Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Üzemanyag tank tisztítása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #61
    Noob eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    mennyire sűrű az anyag, mennyit kellett hígítani rajta
    meglehetősen sűrű!
    Kb.30%higító+70%Tiszakorr aránnyal dolgoztam, de még kicsit talán így is sűrű volt!
    Javaslom wsievers által említett 50-50%-ot (esetleg 60-40)! Jobban át lehet forgatni, ill. a feleslegből többet ki lehet ereszteni a művelet végén.

    Komment


      #62
      dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      meglehetősen sűrű!
      Kb.30%higító+70%Tiszakorr aránnyal dolgoztam, de még kicsit talán így is sűrű volt!
      Javaslom wsievers által említett 50-50%-ot (esetleg 60-40)! Jobban át lehet forgatni, ill. a feleslegből többet ki lehet ereszteni a művelet végén.
      Lehet hogy már írtad csak átsiklottam felette de milyen hígítóval hígítod?

      Komment


        #63
        Azt hiszem ez kimaradt, aromás higító való hozzá.

        Komment


          #64
          Azt hiszem ez kimaradt, aromás higító való hozzá.
          Pont ez a kulcs, ezért nem oldja a benzin.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            #65
            én is azt vettem hozzá, nagyon bizakodó vagyok

            Komment


              #66
              Noob eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              nagyon bizakodó vagyok
              A leírások alapján forró vízzel töltöttem fel a tankot, ill. a citromsavat is gázon melegített jó forró (de nem forrásban lévő) vízben oldottam fel. Ezért, ahogy hűlik, érdemes folyamatosan figyelgetni és utántölteniegészen a betöltőnyílás alsó széléig. Nekem mire kihűlt, majd' egy liter vizet hozzá kellett pótolnom.

              Komment


                #67
                Keszin remélem lesz lehetőségem belenézni majd a tankodba hogy milyen lett

                Komment


                  #68
                  Remélem lesz lehetőségem megmutatni (és remélem büszkén mutogathatom )

                  Komment


                    #69
                    Lefestettem hőállóval kb 1 éve van rajta, eddig nem jött le:
                    A hő

                    A fekete hőálló festék nekem is bejött a hengerre, bár van egy rossz szokásom, elkerülendő a szorulást, időnként megállok és köpködöm, mennyire forr. Sajnos azokon a helyeken kicsit kifehéredett... Lehet, hogy le kellene cserélnem az Amodentet is?!

                    Komment


                      #70
                      Végre sikerült letöltenem a képet a fényképezőről.
                      Szóval, citromsavazás után így nézett ki a tank belseje:
                      Click image for larger version

Name:	DSC00057.jpg
Views:	1
Size:	185.1 KB
ID:	144344Click image for larger version

Name:	DSC00058.jpg
Views:	1
Size:	185.5 KB
ID:	144345
                      Elég nagy sötét lakozik benne, de azért valamennyire látszik.
                      "Előtte" kép nincsen, de legyen elég annyi, hogy meglehetősen borzalmas volt
                      Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2015 ápr. 28, 07:14.

                      Komment


                        #71
                        Még 1 adag nem kell rá? Bár én nem tudom hogy megy a tank belső festése, meg milyen rétegben kell festeni de elég vékonynak tűnik így kép lapján.

                        Komment


                          #72
                          Blackmumus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Még 1 adag nem kell rá? Bár én nem tudom hogy megy a tank belső festése, meg milyen rétegben kell festeni de elég vékonynak tűnik így kép lapján.
                          (ezeken a képeken még a festés előtti állapot látható )

                          Komment


                            #73
                            (ezeken a képeken még a festés előtti állapot látható )
                            Jaaaaaa Korán van még nekem

                            Komment


                              #74
                              Persze. Készítek majd képeket a kimázolt belsőről is...
                              Egyébként ami a rétegeket illeti, némiképp én is tanácstalan vagyok.
                              Ugyanis a Trinát leírásában szerepel, hogy a tökéletes védelemhez 3 vastag rétegben kell kezelni a felületet.
                              Persze ez a kültéri fém felületekre értendő (pl. kerítés).
                              Nem tudom, hogy jelen esetben a vastagabb réteg előny lenne, vagy éppen hátrány?

                              Komment


                                #75
                                dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Persze. Készítek majd képeket a kimázolt belsőről is...
                                Egyébként ami a rétegeket illeti, némiképp én is tanácstalan vagyok.
                                Ugyanis a Trinát leírásában szerepel, hogy a tökéletes védelemhez 3 vastag rétegben kell kezelni a felületet.
                                Persze ez a kültéri fém felületekre értendő (pl. kerítés).
                                Nem tudom, hogy jelen esetben a vastagabb réteg előny lenne, vagy éppen hátrány?
                                Hát nálad beltérben van

                                Egyébként ártani árthat a vastagabb festék? Ha leválik szerintem 1 réteg is ugyan úgy fog mint 3. Bár ha valahol sérülés miatt megindul akkor talán 3 réteg jobban megtartja a sérült részt is.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X