Közlemény

Collapse
No announcement yet.

De jót motoroztunk ma!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    A napközbeni időt nézve kicsit irigykedve olvasom sikereiteket mivel az én gépem tegnap még szerencse,hogy itthon és alapjáraton meg állt. Előbbre lett így hozva a megbontása.

    Komment


      #32
      Ma ismét nagyon jót motoroztunk!

      Beszámoló itt: Index F
      Attached Files

      Komment


        #33
        Ricsi úgy látom szép időben szép kis csapat verbúválódott össze nálatok, de ne csak az irigység szaga legyen érezhető megbontottam a sárkányt. Szerencsés egy jóindulatú gyűrű törésem lett, azért jóindulatú mert a hengerem nem sérült csak a dugó eldobós. Így még jó eséllyel holnap motorozni fogok, ha nem kiabálom el.

        Komment


          #34
          sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          a hengerem nem sérült csak a dugó eldobós
          Ez tényleg szerencse a szerencsétlenségben! Még tán Te is ki tudod használni a jó időt!
          Holnaptól én is visszaülök a Dongóra, és motorozok néhány kellemes karikát.
          Az autót be kell adnom szervízbe, de egy cseppet sem bánom, hogy motoroznom kell.

          Komment


            #35
            Nos mi a nyáron Répáshutáról leruccantunk Balatonfüredre ami oda s vissza ( mivel elkerültük Pestet és Dunaföldvárnak mentünk) kb 800 km re jött ki az ottani Balcsis motorozással ( Csopak, Tihany, Óbudavár, Nagyvázsoly) még több is .
            Nos az én 250-es jawam hiba nélkül szelte a km-eket haver oldalkocsis T5-jének is csak benzincsap problémája volt amit kiküszöböltünk út közben, a másik cimbi oldalkocsis tlf-je is megállíthatatlanul robogott hiba nélkül. Ez az augusztusi hosszú hétvége utáni hétvégén volt, és csak az volt a baj hogy rövidre sikerült. Nem tudtuk kihagyni a nyári túrát már ez a harmadik év , hogy megyünk valahova. Voltunk Erdélyben Szovátán és voltunk Trogirban Horvátországban. Eddig ez a legrövidebb hosszú túránk, de már haver is megházasodott így nyáron csak maximum egyedül, vagy ketten vágunk neki valami nagy kalandnak ami sanszos ,hogy ismételten Erdély lesz. Télen kicsit pofozok még a mocin amit kell, de nagyon szeretem mert igazi hálás útitárs . Csak ajánlani tudom mindenkinek, hogy érdemes veteránnal hosszú útra menni mert az élmény megfizethetetlen!!

            Komment


              #36
              lyeti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              ismételten Erdély
              Mi augusztus végén tervezünk egy egynapos erdélyi kiruccanást.
              Ti melyik környéket jártátok be?

              Komment


                #37
                Sziasztok!
                Ricsi95D Után én is kedvet kaptam a motorozásaim leírásához.Én egy 1963.as Sr2e-vel szinte minden rap koptatom a jó útjainkat.Az idén első hosszabb utam április végén Dunaújvárosba volt a börzére/kiállításra,ez kb 80km oda vissza.Majd egy hónap múlva Agárd következett ez 120km oda vissza.Júliusban Lakitelekre Simsonálisra mentem az nap 160km-ert motoroztam.Közben több kisebb kis túrákat a környékemen(Kunszentmiklós) megtettem ez általában 20-és 40-km-ek szoktak lenni.Augusztusban Szelidi-tóra mentem csak egy kis fürdőzésre(120km).Majd még ebben a hónapban Kiskőrösön a Veterán randin voltam (120km).Veterán Randi Kiskőrös 2013 - YouTube Itt egy kis ízelítő ebből.Ezt a kiállítást mindenkinek ajánlom nagy jó a szervezés és sok a résztvevő.A kis motor jól viselkedett mindig hazahozott.Kisebb gyújtás problémák azért adódtak de mint már korábban írtam róla átalakítottam egy kicsit a gyújtást külső trafósra.Azóta semmi gond nincs vele.A nagyobb távolságokat összeadva 2013-ban több mint 600km motoroztam és még amit naponta kergetem a motort azzal együtt évi 3000km van a motoromban.Ez már három éve így van.Nagyon jó kis motor, persze folyamatos odafigyelés mellett meghálálja a kis gép.Utólsó szerelésem éppen a héten volt az egyik hátsó kónuszt kellett golyókkal együtt cserélni mert elfáradtak.Röviden ennyi lassan jön az ősz és majd sajnos egyre kevesebbet vehetjük elő motorjainkat de sebaj télen van egy kis idő a szerelgetésre.Közben építem és lassan már befejezem a másik Sr2-st is.
                Üdv.
                Sheriff

                Komment


                  #38
                  Gratulálunk a motorodhoz, az SR-2 egy jó konstrukció, Apának is ilyen volt ezelőtt 35 évvel, nagyon szerette (egyszer beázott a gyújtótekercs, 40 km-t tolta.)
                  Kb. mennyit fogyaszt a Tiéd?

                  Komment


                    #39
                    A mai túrát a Csepszire és Danuviára méreteztük!
                    Kár,hogy csak 4 motor jött össze, mi viszont jól éreztük magunkat, különösen mikor Gabiék elővették a finom almáslepényt

                    Cupon "futott össze" a csapat (rövid cupp-cupp) és indultunk első célunkhoz Velemérbe. Nem sejtettük,hogy Star a "kozmadombjai rettenetesen" keresztül vezet bennünket. Vesőkőmentesítő és csavarlazító 2,5 km várt ránk. Ezt az utat ajánljuk mindenkinek aki teszteli akarja a masináját.
                    Velemérben kicsit kacskaringózva találtuk meg a szép környezetben elhelyezkedő román-gótikus stílusú országos hírű templomot.

                    Itt került elő a süti valamint komoly eszmecserét folytattunk fórumokról és személyekről...
                    Ezután átléptük a határt, hogy Szlovéniában is megmutassuk a Danuvia-gyár remekeit!
                    Visszatérve Magyarországra megpihentünk egy lovas szabadidő parknál. Itt új csillagot választottunk magunknak,mert a mi Starunk hazapöfögött
                    Göcsej rögös útjain gurultunk a továbbiakban. Mégegyszer nem tesszük!

                    Egész jó motoros idő volt, a társaság príma, műszaki hiba semmi komoly.
                    Tempó 50-60 között.
                    140-km-t mentünk

                    Most már jöhet a tél! Évadzáró motorozásnak jó volt
                    Attached Files

                    Komment


                      #40
                      Szia!Köszi szépen.Az enyém ha nem megyek nagyon 40km-es sebességnél gyorsabban akkor kb.2L.Ha egy kicsit nagyobb utakra megyek és jobban megvagyok pakolva és a sebesség is többször 45be bele libben akkor 2.3L-rel kijövök.Amint írtam a lakitelki kirándulásomon a 160 Km-ert 2.35L-es átlaggal tettem meg.Ha itthon városban megyek akkor 30-35km-es sebesség max-akkor 2L-alá is kijön.Üdv.

                      Komment


                        #41
                        Tisztelt SHERIFF! Meg szeretném kérdezni a Szelidi tónál a motoros találkozón nem voltál ott?Ezen a találkozón én is részt vettem a lányommal és a sárga " sárkánnyal".

                        Komment


                          #42
                          Szia Sepy! Úgy emlékszem pont előtte levő héten voltam,nem a találkozóra szoktam menni hanem szüleimnek ott van egy kis nyaralójuk és meglátogatom néha őket.Üdv.

                          Komment


                            #43
                            Szováta, Énlaka, Békás - szoros ,Gyilkos-tó ,Szelykefürdő, Vármező Korond, Parajd.. Én tervezem, hogy ellátogatok ismerősökhöz majd Zetelakára és Szentegyházára. Ot nyáron volt motoros fesztivál is a strandon ! Ja meg a távoli jövőben a transzfogaras meg a Transalpina is meg van célova. Ti hova készültök??

                            Komment


                              #44
                              Köszi a választ!
                              A pontos útitervet egy békés megyei kománk készíti, úgyhogy még nem tudom az úti célt.

                              Komment


                                #45
                                De rosszat motoroztam ma is.Drámai volt az idő.No meg az Izs is annyit világít,mint egy gyertya az ajtó mögött.Viszont a az igazi veterános érzés:semmi közepén,korom sötétben,egy ócska veterán pislákoló fényénél pisilni.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X