Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Opel Olympia Rekord P1

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Opel Olympia Rekord P1

    Sziasztok!

    Zsolt vagyok, 3db Opel Olympia Rekord P1 gépkocsi boldog tulajdonosa. Egyet szándékozok felkészíteni OT-vizsgára, a másik kettő donorként funkcionál. Az egyik hamarosan a hulladékvas-udvarban végzi, mert annyira széttákolták a karosszériáját, a másik viszonylag jó állapotú, papírokkal rendelkezik, és működőképes is.
    Az elsőszámú gépről említek szót utoljára, pedig nem ezt érdemli: hozzám szinte teljesen eredeti állapotában került, díszléctől felfelé eredeti fényezéssel. Sajnos ő is kint töltötte a használaton kívüli éveit a szabad ég alatt, ami eléggé megviselte a karosszériát. Aztán valaki nekiállt, darabokra szedte, elkevert rengeteg alkatrészt, aztán megvette egy gyűjtő, ami csak annyira volt jó, hogy ő legalább eldugta egy zárt, poros hangárba.
    Ő végül mégsem restaurálta, helyette eladta nekem, és én álltam neki a megmentésének.
    A legnagyobb alkatrészektől a legapróbbakig szinte minden hiányzott. Mivel a típust egyáltalán nem ismertem, nekiálltam beleásni magam a témába, most harmadik éve, hogy foglalkozom a típussal és annak történetével, és most már elmondhatom, hogy ismerem A-tól Z-ig. Persze azért van amit én sem tudok.
    Két év alatt végre elkészült a karosszéria teljes egészében, hamarosan fényezve lesz.
    Amíg a karosszéria készült, az összeszereléshez szükséges alkatrészek 99%-át beszereztem, többnyire gyári új darabokat, de ami használt, az is nagyon jó állapotú, viszont hiányzik még egy-két apróság, illetve van sok olyan alkatrészem, amiből több van, így tudunk cserélni, vagy akár el is adom őket.
    Remélem hogy találkozom pár márkatárssal, vagy bárkivel, aki ismeri a típust, és tudunk egymásnak segíteni!

    #2
    Üdv a fórumon... Reméljük sikereid lesznek ,és látni fogjuk az autódat a találkozókon is... Üdv Attila

    Komment


      #3
      Üdv !MegaStorm"Lehet előbb-utóbb szavadon foglak"Az enyém még ponyva alatt várja az új kilómétereket.Infókat gyűjtök alkatrész beszerzési forrásokat szóval bármit ami a típussal kapcsolatos.A szituációm hasonló.Sok sikert....Üdv Sanyi

      Komment

      Ugrás az oldal tetejére
      Working...
      X