Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Átírási hókusz-pókusz

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #91
    csak az a baj, hogy Miskolcon a portásnál nem jutsz messzebb az napra szóló sorszám nélkül.
    Másik okmányiroda esetleg? Én Mezőkövesdre járok, ott ha jókor megyek fél óra alatt sorra kerülök, és eddig nem zavartak el semmi hülyeséggel
    apacsavo és mir-mur kedvelte ezt.
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    Komment


      #92
      soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Aztaa! Hát ez eléggé meglep, mert egybehangzó vélemény volt az, hogy nem lehet.

      Azt hiszem azonban, az a trükk, hogy az 1700 Ft-ot a műszaki szemlére értették (1770 Ft, ha jól olvasom: a szemle 1190 Ft és az adatlap 580 Ft). Ennek a műszaki szemrevételezésnek azonban feltétele az érvényes műszaki vizsga.

      Minden esetre drukkolok, hogy ne legyen igazam.
      Na jó ! Lehet hogy 1770 ft. de az aprót már nem is nézem. Ma elindul a kavarás egy másik közeli kisvárosban. Ha itt is elhajtanak feladom. Vagy berágok, és összerakom műszakira a gépet. Végül is ott vannak még az éjszakák is

      Komment


        #93
        Nos a segíteni akarás, és a " háttértámogatás " meghozta a gyümölcsét. Bár ez a gyümölcs éretlen, de azért ehető. Hála a másik kisváros tisztviselőinek, valóban megtettek mindent a siker érdekében. Láttam mindent, ezért igazolom. A rendszer nem enged tovább műszaki adatlap nélkül ! A dolog nem a frsz-nál akad el, hanem a jármű színe kérdésnél. RAL szín szerint kell megadni, ami nem azonos a " legyen fekete, vagy zöld " bemondással. Ez az adat pedig kell a törzskönyv kiadásához is. ( Megpróbálták ) Minden esetre elvették a papírjaimat, bevitték a rendszerbe, így a járgány már a nevemhez kapcsolódik. Előre jelezték, hogy hiánypótlásra fognak felszólítani, melyben kérik a műszaki vizsga pótlását. Többet tényleg nem lehetett tenni.
        apacsavo, motorkami és 4 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #94
          Sziasztok!
          A következő lenne a kérdésem.
          Van egy csepelem forgalmival rendszámmal, számok egyeznek, sajnos adásvételi nincs mert úgy került hozzám, hogy valaki is már csak kapta valakitől. stb.stb.
          Mi ilyenkor a teendő, vagy a bevett gyakorlat, hogy a nevemre írathassam a gépet?
          Előre is köszönöm a segítségeket
          osi

          Komment


            #95
            Tisztelt Mir-Mur!
            Vedd a fáradságot és érdekesség képen tekinsd meg az IZS-emet(mármint a fényképét!) ! Erre a forgalmiba a színhez -szürke-van beírva!!!!!!!!!Igaz eddig a kutya sem törődött vele!Egyszer állitottak meg a zsaruk,de még a papirokat sem kérték csak a mocit bámulták!(ha-ha-ha!!!!!)Nem tudom mit szóltak volna ehez a szin bejegyzéshez?!

            Komment


              #96
              osi37 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Van egy csepelem forgalmival rendszámmal, számok egyeznek, sajnos adásvételi nincs mert úgy került hozzám, hogy valaki is már csak kapta valakitől. stb.stb.
              Mi ilyenkor a teendő, vagy a bevett gyakorlat, hogy a nevemre írathassam a gépet?
              Szia!

              Szerintem az első kör, hogy átolvasod ezeket a tegnapi hozzászólásokat:
              http://veteran.forum.hu/kulonleges-e....html#post5628

              Itt már felsorolták a feladatokat!

              Amennyiben ez után is elakadsz, vagy nem világos valami, természetesen örömmel segítünk!
              TZ és Che kedvelte ezt.

              Komment


                #97
                apacsavo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Erre a forgalmiba a színhez -szürke-van beírva!.............Nem tudom mit szóltak volna ehhez a szin bejegyzéshez?!
                Mert a Felügyeleten (Hatóságnál) bele sűrítették az összes szín árnyalatot - azt a több milliót - egy pár tucatba!
                Azután mikor be kell írni a jármű szinét akkor vagy eltalálják vagy nem! Például a Volkswagen csoport autóinál volt régen egy olyan, hogy 'indián vörös metál' ezt egyik vizsgabiztos pirosnak látta, a másik bordónak! Így fordulhatott elő a Te motorodnál is a 'szürke' egy másik ugyanolyan IZS meg 'kék' lett!
                apacsavo kedvelte ezt.
                A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                Komment


                  #98
                  Énnekem is csak 8 évig tűrték a Czetkám "erőstürkiz" szinét most már csak kék van a forgalmiban
                  apacsavo kedvelte ezt.
                  "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                  "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                  Komment


                    #99
                    Én feketéről „fehérre” változtattam a motorom színét a felújításkor. A műszaki vizsga a Mozaik utcában elég nagy tortúra volt, csak amikor mindennel kész lettem, akkor vettem észre a papírokon, hogy a vizsgáztatóknak nem tűnt fel ez az „apró különbség” a motor és a dokumentációja között. Szóltam az egyik mukinak, hogy ez így lehet, hogy nem az igazi. Morfondírozott, majd azt mondta, hogy ez nagyon macerás lenne most, meg hát plusz költség is, nem javasolja, hogy bolygassam a kérdést. A Mozaik utca egy olyan hely, ahol én sosem vitatkozom , így két évig nem törődtem a kérdéssel, csak a következő vizsgán jeleztem előre, hogy a színét is vizsgálják meg. A 330 kilós saját tömeg miatt (szóló motorkerékpár) még nem mertem szólni.
                    Gergő, apacsavo és 3 további látogató kedvelte ezt.
                    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                    Komment


                      Üdv Mindenkinek!

                      Gondoltam itt folytatnám a korábban már egy másik témában elindított 'tulajdonos-vadászat' eredményét.
                      Nos úgy állok jelenleg, hogy ma elindultam Gyulára felkeresni az utolsó jogos tulajt (aki a szürke forgalmiban szerepel). Meg is találtam, ki is töltöttük az adásvételit. Eddig minden rendben, majd miután hazaértem, még bementem az okmányirodába, ahol megnézettem a papírokat, hogy (biztos ami biztos) minden rendben legyen. Úgy is volt.
                      Na - gondoltam magamban - ez rendben, vihetem a mocit eredetvizsgára, majd vissza ide az okmányirodába, hogy az onnan kapott papírokkal és az érvényes adásvételivel (végre valahára) a nevemre legyen írva. Aztán majd, ha egyszer (talán évek múlva)eljutok oda, hogy a felújítással megvagyok, akkor majd jöhet a forgalomba helyezés (új forgalmi, műszaki vizsga, rendszám, törzskönyv stb.....)
                      Igen ám, csak hogy a csajszi azt mondta az irodában, hogy ilyen sorrendben végezzek el mindent, és csak azután tudják átírni a motort. A szemem kikerekedett, elvörösödtem az idegtől és mondom : most akkor hogy is van ez?!?
                      Azt mondta, hogy a műszaki vizsgánál kapott karton (vagy mi) alapján tudnak engem bevezetni a nyilvántartásba (vagy mi).
                      De mondom: ez jelenleg egy 'roncs' ami messze nincs olyan állapotban, hogy átmenjen egy műszakin. Meg most fogjak hozzá félig felújítani, meg összegraffitizni a rozsdás részeket, hogy 'talán' átmenjen a műszakin? Meg akkor szereljek rá indexet is, mert elvileg kell rá, mert elvileg nincs olyan állapotban, hogy OT-ra vigyem, ahol ezt elnézik (mármint az indexet, meg hasonlókat). Én jelenleg csak azt szeretném elérni, hogy benne legyek a nyilvántartásban (vagy abban a számítógépes rendszerben), mint jelenlegi tulaj, azt jó napot. Most egy használhatatlan gépjárművet miért nem írathatok a nevemre?

                      Kérlek segítsetek, ha tudtok, mert már elvesztettem a fonalat. Lehet, hogy csak kezd elegük lenni belőlem a helyi okmányirodában és felsőbb szinteken kellene próbálkoznom.

                      Komment


                        apacsavo kedvelte ezt.

                        Komment


                          Szia!

                          Annak idején sajnos én is ebbe a falba ütköztem és akkor nem igazán találtam jobb megoldást (bár kétségkívül csábított, hogy külső nyomásra hivatkozva minél hamarabb egészen megnyugtatóan - kezemben a forgalmi, rendszám, törzskönyv - lezárjam az ügyet).

                          Ahogy már ApaE is írta, írásos választ kérj (írásban) az okmányirodától. Indokolják meg, mire hivatkozva utasítják el az tulajdonosváltozás bejegyzését. De először is dokumentálják hitelt érdemlően, hogy a 15 napos határidőn belül elkezdted az eljárást, nem a te hibádból csúszik az ügy. Ne hagyd magad lerázni. Halkan azért megjegyzem: mindamellett, hogy ezt mi csak lerázásnak vesszük, az okmányiroda indokai minden esetben (az enyémben is) megegyeznek. Lehet, hogy van valami technikai magyarázata ennek az egésznek?

                          Viszont ahogy szintén írta ApaE, az eddig elérhetők információk alapján azt hiszem már körbejártuk a témát. Utánanézhetnél komolyabban a kérdésnek, hiszen saját érdeked is. Érdemes lenne a Központi Okmányirodát megkeresni, mi a véleményük és milyen megoldást javasolnak, hiszen a műszaki vizsga nem lehet a tulajdonosváltozás bejelentésének feltétele.



                          Ja de főleg ne stresszelj. Ahogy láthatod, Mir-mur ügye gyakorlatilag megoldódott, tehát ennyit minden bizonnyal neked is ki fognak hozni.

                          Mir-mur: mi lett a vége, kaptál hiánypótlási felszólítást?
                          apacsavo kedvelte ezt.

                          Komment


                            Tehát ezek alapján (mármint hogy ha rákérdezek, hogy milyen jogszabály alapján nem végzik el az átírást műszaki nélkül, meg hogy próbálkozzak másik okmányirodában is) az derül ki, hogy valóban tesznek rám nagy ívben, ami - azért valljuk be - elég bosszantó dolog.
                            Tehát meg lehetne oldani az ügyemet így is ahogy van (a tulajdonosváltozást szeretném, hogy regisztrálják), csak gondolom ez valamiféle 'bonyodalommal' jár nekik.
                            Én egyszerűen úgy képzelem el, hogy most megtörténne az átírás (felvezetnék az adataimat az adásvételi alapján) és majd mikor úgy állok a motorral, hogy jöhet a forgalomba helyezés, akkor beírják a már meglévő adatlapomra, hogy a jármű új forgalmit, rendszámot, törzskönyvet stb kapott. Tehát úgymond kiegészítenék a már meglévő adatlapomat a forgalomba helyezéskor.
                            Minden esetre megpróbálom a szegedi okmányirodában is, és ha onnan is elhajtanak (próbálom majd nem hagyni magam), akkor felhívom a központi okmányirodát Pesten.

                            Mit javasoltok? Addig azért intézzem az eredetiség vizsgát, meg fizessem be a kötelező biztosítást (úgy tudom, hogy ez is kell az átíráshoz)? Vagy egyenlőre várjam meg egy másik okmányiroda reakcióját?

                            Komment


                              Ne fizess be semmit !!!!! Én nekem nagyon fújt a hátszél amikor is elvették a papirokat, ( bocs ! nincs hosszú i a gépemen ) és csak haladékot kaptam a vizsgáig. Húzzák az időt, de csak egy két hónapot nyerhetsz. Az átiráshoz a törzskönyv kiadása hozzátartozik. Ahhoz meg a rendszer kéri a műszaki adatlap adatait. Bonyolult. Nekem tényleg mindent megpróbáltak. Ott voltam láttam. Valahol mindig elakadtak.
                              Soveny kérdésére elmondom, hogy még semmit nem kaptam. Nyilván ez is a jó szándékú időhúzás része. Vagy a lustaságé.

                              Tehát az eredetvizsgát biztosan elbukod mert 60 napig érvényes. A biztositást meg feleslegesen fizeted.
                              apacsavo és soveny kedvelte ezt.

                              Komment


                                jjzoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Tehát ezek alapján (mármint hogy ha rákérdezek, hogy milyen jogszabály alapján nem végzik el az átírást műszaki nélkül, meg hogy próbálkozzak másik okmányirodában is) az derül ki, hogy valóban tesznek rám nagy ívben, ami - azért valljuk be - elég bosszantó dolog.
                                Ha ezt kérdezed, akkor arra azt fogják válaszolni, hogy a 35/2000. (XI.30.) BM rendelet 16. számú melléklet III. szakasza alapján, amely kimondja, hogy egy jármű tulajdonjog-változásának nyilvántartásba vételéhez (átírás) többek között szükséges a Műszaki adatlap, kivéve, ha a műszaki érvényesség a forgalmi engedély adattartalmából megállapítható.

                                Ez valóban egy teljesen értelmetlen passzus, de így van. A jogszabály nem tesz különbséget az átírás és a tulajdonjog bejegyzés között. A sokat emlegetett bejegyeznek a nyilvántartásba csak nem kapsz új forgalmit eljárás tulajdonképpen egy jogilag nem létező dolog. Hacsak nem lehet valahogy joghézagot találni és kimagyarázni - pl.: a forgalmi érvényessége egyértelműen megállapítható a forgalmiból: 15 éve lejárt. Ha meg nincs forgalmi, és a Műszaki adatlapot tényleg csak akkor adják oda, ha a jármű megfelelt a műszaki vizsgán, akkor meg a kör bezárult. A jogkövető állampolgár azért nem tudja 15 napon belül átiratni járművét, mert ugyanaz a jogszabály megakadályozza benne, amelyik előírja.
                                Utoljára szerkesztve a következő által: UK; 2011 okt. 20, 14:25.
                                , soveny és 2 további látogató kedvelte ezt.
                                Everything is better when you decide you don't care.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X