Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Sárvédők és a peremeik...

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Sárvédők és a peremeik...

    Szervusztok!

    Csodálkozva láttam, hogy ilyen téma nincs, pedig gondolom más is belefut ilyenekbe.

    Én konkrétan az ügyben fordulok hozzátok, hogy van egy nagyon összerepedezett Pannonia hátsó sárfogóm. Tanakodtam rajta sokáig, végül úgy döntöttem ebből lesz a lekönnyített Pannoniámon a sárfogó. A repedt részeket levágva pont kiadna egy jóképű keskeny sárfogót (mint a T8-ak) némi rövidítéssel, viszont szeretnék rá egy gyárival közelítőleg egyező peremet.
    Mindkét karosszériás ismerősöm már a sima hegesztésektől rosszul van ilyen régi dolgokon, pedig nem szoktam ingyen kérni semmit.

    Feltételezem megfelelő berendezéssel, direkt ilyen méretű görgőkkel hipp-hopp lehetne rá peremet csináltatni. De ki vállal el ilyen munkát, lehetőleg nem egy P10 áráért?
    Vagy esztergáltassak egy adott méretű kúpot, fogjam satuba és kalapáljam rá addig a lemezt amíg szépen ki nem alakul a perem, én pedig megsüketülök?
    Vagy vágjam el, hegesztessek kerítés vezérdrótot az élére, dolgozzam le szépen a varratokat (hogy csak a domborítás látszódjon felfelé), aztán ha valaki a peremet az alsó oldal megfogásával akarja ellenőrizni csapjak rá a kezére?

    Előre is köszi a hozzászólásokat.
    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

    #2
    Menj el a legközelebbi régivágású bádogoshoz, és ha van ilyen masinája ,5 perc alatt rátekeri.Click image for larger version

Name:	201303181121.jpg
Views:	2
Size:	201.6 KB
ID:	137438Click image for larger version

Name:	201303181122.jpg
Views:	2
Size:	198.1 KB
ID:	137439
    Attached Files
    Beagle, sinter és 4 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Egy régi vágású bádogosnak ha dolgozott otthon van ilyen " rollnizója", de esetleg még valamelyik felújítással foglalkozó karosszéria lakatosnál is előfordul.
      taluga és kollarg kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Menj el a legközelebbi régivágású bádogoshoz
        Nahát, bádogosokra nem is gondoltam. Mondjuk nem lesz egyszerű ilyet találni a környéken (mert ugye popszegecselni + semleges sziloplaszttal lenyomni mindent a divat), de utánajárok.
        taluga és sepy kedvelte ezt.
        There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

        Komment


          #5
          kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          De ki vállal el ilyen munkát, lehetőleg nem egy P10 áráért?
          ...na , itt a reménykedő ember--ti pedig lebeszélitek , nehogy vegyen aztán legyen -egy zikni gépe .Aztán megtanulja és csinálja a többi motorosnak .
          Mi lesz ha kihalnak a -

          mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          a legközelebbi régivágású bádogoshoz
          vagy a --


          sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          de esetleg még valamelyik felújítással foglalkozó karosszéria lakatos
          25-30 000 ft egy ilyen kütyü ,és nagyon jó dolgokat lehet csinálni a segítségével .
          OdinHEM, kollarg és 2 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            25-30 000 ft egy ilyen kütyü
            Pesten lehet ! Ez 15.000 volt, de az sem kevés. ( Stokival együtt !!! )

            Komment


              #7
              kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Mondjuk nem lesz egyszerű ilyet találni a környéken (mert ugye popszegecselni + semleges sziloplaszttal lenyomni mindent a divat), de utánajárok.
              Sajnos mostanság már olyat is nehéz találni, akinek nem okoz gondot egy eresz csatorna (Az enyémet sikerült úgy megcsinálniuk pár éve, hogy nem került bele diletáció és a lefolyó a legmagasabb pontja, pedig ketten küzdöttek vele).

              Azokat a szakembereket, akik tudnak bánni a fémmel mindig is álmélkodva néztem, és dicséretes a szakma kihalása elleni buzdításotok!
              Én is szívesen megtanulnék egy ilyen géppel dolgozni.

              Komment


                #8
                joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                nehogy vegyen aztán legyen -egy zikni gépe .Aztán megtanulja és csinálja a többi motorosnak
                El se hinnéd, joker: amikor megláttam azt a jóképű masinát egyből az jutott eszembe, hogy kellene egy itthonra.
                Igazság szerint 2 hónapja halogatom a perem-kérdés megoldását, néztem videókat a ziknizőgép használatáról (meg közben az angolkerékről is, ami szintén tetszik, mert roppant elmés szerkezet) és próbáltam kitalálni mi legyen a megoldás.


                taluga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Sajnos mostanság már olyat is nehéz találni, akinek nem okoz gondot egy eresz csatorna
                Sajnálatos, de igazad van.
                There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                Komment


                  #9
                  Számomra ez nem tűnik annyira bonyolult szerkezetnek hogy otthon ne legyen kivitelezhető egy ilyen megépítése
                  Egy esztergályos szerintem gond nélkül meg tudná csinálni hozzá a szükséges fejeket(vagy mik azok) aztán már csak 2 tengely, 4db csapágy egy fogaskerékpár és egy tekerő. Meg valamelyik tengely állításához valami.

                  Komment


                    #10
                    heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    nem tűnik annyira bonyolult szerkezetnek hogy otthon ne legyen kivitelezhető egy ilyen megépítése
                    Nem bonyolult - de az esztergályos ismerősöm barátságát nem akarom fenékig kihasználni. No meg kazánlemez sincs itthon amiből lehetne vázat hegeszteni. Okosabb szerintem megvenni egy ép öntvény példányt.

                    Viszont körülnéztem a neten, 30 ezer alatt csak hiányosak vannak - szóval a környéken kell felhajtanom egyet.
                    Na majd holnap a munkahelyemen megkérdezem a "varázslókat", hogy nem tudnak-e egyet előhúzni valamelyik kalapból.
                    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                    Komment


                      #11
                      kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Viszont körülnéztem a neten, 30 ezer alatt csak hiányosak vannak - szóval a környéken kell felhajtanom egyet.
                      .....szerintem inkább vedd fel a kapcsolatot -mir-murral aztán kettőt is vehetsz arrafelé




                      heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Számomra ez nem tűnik annyira bonyolult szerkezetnek hogy otthon ne legyen kivitelezhető egy ilyen megépítése
                      Egy esztergályos szerintem gond nélkül meg tudná csinálni hozzá a szükséges fejeket (vagy mik azok) aztán már csak 2 tengely, 4db csapágy egy fogaskerékpár és egy tekerő. Meg valamelyik tengely állításához valami.
                      ....ez csak cukkolás -igaz? (nem a kivitelezhetetlenség miat , hanem a munka lekicsinylése miatt . )

                      Komment


                        #12
                        joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        ...ez csak cukkolás -igaz? (nem a kivitelezhetetlenség miat , hanem a munka lekicsinylése miatt .)
                        Csináltam már néhány szerszámot. Szóval tudom hogy egy ilyen azért lenne 1-2 napos munka, meg azért annyira nem egyszerű. De akkor is megoldható
                        Ha nem is olyan jóra mint a gyári, de 30k-nál biztosan olcsóbban.

                        Komment


                          #13
                          kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          néztem videókat a ziknizőgép használatáról (meg közben az angolkerékről is, ami szintén tetszik, mert roppant elmés szerkezet) és próbáltam kitalálni mi legyen a megoldás.
                          Akkor neked erre van szükséged ! Három az egyben.Click image for larger version

Name:	201303171111.jpg
Views:	3
Size:	196.2 KB
ID:	137456Click image for larger version

Name:	201303171112.jpg
Views:	3
Size:	198.1 KB
ID:	137457Click image for larger version

Name:	201303171113.jpg
Views:	3
Size:	198.8 KB
ID:	137458Click image for larger version

Name:	201303171114.jpg
Views:	3
Size:	196.3 KB
ID:	137459
                          heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Egy esztergályos szerintem gond nélkül meg tudná csinálni hozzá a szükséges fejeket
                          Meg egy marós, meg egy öntő, meg egy hegesztő

                          Komment


                            #14
                            mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Akkor neked erre van szükséged ! Három az egyben.
                            Szép-szép. Muszáj fájdítani a szívemet?

                            (Gondolom ezt a gépet nem sokat használhatják így berakva a szekrény mellé. Az karosszériaelem-csere rátaposott rendesen az ilyen készülékekre - csak az árukat nem bírta lenyomni... )

                            Inkább keresem a ziknizőt, kezdésnek megteszi az is. Ha esetleg valamelyikőtök szomszédja nyugdíjba vonul és épp eladna egyet, akkor legyetek kedvesek szólni, hátha lesz belőle valami.
                            Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2013 máj. 22, 09:33.
                            There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                            Komment


                              #15
                              mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Meg egy marós, meg egy öntő, meg egy hegesztő
                              Hegeszteni is kell bizony. De marás nélkül biztosan megoldható a dolog.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X