Közlemény

Collapse
No announcement yet.

GPS-t veteránra

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16

    Komment


      #17
      Na itt a gond velem. Én a telefont telefonálásra, a GPS-t „odatalálásra” használom. (Tabletet még nem is láttam...)
      Akkor ideje lenne átállni, nemsokára a dinók sorsára jutnak a "buta" telefonok .

      Aki ért hozzá, annak más, de én 6V-os motornál nem tudtam volna megoldani.
      Elvileg egy 5V-os fesz stab IC megoldja(ha egyenáramú a motor), bár már nem emlékszem mennyivel kell többnek lenni a bemeneti feszültségnek a kimenetinél... :/ Mostanában nincs időm foglalkozni ilyenekkel ezért kissé berozsdásodtam .

      Komment


        #18
        jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Elvileg egy 5V-os fesz stab IC megoldja(ha egyenáramú a motor), bár már nem emlékszem mennyivel kell többnek lenni a bemeneti feszültségnek a kimenetinél... :/ Mostanában nincs időm foglalkozni ilyenekkel ezért kissé berozsdásodtam .
        Elég. Méghozzá az aksiról, tehát már valamilyen szinten pufferolva van.
        De azért pufferolva és simítva is van nekem, mert tudom hogy a Pannónia olyan zavaró jeleket gerjeszt hogy egy nem megfelelően árnyékolt mikrovezérlőt pár méter távolságból is megbolondít. Na meg egy biztosíték, biztos ami biztos alapon.

        Komment


          #19
          Örs, Titus és 2 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Akkor most én is beleszólok, nem azért mert értek hozzá, hanem mert vannak rossz tapasztalataim.
            2003-ban vettem egy Suzuki DRZ400 enduromotort. Jó játék én főleg a környékbeli erdőkben használtam, jóformán aszfaltot nem látott aztán rájöttem hogy a biztos hazafutáshoz kellene egy GPS
            először egy marok GPS-t vettem, amit jobb híján rászigszalagoztam a tükörre, kb a 3-ik használat után a kijelzőről eltűnt minden. majd ütögetésre megjelent, aztán hol volt hol nem volt. mivel javítani nem tudták felajánlottak kedvezményt a következő vásárlásánál. ehhez vettem biciklistartót épp lejárt a garancia amikor ugyanúgy meghalt, pedig akkor éppen nem is endurón használtam.
            ekkor szereztem egy viszonylag nagyméretű és számomra tartósnak gondolt autós GPS amihez fabrikáltam egy motoros tartó koppintást. Nem sikerült úgy mint az igazi de a négy mini gumibak miatt jó drága volt.
            kb a 3 uton kihullott a kihajtható antenna és el is veszett amely nélkül nem működött.
            Ekkor vettem egy motoros GPSt. (ZÜMO550) ár az első útján kb 200km-t ázott és kibírta gond nélkül. Aztán romániában szó szerint fejraállítottam a gépet, ekkor a GPS volt a motortartóállvány és ezt karcmentesen elviselte.
            Mint már kiderült a másikaakat a rezonancia nyírta ki ez ugyanazt a a rezonanciát teljesen elviselte.
            Nem beszélve hogy szinte azonnal lereagálja a beütött célt nem kell percekig várni a utvonaltervezésre, ami egy tévesztésből adódó újratervezésnél nem elhanyagolható.
            Ricsi95D és kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              @ApaE
              Nem biztos hogy ez annyira rossz irány, a mai rohanó világunkban sajnos elkél egy ilyen minden egybe kütyü...

              Komment


                #22
                ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Rákényszeríteni (értsd: megvetetni, kifizettetni) az emberekre olyan funkciókat, amelyekre semmi szükségük nincsen. Tendenciózusan lebutítani az embereket,
                Én is óvom még a széltől is a jó öreg buta Sony E. K660 telefonomat, nehogy valami baja legyen. A kirakatokban már csak a simogatós-kényeztetős-bökdösős, nyújtódeszka méretű okos izék figyelnek Amit ha egyszer leejtek véletlenül, már mehetek is venni a következőt...
                A tájékozódáshoz meg ott van a széthajtható Magyarország térkép. Memorizálom az útvonalat, ha valami nem oké, félreállok és megnézem. És útközben nem pofázik, hogy "túl gyorsan mész".
                Örs, Tequila és 4 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  joker, CZsolti és 2 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    #24
                    Én most tervezek meglévő előfizetésemhez egy új készüléket venni a vodafone-nál hagyományos billentyűzettel. És van ha jól emlékszem 2 darab is a kínálatban!
                    kedvelte ezt.

                    Komment


                      #25
                      demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      És van ha jól emlékszem 2 darab is a kínálatban!
                      Tudom hogy gyártanak még nyomógombos telefont, a minap fogtam is a kiskezemben egy Nokia kitudjamilyensokezerszámos modellt. De már az is tábla méretű, másrészt az anyagán már tapintással érezni, hogy ez egy gyorsan lebomló műanyagból készült hártyavékony burkolatú valami...
                      Ha azt betenném a zsebembe.... ja, nem tenném be, mert olyan nagy...
                      Készülve az elkerülhetetlenre, nézegetve a lehetőségeket, talán a nyomógombos strapafonokat tudom elképzelni, mint hétköznapi életben használható, hurcolható, telefonálásra alkalmas készüléket...
                      Bocsánat tovább nem offolok, nem megyek szembe a témával
                      joker kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26

                        Komment


                          #27
                          Nagyon ütés és vízálló kivitelben azért elég sok "butafont" kínálnak még most is
                          Na és persze akad 1-2 billentyűzettel is ellátott okos telefon is. (érintőképernyő mellett ott a sok-sok gomb is rajta)

                          Komment


                            #28
                            Sziasztok! Örülök, hogy előkerült most itt is ez a téma, mert nem is olyan régen napokig vájkálódtam az interneten, hogy mit is kéne, hogy is kéne, ugyanis kb 4 hónapja rákényszerültem, hogy vegyek egy ilyen k...vaokos telefont, de már 2 hónap használat után elegem lett/van belőle.

                            Korábban a "navigáció" nálam annyit jelentett, hogy egy papírcetlire felirtam az utak sorszámát, és 1-2 település nevet ahol át kell térni a másik útra és mindig odataláltam mindenhová. De gondoltam, nah majd veszek egy ilyen mindenegybetelefont. Telefon-gps-fényképező-számítógép. Igazából egyikre sem tökéletes, és ha elba...ódik, akkor semmim sincs. Eldöntöttem maradok a papíralapú térképnél, meg egy strapa butatelefont veszek. Nem akarok reklámot csinálni, de szerintem az evolveo telefonjai igen jónak tűnnek...cseh gyártmány, nem kínai mint a nagy többség (cat,jcb, discovery, a fentebb belinkelt szintén és mindegyik amelyik hasonló kinézetű csak más márkajelzésű) és éppen annyit tud amennyit egy telefonnak kell tudnia, és napokig bírják egy feltöltéssel! A csehektől meg eddig szerintem csak jó cuccok jöttek : Jawa, Zetor, Skoda, Tátra

                            És nem utolsó sorban elég hülyén nézne ki a dnepr-en egy ilyen kütyü, így is kapok elégszer a bicajkilométeróra miatt

                            Komment


                              #29
                              dnepr-en egy ilyen kütyü,
                              Tegyél rá tájolót, az is elég
                              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                              Komment


                                #30
                                Amit ha egyszer leejtek véletlenül, már mehetek is venni a következőt...
                                Ha van egy normális tokod akkor nem, pl:
                                https://dl.dropboxusercontent.com/u/...m/DSC00832.JPG
                                (Bocs a zajos kép miatt de nem volt jobb raktáron ... )

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X