Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Átírási hókusz-pókusz

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    De jó lenne, ha alvázszámra is lehetne keresni az ügyfélkapun, mint ahogy rendszámra is lehetséges. Én nem a tulajdonos adataira vagyok kiváncsi, hanem arra, hogy nem körözik-e az autót. Kicsit bizalmatlan vagyok az eladóval szemben.
    mir-mur és kedvelte ezt.

    Komment


      #32
      motorkami kedvelte ezt.

      Komment


        #33
        Amint megtudom, hogy nem körözik akkor már meg tudom oldani a többit. Az utolsó tulaj adatait is meg tudom szerezni. Csak nem szeretnék úgy járni, hogy egy adásvételivel elmegyek az okmányba és közlik, hogy körözik az autót. Az eladó amúgy hajlandó adásvételit írni.

        Komment


          #34
          Sziasztok Kedves Fórumozók!
          Teljesen új vagyok még itt. Olvasgattam már, okosodtam is picit, de lenne pár (lehetséges buta) kérdésem.
          Van egy 1969-es Pannonia T5-H tipusú motorom. A motort nagybátyám vette az első tulajtól, de valószínűleg annak idején nem írtak adásvételi szerződést, vagy azóta elveszett, ezt nagybátyám nem tudta megmondani már. A motor összes papírja, forgalmi pár éve hozzám került. E szerint egy tulajdonosa volt, utána került rokonomhoz. '83-ban volt utoljára rajt műszaki, mint ez a forgalmiból kiderült. Az a problémám, hogy a papírokat már az első tulaj fia adta nekem, mert az édesapja meghalt. Nem tudom ilyenkor mit tehetnék, hogy a nevemen legyen a motor. Pontosan azt sem tudom most kinek a nevén van a motor. Remélem Ti tudtok ebben segíteni nekem, hogy merre induljak el, kinél érdeklődjek( Okmányiroda!? ).
          Van még egy problémám.
          Én már régebben próbálkoztam a felújítással, akkor elég fiatal voltam és ez a minőség rovására ment sajnos. A berúgószerkezet hibája miatt (kitört a pöcök, ami megtartja a berúgó fogaskerekét a blokkból) blokkházat cseréltem akkor felelőtlenül. Most úgy gondolom ezt lehetne javítani. Ha nem javítom maradhatna benn ez a blokk más számmal? Nem okozna ez problémát ha egyszer átírásra, vagy műszakira kerül a sor? Sajnos most nem tudom a cserélt blokk számát, de az eredetiét igen. Ha nem nagy kérés, akkor még erről amit lehet tudni legyetek szívesek írjátok le ( motorszám: 9110845)
          Előre is köszönöm a segítséget!
          Üdv.: Ádám

          Komment


            #35
            Szia!

            Az a tulajdonos, akinek a neve forgalmiban szerepel. Vele kell adásvételi szerződést írnod, vagy ha meghalt az illető, póthagyatéki valakinek meg kell örökölnie a motort (hacsak anno nem volt rajta a hagyatéki listán, de ez ritkán fordult elő).

            Póthagyatéki esetén:

            soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            • vagy te öröklöd meg a motort közvetlenül (ebben az esetben nem kell plusz egy adásvételit írni, viszont kétszeres átírási illetéket fizetsz)
            • vagy a tulajdonos fia örökli (akitől vetted), majd írtok egy új adásvételi szerződést

            (http://veteran.forum.hu/forgalomba-h....html#post3394)
            Motorcsere:

            Ha megvan az eredeti (forgalmi engedély szerinti) blokköntvény és javítható, célszerűbbnek tartanám azt visszaépíteni. Eredeti is lesz, meg egyszerűbb dolgod is van. Ha pedig cserélni kell, akkor bendre666 írása alapján adásvételi szerződéssel kell, hogy rendelkezz az új motorblokkról is, és fontos, hogy ne szerepeljen forgalomban lévő motorkerékpár motorjaként. (http://veteran.forum.hu/vizsgak-31/e...em-67/#post689)

            Komment


              #36
              Köszönöm a segítséget. Sajnos nem tiszta még teljesen a dolog.
              Melyik verzióval járok jobban, ha én öröklöm, vagy ha a fia?
              Gondolom a fiával kell felvennem a kapcsolatot, hogy póthagyatéki eljárást indítsunk. Ehhez az elhunyt lakhelyén kell felkeresnem a polgármesteri hivatalt?
              Bocsánat a sok buta kérdésért, csak nem tiszták még egyáltalán nekem ezek a dolgok.

              Komment


                #37
                mir-mur és soveny kedvelte ezt.

                Komment


                  #38
                  Igen, valóban. Éreztem, hogy sántít, amit írok, de lusta voltam végiggondolni. Köszönöm a pontosítást!

                  Komment


                    #39
                    Sajnos az alvázszám alapján nem találják a rendszerben. Rendszámot nem tudni. Azt sikerült megtudnom, hogy az eladó nagybátyja aki meghalt nem vette a nevére. A család nem tudja, hogy honnan szerezte az autót. Azt se tudják ami rendszám rajta volt valamikor, hogy az a kocsihoz tartozott-e egyáltalán, mivel csak a falú és a horgásztó között használták. Most talán megpróbálkozok az összeépítési engedéllyel, mert a motorról amúgy is hiányzik a hengerfej. Csak ilyen típusú motort nem tudom, hogy honnan szerezzek.

                    Komment


                      #40

                      Komment


                        #41
                        Csak akkor kezdek bele a felújításba, ha a papírozása rendben lesz. Gondolkodom egy újabb típusú FIAT blokk beépítésén is. Igaz akkor nem lesz OT, de nekem egyenlőre nem is az a célom vele. Ha netán elindulnék valahova több ezer kilométerre akkor biztos, hogy ne maradjak ott sehol. És mondjuk egy Punto vagy bármilyen elterjedtebb FIAT motorjához előbb kapok alkatrészt. Idővel ha szerzek bele gyári motort akkor még mindig elvihetem OT vizsgára, mert a motoron kívül nem kívánok semmi módosítást végezni rajta.

                        Komment


                          #42
                          Sziasztok!
                          Voltam ma a veszprémi Okmányirodában. Sajnos zárás előtt 5 perccel kerültem csak sorra. A nő elég unott volt már. Rákeresett az adatbázisban a rendszámra, azt mondta nincs ilyen rendszámú jármű a rendszerben.
                          Azt mondta, hogy ha megvan az adásvételi (póthagyatéki után), akkor vigyem el eredetiségvizsgálatra majd átíratni, és akkor kapok új törzskönyvet, forgalmit...
                          Ez valóban így van? Vagy csak nem volt tisztában a dologgal?!

                          Komment


                            #43
                            motorkami kedvelte ezt.

                            Komment


                              #44
                              ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ne vegyétek szőrszálhasogatásnak, de szeretnék pontosítani: az a tulajdonos, akinek a neve a hivatalos járműnyilvántartásban szerepel.

                              Normálisan ez megegyezik a forgalmi engedéllyel (illetve meg kell, hogy egyezzen), de létezhet olyan eset, amikor nem - a rosszhiszemű eseteket leszámítva ilyen lehet pl. elveszett forgalmi esetén egy később kialakult helyzet.

                              A fenti történetre ez nyilván nem vonatkozik.
                              Milyen nagy igazság ! Valaki pont így járt az " ismerőseim" közül. Nem mind arany..... Pontosítva: Nem mind tulajdonos aki bele vagyon írva !!!!!

                              Komment


                                #45
                                Sziasztok!
                                Egy gyermekkori álmom kezd testet ölteni. Ha minden igaz egy Simson 425 S büszke tulajdonosa leszek.
                                Nos amiért írok, hogy felkészüljek az adás-vételre.
                                Az eladó félnek megvan a szürke forgalmija.
                                Mire figyeljek oda, hogy a lehetőleg zökkenőmentesen menjen az átírás?
                                Válaszotokat előre is köszönöm!

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X