Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia T5 üzemanyag keverési arány

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Pannónia T5 üzemanyag keverési arány

    Kedves öreg (és fiatal) veteránosok,
    Már jó sokat olvastam a témáról itt is máshol is sőt még az ajánlott "kötelező" olvasmányokat(Szente, Balogh) is kiolvastam. Nagyon megoszlanak a vélemények erről. 20-40-es arányig írogatták,sőt még valahol olvastam 50-est is. Milyen típusú,olajat ajánlotok? Illetve kinek mi a tapasztalata melyik hogy vált be? Köszönöm a segítségeteket.

    #2
    Hy.

    Nem szent írás, csak a saját príát tapasztaltat. Csak jó minőségű olajat!!!!! Én sokáig a stilt használtam, de elég húzos az ára, így váltottam. Mire is?? Lényegében mindegy, a lényeg hogy valamilyen hasonló célra tervezet olaj legyen. Környezetbarát (valahol ez is szempont) és ha a nagy fordulatú motorokhoz jó akkor a Pancsiban biztos el muzsikál. Keverési arányról , én is hallottam mendemondákat, aztán hittem a "hozzáértőknek" és elkezdtem emelni a keverési arányt. Én hallottam 1/70-ről is. Na én olyan 1/50 után ragadtam.:-( Ezt még stillel abszolváltam. Gyorsan visszatértem az 1/22,5-hez.:-))) Azért ennyi mert ekkora a kannám.:-)))) Mivel láttam egy enyhe füstöt , most megemeltem 1/30-ra. Most , még jó, és szépen megy.
    korompaiistvan kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      "...add meg a császárnak, ami a császáré, add meg Istennek ami Istené", és a motorodnak annyi olajat amennyit az útmutatója ír, még akkor is, ha abban az időben nem voltak még olyan olajok, mint manapság.
      szerintem.
      mátéapu és majdánka kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Én 1:25-tel járok, amikor megy, és igaz picit füstöl, de ennek most más az oka.




        Tomcat0813!

        Ma volt nálam Tuzi!
        Látnos kellene a Pannóniáját! Nagyon szép!
        Meg is vitattuk, hogy nem kiállításra készült karc nélküli csak mutogatható motor, de szép állapotban van, szép a hangja, és használható!
        tomcat0813 és majdánka kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Üdv.:
          Pannónia, IZS, ezekben 1:20(max1:25) arány,amit használok, és nem javaslom a kevesebb olajat, mert ezek lassú fordulatú gépek és több olajat kérnek (kevésszer jut olaj a csapágyakhoz, ezért több kell.)az optimális kenéshez.
          A kétüteműek meg alapból kell, hogy füstöljenek minimálisan.
          korompaiistvan kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Alig várom,hogy rendben legyenek a papírja is és útra kelhessek én is

            Komment


              #7
              Nos a keverés fontos és mindenki másra esküdözik!! Tehát inkább a magad bőrén tanuld ki.
              Nagyon függ, h. te most milyen tempóval is akarod használni az öreglányt.

              Az 1:40 1:50.... irányt felejtsd el!! "Max ha gazdag voltál és hajtókar felül tűgörgős"

              Bejáratáskor többet adj 1:20. Ha már van pár ezer km 1:33 jó.
              Arolt2T-t is szereti, de akkor idő tán kormolni kell a rendszert. Tehát praktikus a szintetikus olaj.

              Komment


                #8
                Sziasztok!
                Én is gondolkozom, hogy szintetikus olajra váltsak.
                Elég sok hozzászólás született ebben a témában, mégis mintha mindenki félne kimondani a konkrét tipust amelyet favorizál.
                Én nagyon kíváncsi lennék pontos megnevezéssel (ami a dobozon szerepel: gyártó, tipusszám) ellátva, hogy milyen olajat használtok?
                Természetesen az ár és a beszerezhetőség sem mellékes!

                Komment


                  #9
                  Én se használtam még ilyet, de a P10-emet mindenképp szintetikussal akarom majd hajtani.
                  Csak kinéztem, még nem vettem meg, de meg fogom a blokk összeszereléshez és kipróbáláshoz is már.
                  Elf Moto 2XT Tech
                  Elf 2T ELF MOTO 2 XT TECH 1L


                  Ápdét:

                  Megvan az olaj, ha valaki akarja kipróbálni, a Szentmihályi 116-ban személyesen is meg lehet venni 2 ezerért.
                  Amúgy első ránézésre kék.

                  Click image for larger version

Name:	20120829732.jpg
Views:	1
Size:	191.4 KB
ID:	131905
                  Utoljára szerkesztve a következő által: demeter; 2012 aug. 30, 19:31.
                  korompaiistvan és sricsi70 kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    Lehet hogy nem vág ide szervesen, de amikor hosszabb útra mentek akkor hogy oldjátok meg a keverést? Azt hallottam hogy tankba nem a legjobb módszer.
                    You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

                    Komment


                      #11
                      Aries88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      amikor hosszabb útra mentek akkor hogy oldjátok meg a keverést?
                      Mivel nincs oldalkocsim, amiben mindenféle keveréshez használatos kannát vagy hasonlót hordhatnék (van ismerősöm aki ezt csinálja a P10-zel), így nekem marad a kúton keverés. Általában megveszem előre az olajat, alkoholos filccel 5 literhez való mennyiségenként vonalat húzok a mennyiségellenőrzős átlátszó részre (mivel az ördög nem alszik és megesett hogy elszámoltam magamat fejben). Amit szoktam venni Repsolt, abban van egy kihúzható "csőr", kb. 10 centi - a kúton miután megálltam előszedem a flakont, leteszem a kútfej vízszintes részére hogy mennyi van éppen a flakonban, utána bal kézben az olajosflakon, jobb kézben a pisztoly és egyszerre, az olajat a benzinsugárba nyomva megy a tankba a méregdrága keverék.. Néha megállok megnézni hogy hol tartok az olaj mennyiségével, de általában elég jól eltalálom hogy mennyinek kell belemennie.

                      Én nagyon nem szoktam aggódni azon hogy elkeveredik-e, egyrészt a beöntési módszer, másrészt a zweitakt olaj oldódási képessége miatt: párszor kevertem kisebb mennyiségeket műanyag flakonban, ha csak simán ráöntöm is relatíve hamar elkeveredik.
                      TZ, Aries88 és kedvelte ezt.
                      There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                      Komment


                        #12
                        Aries88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Lehet hogy nem vág ide szervesen, de amikor hosszabb útra mentek akkor hogy oldjátok meg a keverést? Azt hallottam hogy tankba nem a legjobb módszer.
                        Sajnos ritkán adódik , hogy olyan túrára tudjak menni ahol nem elég egy tank benzin. Amikor mégis akkor vagy 2l-es üdítős üvegben (PET) vagy egy 5-ös kannában viszek tartalékot, és ahogy be fér a tankba , betöltöm, és az edényt kidobom a kukába.
                        Tankban nem keverek, főleg azóta , hogy sikerült kúton tankolnom, és nem sikerült a keverés:-))) aztán szépen leült az olaj, én pedig szobroztam az útszélén.:-))) Még jó hogy Magyarországon bár hol találsz az útmellet üres PET palackot. Én is kerestem egy "tisztát" aztán benzincső karbiról lehúz, 2l leenged, felül betölt. Ezt ismételgettem 3-4X persze előtte, közben, utána is bőszen rázogattam a gépet. Lás csodát beindult.:-)))

                        Komment


                          #13
                          Üdv Aries88!

                          Nagyon egyszerűen oldom meg a keverést.A nyereg alá kényelmesen elfér egy 1/2L-es olajos flakon+egy 150ccm-es fecskendő.Mindegy mennyi benzint tankolok,a lényeg,hogy 20ccm/L olajat fecskendezzek a tankba.Egy kis rázás után elég jól keveredik az olaj a benzinben.A fecskendő előnye,hogy 1ccm pontossággal tudom adagolni az olajat.Semmi gondom nem volt még a keveredés miatt.

                          Komment


                            #14
                            Halii!

                            Nálam a jól előírt 1:20 arányban zajlik a keverés, nem akarom túl hamar generálozni.

                            Komment


                              #15
                              BeniP10&P21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              hajtókar felül tűgörgős
                              Valakinek van ilyennel szerelve a gépe?
                              You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X