljunk be.
    Ezért is indítottam el a "De jót motoroztunk ma!" című témát,hogy mindenki leírhassa,milyen élmények érték út közben - akár itthon,akár külföldön.

    Gesszti utolsó előtti hozzászólása megállja a helyét, csak azért azt is lássuk,hogy a nyugati cégek nem jószolgálati befektetéseket tesznek Magyarországon. Nekik bőven megéri itt termeltetni vagy éppen cégeket ide telepíteni.
    Ajánljuk mindenkinek szerda esténként 20:30-tól a Duna TV-n a Szabadságtér 89 című műsort és annak régebbi adásait.
    sepy és Fergusson kedvelte ezt.

    Komment


      #32
      Amikor megláttam a címet, reméltem hogy gesszti élményeire alapozva, valami közös túra szerveződik. De köze nincs hozzá ! Emiatt a második oldalnál lapoztam .

      Komment


        #33
        azt is lássuk,hogy a nyugati cégek nem jószolgálati befektetéseket tesznek Magyarországon. Nekik bőven megéri itt termeltetni vagy éppen cégeket ide telepíteni.
        Így van. Ezt hívják piacgazdaságnak. A mi érdekünk az, hogy ide jöjjenek, és munkahelyet hozzanak létre. Az ő érdekük meg az, hogy olcsó munkaerőt, és jó adófeltételeket kapjanak. (ezzel nyereséget termeljenek) Ha ez a kettő nem találkozik, akkor nekünk nem lesz néhány ezer munkahelyünk, ő meg gondolkodás nélkül elmegy máshova. (mint pl. IBM, vagy a több elektronikai cég) A cégnek tök mindegy, hogy hol termel. Nekünk nem.
        Nem érzem úgy, hogy egy szóval is lekezelően írtam volna Magyarországról, de azt látni kell, hogy van még mit fejlődni az országnak. Vannak itthon is látnivalók, de nekem egy szép hegy, egy szép folyóvölgy, egy vízesés, egy sziklás hasadék valahogy jobban bejön... Ez van. Nem vagyunk egyformák.

        - - - Updated - - -

        túra szerveződik
        Ahogy mondod. Szerveződik a 2016-os kör, de hogy mennyire lesz közös, az nem rajtam múlik.
        UK és heeegany kedvelte ezt.

        Komment


          #34
          Találós kérdés:
          Hol van ez, és miért is tettem ezt a két képet ide? ...és miért került fel a jövő évi túra állomásai közé ismét az idei után?
          Click image for larger version

Name:	DSCN3563.jpg
Views:	1
Size:	156.0 KB
ID:	146228Click image for larger version

Name:	DSCN3562.jpg
Views:	1
Size:	141.2 KB
ID:	146229
          Atti69 és St.Z.350 kedvelte ezt.

          Komment


            #35
            Találós kérdés:
            Talán, valahol Olaszország területén valami katonai emlékmű?

            Komment


              #36
              Az Isonzó, Doberdó csata 100.-dik évfordulója miatt?

              Komment


                #37
                valami katonai emlékmű
                Langyos. A katonai emlékmű stimmel. :-)

                Az is stimmel, hogy idén volt 100 éve, pont júliusban, hogy lebombázták ezt az erődöt.
                Utoljára szerkesztve a következő által: gesszti; 2015 aug. 17, 14:10.

                Komment


                  #38
                  Nos, én feladom.....szabad a gazda...

                  Komment


                    #39
                    Az Isonzó, Doberdó csata 100.-dik évfordulója miatt?
                    Forte Tre Sassi, a Valparola hágón.

                    Valóban az Olaszok és a Monarchia közti csaták emlékét őrzi ez a hely is. Nem véletlenül van ott egy magyar zászló is a többi közt. A Tirol felé irányuló támadások visszaverésében volt anno szerepe.

                    Az épületben egy múzeum van berendezve, amit idén csak futtában, kívülről, jövőre reményeim szerint már belülről is, alaposabban sikerül megnézni.

                    https://en.wikipedia.org/wiki/Forte_Tre_Sassi
                    Utoljára szerkesztve a következő által: gesszti; 2015 aug. 17, 16:22.
                    Atti69, Fergusson és 2 további látogató kedvelte ezt.

                    Komment


                      #40
                      Forte Tre Sassi, a Valparola hágón.
                      Így már OK!
                      Igaz, böngészés közben, kétszer lapoztam rajta túl, de álmomban sem gondoltam volna, hogy az, AZ
                      A romokból nem tudtam -rendesen- kihámozni
                      Atti69 kedvelte ezt.

                      Komment


                        #41
                        Úgy látszik, ez egy ilyen csalfa erőd. Annó az Olaszok hamar kilőtték, de az Monarchiások építettek bele utána világítást, és rendszeresen mozgatták ott a csapatokat is, mintha még működne az erőd. Az olaszok meg hűségesen lőtték "had fogyjon a golyó" jeligére a "semmit". Messziről nem is gondolná az ember, hogy kb. 100 katona élt az erődben a háború előtt.
                        sepy és Fergusson kedvelte ezt.

                        Komment

                        Ugrás az oldal tetejére
                        Working...
                        X