Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Szerszámok, fúrók, kalapácsok, ha tönkremennek

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Szerszámok, fúrók, kalapácsok, ha tönkremennek


    Természetesen nem bízunk a modern technikában. Akartam írni, hogy én már csak a kalapácsban bízok manapság, de...







    Én csak egy egyszerű egészségügyes vagyok, aki belekontárkodik a vasas munkába.
    Nem tudok kalapácsfejet csinálni.
    Utoljára szerkesztve a következő által: CZsolti; 2015 nov. 22, 22:15.

    #2
    Így van !!! Azt mindenki tud , csak türelem kell , meg szép érzék !!! Meg megfelelő anyag ...
    St.Z.350, Che és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      A vasas tanuló kor első munkadarabja volt a kalapács reszelése. De szerettük.
      CZsolti, zahi és 5 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        És miért nem csinálsz magadnak?Attól félsz ,hogy túlél akkor ird bele a neved...
        Ezen látszik hogy nem Ő csinálta. Amit mi reszeltünk az túléli a gazdáját ha nem költözik sokat.
        Ha megnézitek a nyél aránytalanul vastag bele tehát el lett vékonyítva a luk mellett. Az alján is látszik hogy hiányzik belőle egy kis darab már edzés előtt .
        Aki ilyet reszelt abból nem lett vasas.
        sepy, zahi és 3 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Így van !!! Azt mindenki tud , csak türelem kell , meg szép érzék !!! Meg megfelelő anyag ...
          Ennek sem a kialakításával volt probléma, nem azért tört el, hanem mert teljes keresztmetszetében megedzették!

          Komment


            #6
            Ennek sem a kialakításával volt probléma, nem azért tört el, hanem mert teljes keresztmetszetében megedzették!
            lángvágáskor egy szögletes tengelydarabba vágtam egy ovális lukat,éppen jó lett-egy talpas kalapácsnak lemezekhez gondoltam jó lesz egyengetni,egy porfémből készült porrá-tört balta nyelét belefaragtam és örömömre rendszeresen használtam főleg rátartani egyengetésnél.A főnököm tesója hozzánk került és szerszám kellett neki.Egy kérésem volt mindent tegyen oda ahonnan elveszi.

            Tett egy szívességet meghegesztette a kalapácsomat mert az a szar:elvolt repedve.....első ütés után eltört(csak acélból készítek szerszámot)utólag kiderült,hogy ne üssön a kezére a nyeles lalapácsommal szerelte az egyik tengelyt,a dorni veszélyes.....

            Most-próbálok as. módszerrel dolgozni,de nekem FÁJ!!!!
            Elköltöznék,de hová,és miből,és minek...máshol is .........?????

            A lényeg,hogy egy szerszámot használj arra amire VALÓ!!!!
            Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2015 nov. 21, 17:23.
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              #7
              Akkor most már reszelhetsz másikat ...

              Komment


                #8
                .. Ennek sem a kialakításával volt probléma, nem azért tört el, hanem mert teljes keresztmetszetében megedzették![/QUOTE]

                ...biztos ? én már találkoztam manapság gyártott , kinai --öntöttvas --kalapácsot , persze ami törött volt

                - - - Updated - - -

                zelenacs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                amelyek a motorolajban vannak, ezért is megy tönkre idővel..
                ez lehetne bővebben ? az én motoromon ( meg egy csomó másén ) meg kb. 55 éve van olajban , ozt semmi baja .

                Komment


                  #9
                  Nem akartam tegnap mondani, de gyanús volt nekem, hogy ez a kalapács öntvény. A törési felülete nagyon öntöttvasas, szürke, kásás volt. Barkácsboltos nagy csőfogókulcs is roppant már szét a kezemben, mert az öntvényben zárvány maradt.

                  Komment


                    #10
                    bokor28
                    Barkácsboltos nagy csőfogókulcs is roppant már szét a kezemben, mert az öntvényben zárvány maradt.
                    ...Zárvány, zárvány...rá lehet fogni, de ha valakinek erős marka van...

                    Komment


                      #11
                      bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Barkácsboltos
                      Ezt így álalánosságban megfogalmazni , szerintem rasszista , kirekesztő , nacionalista .....stb ! Az én Barkácsboltomban , csak olyan szerszám van amit én is használok , de legalább kipróbálom mielött kiteszem a boltban . Ezért vásárolok csak olyan nagykerben ahol van üzlet , ember .... Az internetáruházba , nagykerbe meg mindenk verje bele a .

                      nehogy megsértődj !

                      Komment


                        #12
                        Akkor most már reszelhetsz másikat ...
                        Volt néhány éve:csináltam a közeli kolegáknak,vagy elhagyták,vagy hazavitték...........

                        - - - Updated - - -


                        gondolom előnye, hogy ugyan 'hűti' a tekercseket, de hátránya, hogy eléggé forró a motorolaj, ami igencsak erőteljesen cirkulálhat körülötte. Persze ettől még lehetne tartós, ha megfelelően lenne
                        És a fémszemcsék az olajban:nem koptatnak?
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          #13
                          Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          bokor28


                          ...Zárvány, zárvány...rá lehet fogni, de ha valakinek erős marka van...
                          A rothenberger bezzeg nem akar eltörni a kezemben.

                          Komment


                            #14
                            Meg megfelelő anyag ...
                            Én műanyagból csináltam...az nem törik...amúgy aluhoz készült domborítókalapács. Leginkább egy likas dínótojás kinézete van
                            Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2015 nov. 21, 20:42.
                            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                            Komment


                              #15
                              joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Az én Barkácsboltomban , csak olyan szerszám van amit én is használok
                              Barkácsáruházra gondoltam. Aztán boltja válogatja. Én úgy mérem fel, hogy megkérdezem, van-e kobaltos fúró. Ha sima HSS-t akar adni, akkor el is köszönök. Járok legalább 5 boltba, mert mindegyik másért jó.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X