Közlemény

Collapse
No announcement yet.

GPS-t veteránra

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    dongos78 kedvelte ezt.

    Komment


      #32
      Igor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      de szerintem az evolveo telefonjai igen jónak tűnnek
      Hú köszi a tippet, megnéztem, nagyon faxán néz ki! Nem olyan játéktelefon kinézetű mint általában a strapafonok.
      Igor és CZsolti kedvelte ezt.

      Komment


        #33
        Az én ócó kínai okos telefonomat láthattátok páran a találkozón, az is pókhálós kicsit, de a kijelző érzékenysége most is ugyan olyan sz@r mint újkorában
        És ez a sok pókháló nem egy ütéstől keletkezett. Bár az első, mikor betonra esett kijelzővel lefelé, na azzal kezdődött. Aztán azóta kicsit könnyebben reped

        És ez egyáltalán nem ütésálló. Tokot egyszer nem látott, és sokszor gondolkodás nélkül bevágtam mellé a zsebbe a kocsikulcsot(nagy nyomot nem hagyott rajta, csak pici karcokat)

        De egy jó tokkal, mint ami jagdtiggernek is van elég jól kellene bírnia egy akármilyen telefonnak
        Örs kedvelte ezt.

        Komment


          #34
          jó térképre
          Az nem hagy cserben soha se!

          Tabletet még nem is láttam...
          Talán nem sokat veszítettél vele

          Elég szomorú, hogy ebbe az irányba megy a világ. Rákényszeríteni (értsd: megvetetni, kifizettetni) az emberekre olyan funkciókat, amelyekre semmi szükségük nincsen. Tendenciózusan lebutítani az embereket, mesterségesen függőséget kialakítani, hogy a technika nélkül már ne is tudjanak élni. Megszüntetni a szabadon választás lehetőségét. Erőszakkal eltüntetni az alternatívakat, megbízható, egyszerűen kezelhető, olcsó eszközöket, a fejlődésre hivatkozva. Azért, mért néhány nagy cégnek ez az érdeke, azért, hogy egy bizonyos körnek még több pénz legyen a zsebében, azért, hogy így a társadalom minél nagyobb hányadát lehessen uralni, irányítani.
          Ennek minden szava talált.

          gyorsan lebomló műanyagból készült
          Mint a környezetbarát, teszkós "zacsi"

          szép pókháló
          Click image for larger version

Name:	2014-08-19 21.06.36.jpg
Views:	1
Size:	179.1 KB
ID:	140878Ilyenre gondolsz? Ez az én tabletem----------- volt.

          Nekem most "nyomóképernyős" szamszung gts ötezerkéccázharmincas van, azzal telepofonálok.(Ez már látott vizet, tüzet, kis híján cipőtalpat, meg Csepel kereket...Már nem sokáig húzza)
          + van egy galakszy mini 2, ez csak kamerázási célt szolgál.
          "Akaraterő és szorgalom, ez a két tulajdonság az, amellyel bármilyen célt el lehet érni."

          Komment


            #35
            Örs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ez már látott vizet, tüzet, kis híján cipőtalpat, meg Csepel kereket...Már nem sokáig húzza
            Amióta Igor említette az evolveo telefonokat, azóta nézegetem a neten. Valóban brutális telefonok, némelyik strapa-butafon 3600 mAh akkuval, 1200 órás készenléti idővel . Összehasonlításképpen, az én Sony-E. butafonom a 950mAh-os akkuval 6-7 napot bír, már ez is elég szép...
            Ja, és gyártják okos verzióban is, ha valakit elbűvöl a milliónyi alkalmazás világa (amellett, hogy a telefonálás funkció valahol eldugva a menürendszer legmélyén van )...
            https://www.youtube.com/watch?v=Wf8Z7jTAQMQ
            8:00 után játszanak is vele úgy ahogy kell
            Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2014 aug. 21, 08:29.
            jagdtigger, Örs és heeegany kedvelte ezt.

            Komment


              #36
              Mindenki saját maga dönti el, mennyire szereti vagy nem a GPS-t. Én szeretem, főleg ismeretlen városokban közlekedni, akár belföldön, akár külföldön. Saját gyakorlatból tudom, hogy egy jó telefonon futó GPS-program több ezer kilométeren képes volt engem elnavigálni ismeretlen külföldi helyeken és több milliós nagyvárosokban ( Budapest 2x-3x), az eltévedés legkisebb esélye nélkül az autómmal. Akkoriban iGO (magyar ) programot használtam, elnémítva, - én sem szeretem ha "beledumál" - manapság már beérem az ingyenes Google Maps-al, ami szintén néma, de pl. a forgalom alakulását a kijelölt útvonalon percre pontosan jelzi... ez telefon kérdése csupán.

              Ami miatt irok, ebben a témában csupán az, hogy elmondjam hogy hidaltam át a 6 és 12 V, kérdését: Click image for larger version

Name:	orfeusz_704342.jpg
Views:	2
Size:	32.8 KB
ID:	140883

              ez egy kb 2500 Ft-os ( csomagolva-küldve) kis elektronika, amit készen lehet kapni, és tökéletes (egy darabig, amig valamelyik kondenzátor el nem száll) 6 ról 12 Voltra átalakítani a Pannónia akku-feszültségét, és egy normál motorhoz kapható "szivargyújtó" aljzathoz elég telefon töltésre. Én a lámpafejbe építettem be, ott kényelmesen elfér ez a 18x40 mm-es cucc.
              (én még egy 12V-os szivargyújtó-USB átalakítót is dugok az aljzatba, mert nekem USB-s a telótöltőm, ezt Heegany ha jól emlékszem 6V-USB átalakítóval készítette el sajátmagának.)

              Mondjuk azért jó a normál 12V-os aljzat, mert pl. egy 12V-220V-os inverter is működtethető róla, és erről már szinte akármi 1-400W teljesítményig. ( én pl. dekopír-fűrészt használtam így kint a szőlőben, a traktorom 12V-os akksijáról...360W-osat)

              A telefonomat pedig a GIVI ezen termékébe tartom a Pannónián: Click image for larger version

Name:	givi_S955_1.jpg
Views:	1
Size:	37.7 KB
ID:	140884Click image for larger version

Name:	givi_S955_2.jpg
Views:	1
Size:	53.7 KB
ID:	140885 ami kb 10 eFt, de jóval olcsóbb így a GPS-projekt, mint egy Garmin, ami kb 120-150 eFt. (igaz, az kesztyűs újjal is kezelhető, míg ez, csak pusztakézzel...)
              sepy és demeter kedvelte ezt.

              Komment


                #37
                jagdtigger, sepy és 3 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  #38
                  ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Az első képen látható kis „step-up” legfeljebb 1,5...2 A-t tud

                  ,,,feltéve , ha nem szovjet gyártmány .

                  Komment


                    #39
                    ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Az első képen látható kis "step-up" legfeljebb 1,5...2 A-t tud (bemenő feszültségtől függően, illetve megfelelő hűtés mellett). Szóval ne dugjon senki a motorra így applikált szivargyújtó csatlakozójába egy 12/230 V invertert !
                    Igen, ha jól emlékszem pontosan 2 A-ig terhelhető! Hűtés nélkül... ezért jó a telóra. ( mondjuk, mióta kapott a Pannónia egy jó nagy elektronikai tuningot, azóta valahogy megszaporodtak benne ezek a különféle színű biztosítékok is...) a 360 W-ot nem is a Pannóniámból vettem ki...
                    A VTZ-m (Vlagyimirszkij Traktor Zavod) bazi nagy akksijából, és "hideg" inverterrel, ami azt jelentette, hogy nem másodpercenként indítottam a fűrészt, hanem egyszer elindult, és amig tovább léptem is a tőkék között, járattam. Mert többszöri indításkor az is lenyomta a biztonsági kapcsolót az inverteren. Míg járatva ... tökéletesen működött.

                    Ez magyar gyártmány.
                    Utoljára szerkesztve a következő által: TLF65; 2014 aug. 21, 12:31.
                    jagdtigger, heeegany és kedvelte ezt.

                    Komment


                      #40
                      TLF65 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      (én még egy 12V-os szivargyújtó-USB átalakítót is dugok az aljzatba, mert nekem USB-s a telótöltőm, ezt Heegany ha jól emlékszem 6V-USB átalakítóval készítette el sajátmagának.)
                      Igen. Gyors megoldásként stab IC-s kis ketyere. Pár kondival és egy biztosítékkal szigetelő szalaggal rögzítve a kormány alá . De készül a javított verzió. Egy ilyen ketyere biztosítja majd az 5V-ot (22*17*45mm, 600ft):
                      Click image for larger version

Name:	sku_280240_1.jpg
Views:	1
Size:	46.7 KB
ID:	140892 Ehhez lesz egy nyomógombos ki-be kapcsoló. Benne egy védelem, ami ha túl nagy lenne a kimenő feszültség akkor kikapcsolja a ketyerét. Valamint egy regenerálódó biztosíték. És még egy védelem, ami nem engedi bekapcsolni a töltőt ha a motor aksija nagyon le van merülve. Mindez egy ilyen kis dobozkában a kormány alatt:
                      Click image for larger version

Name:	1373304-4-thumb.jpg
Views:	1
Size:	3.2 KB
ID:	140893 (40*25*25mm-es alu doboz. 500ft)
                      A kis elektronika pedig, ami a ki-be kapcsolást és a védelmet biztosítja, valamint az USB csati pedig szintén 500ft-ba kerül kb(persze ezt magamnak építem meg, nem készen veszem)Click image for larger version

Name:	USB3.JPG
Views:	1
Size:	183.8 KB
ID:	140894 (hogy fog-e működni, vagy elcsesztem a nyáktervet azt még nem tudom. Egyenlőre várom a hozzávalókat)


                      Szivargyújtó meg nem kell nekem a motorra. Sok helyet foglal, inverterrel sok mindent kezdeni se lehet vele, az ilyen ketyerék meg már mind USB csatlakozósak.
                      (Kis lítiumos aksi töltők is USB csatlakozósak, csináltam olyan lámpát amibe ilyen is van beépítve, szóval akár még azt is tudom motorról tölteni 3A-t bír elvileg ez e kis ketyere ami készül)

                      joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      ,,,feltéve , ha nem szovjet gyártmány .
                      Ha az akkor bír akár 3A-t is
                      Utoljára szerkesztve a következő által: heeegany; 2014 aug. 21, 13:14.

                      Komment


                        #41
                        Szép, én is szenvedek megint ezzel a témával. Motor már jár, karbival még lesz egy két köröm, ezt meg megsütötte:
                        Click image for larger version

Name:	Screenshot_2014-08-25-17-24-12.png
Views:	1
Size:	182.6 KB
ID:	140933
                        Most vagy én felejtettem ki valamit vagy a tranyó nem bírja a feszültségtüskéket...

                        Komment


                          #42

                          Komment


                            #43
                            Sima kapcsolóüzemben kéne mennie, ha nyit a zehner akkor a tranzisztornak meg kéne szakítania az áramkört... Az ötlet egy faék egyszerű autó fesz szabályzóból jön, ott is hasonlóképp volt megoldva a tranzisztor vezérlése.

                            Komment


                              #44
                              Attached Files

                              Komment


                                #45
                                áramkorlátozó ellenállás
                                Vázzz..... -.-' Alap dolog és elfelejtem, na mindegy, nem akartam ennyire bonyolítani de akkor maradok az eredetinél lehet :S :

                                (T1 NPN T2 PNP, nem épp mai darab meg nem is a legszebb de ha minden igaz működik ... )
                                Igaz autó generátorához van de az állandómágneseshez is jó lesz szerintem egy egyenirányítóval kiegészítve... Csak nem megszakítani fogja hanem rövidre zárja a tekercset.
                                Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2014 aug. 25, 17:40.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X