Közlemény

Collapse
No announcement yet.

De jót motoroztunk ma!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Ennek folytatása érdekel-volt már újabb motorozási kísérlet?. A címhez ragaszkodva elgurultam Kiskunfélegyházára az oldalkocsisokhoz. Igaz szólósként furakodtam soraikba. Komoly találkozó volt hisz a sokaságban találkoztam még egy Guzzival is. Voltak szépen rendbe rakott gépek és érdekességek. Örömömre találkoztam " Balázzsal" és láttam újdonsült oldalasát Lengyelországból milyen kicsi a világ!! Milyen jó a Fórumos Találkozó lassan bővülő ismeretségünkkel sűrűbben találkozhatunk a legváratlanabb helyeken. Olyan mint mikor idegen nővel akar az ember megbújni az ország másik felén és 10 m- után ismerősök köszönnek rá! Igaz a mostani kellemes találkozás volt az utóbbi pedig kevésbé örömteli lehet. Nem velem esett meg.

    Komment


      A hétvégén zajlott a Zalamenti veteránautós és motoros találkozó. Pár kép róla
      Click image for larger version

Name:	DSC02198.jpg
Views:	1
Size:	206.9 KB
ID:	152665Click image for larger version

Name:	DSC02199.jpg
Views:	1
Size:	203.6 KB
ID:	152666 Click image for larger version

Name:	DSC02200.jpg
Views:	1
Size:	202.3 KB
ID:	152667

      Háttérben a sümegi vár
      Click image for larger version

Name:	DSC02202.jpg
Views:	1
Size:	194.8 KB
ID:	152668

      MÉRAY JAP-on...ez volt a hétvége legnagyobb élménye. Igaz,csak ültem rajta,de akkor is. Nem láttam még ilyen műkdöni. Békés megyéből jött vele egy 73 éves veterános, szépen teljesítette a túrát 60-70-es tempóval.
      Click image for larger version

Name:	DSC02206.jpg
Views:	1
Size:	202.9 KB
ID:	152669

      Az már csak hab a tortán, hogy a tulajdonos kérésére kipróbáltam egy Cz 350-est, olyat,mint a miénk, csak ez úgy néz ki,mintha most jött volna ki a gyárból...13 000 km van benne.
      "1-esben 55, 2-ben 90, 3-ban 120, és akkor jön a negyedik" - ez volt az insturkció,de én kíméltem, 90-nél már 4-et raktam.

      Komment


        Ez volt az? https://veteran.forum.hu/members/czs...8751-im002499/

        Azt az autóban ülő komát eddig sárga Fiatban láttam feszíteni. Vajon mivel mossa, hogy így meg tud öregedni?

        Komment


          Joker úgy látom jól helyezkedtél rád szakadt a bank!!

          Komment


            Vagy elvitte a MÉH-be a sok lim-lomot.

            Komment


              A verda a fateré , én csak fizetett bérsofőr voltam . Amit a globális felmelegedésnek köszönhetek .--????
              Ugyanis előző hét végén , id. Horváth Zoltán ( 1936) feltette az utánfutóra a Balillát , ráakasztotta a Ducátóra , lement Szegedre találkozóra , aztán vasárnap vissza . Aztán szerintem nagyon elfáradt , és megint nagyon meleget mondtak . Ezért felkért egy profit .
              Vezettem , szereltem , rakodtam kiszolgáltam ....stb, stb . Nagyon szörnyű volt .

              Komment


                Nagyon szörnyű volt .
                Ha majd lesz rá egy kis időm, ígérem megsajnállak....

                Komment


                  Dongós dinamós sztoriját ide mozgattam:
                  https://veteran.forum.hu/mz-motorok-...indenfele-198/

                  Eléggé off volt már ebben témában. Inkább oda illik. Kérek mindenkit, hogy ott folytassuk az MZ villamosságot.

                  Komment


                    id. Horváth Zoltán (1936)
                    Miután az apáink egyidősek felmerül bennem a kérdés, hogy lehet valaki id.
                    Mert ugye ha valakinek fia születik, és azt pont úgy nevezik el mint az apját mint ahogy az a Ti és a mi esetünkben is, akkor az apa azonos nevű fia lehet az ifj.
                    De hogy valakinek id. nevet adjanak mert majd ha lesz fia akkor az is azonos nevű lehet, ez nekem fejben nem jön össze, mint a magyar válogatottnak a foci.

                    Komment


                      Ne aggódj majdan Ő is tiltakozni fog a magyar ezen sántítós megfogalmazásán! Idős és öreg az ország út azon sokan járnak mondották régen. Különben én is sajnálkozom mint Sinter csak még én sem tudom miért is?! Egy ilyen gépben feszíteni tényleg...!

                      Komment




                        Meglátogattuk kamuti barátunkat, Kertész Zsoltit,aki minden alkalommal részt vesz a söjtöri motoros találkozókon.

                        A Békes megyei út már régóta érlelődött, szerettük volna lábon visszavinni a P10-esünket egykori otthonába.
                        Ez volt az első nagyobb motoros túránk, nagy örömmel tölt el minket,hogy 3 nap alatt 787 km-t tettünk meg hibamentesen.
                        Elhatároztuk,hogy minden évben csinálunk egy ilyen "őrült" túrát.

                        Komment


                          Próbakör megvolt. Sajnos nem tudtam magam lehűteni a menetszéllel.Click image for larger version

Name:	face hird 081.jpg
Views:	1
Size:	199.3 KB
ID:	152704

                          Komment


                            l.face-hird-081.jpg
                            Jobb lenne ha összehívnád a veterán építőbrigádot és egyszerre építenél mindent......úgy látszik újabb betonozásra készülsz!
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              újabb betonozásra
                              Akkor értek ide mire hazatoltam a motort. Nem dolgozhatom mindig, az a hétvégi játszadozásom kelléke.

                              Komment


                                Akkor értek ide mire hazatoltam a motort.
                                Hónap elején,a karburátorokat kellett a rosszra visszacserélnem....A benzincsap tekerő mellett elengedte az anyagot.Tavaszra cseréltem jó pénzért ......Nehogy elmenjen a kedved,tegnap 50km-után elment az irányjelzőm.Ma az önindítóm "szerencsére" egy 80km túra viszútján....
                                Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2017 aug. 18, 18:42.
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X