Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Váztábla cseréje - legális?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Váztábla cseréje - legális?

    Mindkét motoromon elég kopott a váztábla, az egyiken gyakorlatilag csak a sík alumínium maradt meg, a beütött számok csak nagyon nehezen kivehetőek, a festék (megengedett össztömeg, gyártó ország stb) teljesen lekopott.

    Lehet kapni új táblát de ennek a legalitásával kapcsolatban mindenféle véleményt hallani, emellett azt is, hogy a tábla tartalma is kötelező hogy olvasható legyen.

    A motorok forgalomban vannak, fénykép már készült róluk a kopott táblákkal.
    A jelenleg érvényes szabályozást ismeri valaki pontosan, ha kicserélem őket egy vázszámmal gravírozott új táblára, az okozhat-e problémát?

    #2
    Nekem tudomásom szerint törvényesen semmi módosítás nem hajtható végre a táblán, sem krampácsolgatás (új számok beütögetése).
    Szerintem lesz aki pontosan is tudja idézni a sorokat.
    Che kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Egy pár dolog ami a témával kapcsolatban van.
      Műszaki vizsgán az adattábláról fényképfelvételt kell készítenie a vizsgabiztosnak, melyet rögzítenie is kell a vizsgaprogramban. Ha nincs meg az adattábla a járművön akkor ettől nem bukik meg, hiszen ez az idők folyamán mondjuk egy baleset során el is veszhet. Ha viszont a táblán "módosítják" az adatokat akkor az egyedi azonosító meghamisításának minősül. Ezt semmi esetre sem kellene mert ebből rendőrségi eljárás lesz.
      Remélem valamicskével közelebb a megoldás.
      Lemezjáték, sepy és 4 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Itt akkor már csak az a kérdés, hogyha a sérült/kopott táblát egy azonos adatokat feltüntető nem sérültre cseréli valaki, az módosításnak számít-e?
        St.Z.350 kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Nem azonosító jelzés!Ha kicseréled újra akkor a forgalmiban szereplő azonosító számokat,betűket,jeleket üsd be!Nincs jelentősége.Ha van OK ha nincs az is OK!Az enyémen PL:NINCS!.....és nem is teszek rá!Mi a ráknak?!Júliusban vizsgázott!
          zahi, St.Z.350 és Titus kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Ha nincs meg az adattábla a járművön akkor ettől nem bukik meg,

            Ez tényleg így van. Nekem sincs meg sajnos de nem jelentett gondot. A vizsgán együtt kerestük a vizsgabiztossal de emiatt nem bukott a vizsgán.
            St.Z.350 kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Nem azonosító jelzés!Ha kicseréled újra akkor a forgalmiban szereplő azonosító számokat,betűket,jeleket üsd be!Nincs jelentősége.Ha van OK ha nincs az is OK!Az enyémen PL:NINCS!...és nem is teszek rá!Mi a ráknak?!Júliusban vizsgázott!
              Ez tök király!
              Akkor én meg átütöm a motorszámot,mert megkopott!
              mir-mur és St.Z.350 kedvelte ezt.
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                #8
                A váznyaktábla csak egy másodlagos jelzés. Az elsődlegesek a vázon és a blokköntvényben vannak. Azokat kicserélni nem tudod, max kicsiszolni aztán átütni, de az nagyon nem legális.

                A váznyaktáblát meg egyszerű cserélni és kétlem hogy épp elméjű ember belekötne a cserébe.

                Nekem pl nincs, de ha egyszer majd esetleg teszek rá akkor sem fogok műszakin rettegni. Egyszerűen csak meg se mutatom...

                Komment


                  #9
                  Üdv Olvtársak!

                  A győri NKH vizsgáztatói is megnézték az adattáblámat.Azt nem tudom,hogy hiánya esetén mit szóltak volna,de érdekelte őket.

                  - - - Updated - - -

                  Üdv mateapu!

                  Ugye ezt csak a poén kedvéért írtad?

                  Komment


                    #10
                    Üdv mateapu!

                    Ugye ezt csak a poén kedvéért írtad?
                    Dehogy,én nem hamisítok,mert csak a régit javítom ki!........!!!!!????
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #11
                      Én nem gondolom,hogy aki az eredeti adatokat tünteti fel az új adattáblán vétene bármilyen törvényt azért mert láthatóbbá tette az adatokat. Barátom Máté ne akarj át ütni semmiféle számot mert az már törvény sértés. Itt az volt a kérdés mi lenne ha a régi kopott, sérült adattáblát újra cseréljük de az eredeti adatokat feltüntetve sértünk-e valamilyen előírást!? Hány okos felújító engedte már neki az eredeti táblának a csiszoló gépet vagy hány vázat hegesztettek meg úgy, hogy a táblát olvashatatlanná tették! Egyszerűbb az adatokat ellenőrizni és ha valami gyanús úgy is a beütött váz és motor számot keresik.

                      Komment


                        #12
                        Volna egy kis rossz érzésem mégis.
                        A váznyak tábla másodlagos járműazonosító, ezt tudjuk. Ha átütik, vagy módosítanak a tartalmán az bűncselekmény ezt is tudjuk. Az itt szóbanforgó esetben nem lenne módosítva semmi rajta, ezt tulajdonképpen nevezhetjük másolásnak. Na most a kérdés az, hogy a törvény erről mit mond. Józan paraszti ésszel végiggondolva ez nem volna probléma, hiszen a gazdi csak jót akart, csinált a régi kopott tábla helyett egy fain olvashatót. Nekem az egyetlen dilemmám ezzel kapcsolatban: Ha mondjuk egy ötezressel csinálom ugyanezt azért bevisznek a kóterba rögtön.

                        Komment


                          #13
                          Ha mondjuk egy ötezressel csinálom ugyanezt azért bevisznek a kóterba rögtön.
                          Már bocs, de az adattáblán se vízjel, se UV lámpa ellenőrzés nincs...mivel nem is alkalmas rá.... Egy sima adattábla, amit -anno- nagyon szigorúan vettek, manapság meg : -ahány ház, annyi szokás alapon működik, minden

                          Komment


                            #14
                            Barátom Máté ne akarj át ütni semmiféle számot
                            Ne bánts!Sajnos én tudom mit nem szabad,csak kötekedem!
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              #15
                              -anno- nagyon szigorúan vettek,
                              Reméljük mostanában nem fogják. Gondoljatok bele, hány járművön hiányzik és micsoda bevételi forrás lehetne ha kötelezővé tennék a pótlását...

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X