Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Alumínium forrasztása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Alumínium forrasztása

    Ezt nézzétek meg ! Figyelem ! A videón látható technológiát SZIGORÚAN be kell tartani.
    A Vaterán megvehető. Én rendeltem. Majd meglátom mennyire hasznos dolog, de a videjó meggyőző.

    #2
    Akkor elvileg ezzel az oldalkocsit is lehetne foltozgatni?
    You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

    Komment


      #3
      Aries88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      lehetne foltozgatni?
      Ne felejtsük azért el ! Ez forrasztás, és nem hegesztés.

      Komment


        #4
        Hát a bemutatottak alapján nem csak elvileg. mir-mur egy beszámolót ha írnál majd a tapasztalataidról az jó lenne

        Komment


          #5
          Aries88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          lehetne foltozgatni?
          Lehet ,hogy a Simson blokkodat is beragasztja.
          Aries88 kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Na ez a mese habbal kategória... Minden nagyobb német börzén ott az ember és nagy hévvel forrasztgatja az ámuló emberek szeme láttára a különböző aludarabokat egymáshoz...Na én vettem tőle, de otthon kipróbálva sehogyan sem akart működni...Valószínüleg nála volt a tuti anyag, a vevő pedig a kis nájlonzacsiban egészen mást kap tőle.. Az egésznek olyan Teleshopos veddmegjódrágánaztánfelejtsel filingje van...Az oldalkocsit meg azért nem lehet forrasztani, mert mire annyira felhevíted a lemezt, hogy megolvadjon a forraszanyag-úgy elhúzódik mint a pinty..!!
            Persze én ismerek olyan embert aki állítólag alutankokat készít ezzel a módszerrel, de ő azt mondja, hogy teljesen más anyagot használ, mint amit a börzéken lehet venni...

            Komment


              #7
              Most akkor ez melyik?

              Autogénhegesztés / lánghegesztés

              A kézi autogénhegesztés a legrégebbi hegesztéstechnológiák közé tartozik. A hegesztendő fémet acetilén/oxigén lánggal hevítik olvadási hőmérsékletre (olvadáspontra) a kötési zónában. Hegesztési hozaganyag (hegesztőhuzal) hozzáadásával olvadnak össze az összekötendő munkadarabok, amelyek között oldhatatlan kohéziós kötés keletkezik. Égőgázként kizárólag acetilént alkalmaznak. A szerelés és karbantartás területén mai napig kedvelt eljárás.
              Az autogénhegesztés előnye a redukáló láng, amely könnyen a hegesztési feladat követelményeihez igazítható. További előnyök: jó résáthidaló képesség, a hegesztési varrat előkészítésére nem, vagy alig van szükség, mobil, nem helyhez kötött eljárás. Acélokat és nemvas fémeket egyaránt lehet lánghegeszteni.

              Lángforrasztás
              Lángforrasztáshoz szintén égőgáz/oxigén lángot használnak. Az összekötendő munkadarabok felületét ebben az esetben nem olvasztják meg, hanem a kötést egy kiegészítő forrasztóanyaggal hozzák létre, amelynek olvadáspontja alacsonyabb, mint a forrasztandó alapanyagoké. A többnyire huzal formájú forrasztóanyagot folyamatos hevítés alatt vezetik be, megolvasztják, és az olvadék a munkadarabok közti keskeny résbe folyik. Az olvadék megszilárdulásakor létrejön a diffúziós (adhéziós) kapcsolaton alapuló kötés. Folyósító szerek alkalmazásával javítható a forraszanyag folyékonysága és szétterülése a munkadarabon. A forrasztás – amely lágy- vagy keményforrasztás lehet – a legrégebbi, de egyben a legmodernebb eljárások közé is tartozik. A technikai fejlődésnek köszönhetően ma már minden könnyű szénhidrogén, továbbá a hidrogén is használható égőgázként. A forraszanyagok olvadási hőmérsékletétől függően 450 °C alatti forrasztás esetében lágy-, míg 450 °C felett kemény-forrasztásról beszélünk.
              OdinHEM, Che és mir-mur kedvelte ezt.
              You can't buy happiness, but you can buy a bike and that's pretty close

              Komment


                #8
                bazsimoci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                ..Na én vettem tőle, de otthon kipróbálva sehogyan sem akart működni
                Én felhívtam a Magyar forgalmazót, és megkérdeztem, hogy hol a trükk. Világosan elmondta, hogy mire kell vigyázni hogy működjön.
                PL.
                -Hőn tartás 400 fok
                - Állandó oxid mentesítés
                - A két forrasztandó oldal külön- külön felfuttatása
                - stb. A videón minden ott van, csak az ember átsiklik felette.

                Majd kipróbálom. Lehet hogy a végén ,én is köpködni fogok
                OdinHEM, Aries88 és 2 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Sok sikert hozzá, én is várom a végeredményt!
                  A vaterás oldalt bemásolnád? vagy átküldöd üzenetben? érdekelne engem is a cucc.




                  Na közben megnéztem a videót!
                  nem kell ilyen cucc, mert én ezt akarom, bár először cínnel terveztem, de ahogy látom egy gázégő és egy alu pálca segítségével csinálja, ami okos megoldás. Alu pálcát lehet kapni, igaz arany árban, de bármelyik heggesztési szaküzletben beszerezhető. A többi sztem menni fog..Bár blokk felfogatást nem vállalnék be, de foltozás, meg két rész összefrrasztása azért nem olyan nagy ördöngősség, ha már látott valaki ilyet

                  Komment


                    #10
                    korompaiistvan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A vaterás oldalt bemásolnád? vagy átküldöd üzenetben? érdekelne engem is a cucc.
                    Írd be: Alumínium forrasztó, vagy alu-forr. http://alu-forr.hu/hu/




                    korompaiistvan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Alu pálcát lehet kapni, igaz arany árban, de bármelyik heggesztési szaküzletben beszerezhető
                    Na , azért az nem úgy működik ! A réz nem arany, a vas meg nem platina ! Pedig ránézésre olyan. Ez sem közönséges alupálca, mint ahogy rutilos hegesztőpálcából is van százféle.
                    Utoljára szerkesztve a következő által: soveny; 2014 szept. 14, 16:11. Oka: link beszúrása
                    Beagle kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      Bocsi, azt nem írtam, hogy 1 fajta van, mert öntvény sem mind egyforma. Alu pálcából is többféle van. Ezért nem szokott sikerülni elsőre csak úgy, ha találomra neki fogsz. megfelelő anyaghoz megfelelő pálcával kell dolgozni.

                      Komment


                        #12
                        mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Én felhívtam a Magyar forgalmazót, és megkérdeztem, hogy hol a trükk. Világosan elmondta, hogy mire kell vigyázni hogy működjön.
                        PL.
                        -Hőn tartás 400 fok
                        Lehet, hogy butaságot írok mert emlékeim már megkoptak, de a videón látható verem a kalapáccsal, de csak hajlik az egész és nem ereszt a forrasztásnál jelenség mögött nem az van, hogy attól 400 fokos hőn tartástól jól kilágyul az alu?
                        Everything is better when you decide you don't care.

                        Komment


                          #13
                          bazsimoci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          .Valószínüleg nála volt a tuti anyag, a vevő pedig a kis nájlonzacsiban egészen mást kap tőle..
                          Ne légy már ilyen bizalmatlan, főleg ha már a mir-mur ember bevállalt egy készletet és a tesztet! Nincs veszteni valónk, csak megvárni az "eredményt".
                          mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Én felhívtam a Magyar forgalmazót, és megkérdeztem, hogy hol a trükk.
                          .....és a másik, hogy itt "magyar" a forgalmazó! Az igaz, hogy tűntek már el forgalmazók egy bizonyos számú üzletkötések után, de csak nem Ők is.....
                          Én bízom mir-mur pénzében, meg a sikerben! Csak tájékoztasson bennünket, ha sikerül, ha nem!
                          Ha sikerül irigykedünk, ha nem akkor sajnáljuk a kidobott pénzt, de "örülünk", hogy nem a miénk volt!
                          mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          de a videjó meggyőző.
                          korompaiistvan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Na közben megnéztem a videót!
                          nem kell ilyen cucc,
                          Ilyen a jó meggyőző videó!
                          mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Majd kipróbálom.
                          Izgatott vagyok.........
                          A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                          Komment


                            #14
                            Sz.J. eredeti hozzászólása
                            Simán bemásolták a HTS-2000 eredeti filmjét
                            A Vaterkán kizárólagos forgalmazóként hirdeti magát a pacák.




                            -t5- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Én bízom mir-mur pénzében, meg a sikerben! Csak tájékoztasson bennünket, ha sikerül, ha nem!
                            Ha sikerül irigykedünk, ha nem akkor sajnáljuk a kidobott pénzt, de „örülünk”, hogy nem a miénk volt!
                            Ha rossz akkor megmondom hogy jó, csak ti vagytok bénák ha nem sikerült nektek. Ha jó, akkor meg azt mondom hogy rossz, dehogy mán nektek is jó legyen !

                            Komment


                              #15
                              Na erre én is kíváncsi vagyok.:-))) Várom az értékelést.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X