Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Karburátor fúvókák méretezése - cm3/perc, átmérő mm

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Karburátor fúvókák méretezése - cm3/perc, átmérő mm

    Sziasztok!

    Mit tudtok a régi (legalábbis szovjet) karburátoroknál alkalmazott, a fúvóka méretének cm3/percben (átfolyás) jelöléséről? Át lehet-e ezt számolni a ma használatos, századmilliméterben megadott furatátmérőre? Sajnos nem találtam ilyen táblázatot, de hátha ti ismertek ilyet.

    Viszonyításképp, ha Volomisi mérései helyesek, a 215cm3/perc fúvóka 110-es, a 110cm3/perc-es pedig 85-ös (vagyis 0.85mm furatátmérőjű) fúvókának felel meg.

    #2
    Ezt beszéltétek az izs.hu-n is, ha jól emlékeszem?

    Komment


      #3
      korompaiistvan, igen!

      Komment


        #4
        soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Mit tudtok a régi (legalábbis szovjet) karburátoroknál alkalmazott, a fúvóka méretének cm3/percben (átfolyás) jelöléséről
        ez miért kell neked ? Tudományos számolgatáshoz , vagy csak szeretnél betenni másikat ? Mert ha a második , akkor egy egyszerü fuvóka kaliberrel meg lehet mérni .....

        Komment


          #5
          joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          akkor egy egyszerü fuvóka kaliberrel meg lehet mérni ...
          ...olyan meg mindenkinek van otthon a sublótfiókban, ugye.
          Blackmumus kedvelte ezt.
          Everything is better when you decide you don't care.

          Komment


            #6
            joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            ez miért kell neked ? Tudományos számolgatáshoz , vagy csak szeretnél betenni másikat ? Mert ha a második , akkor egy egyszerü fuvóka kaliberrel meg lehet mérni ...
            Nem igazán tudok miértekről érvelni. Kell és kész. Aki tudja, írja meg.

            Nem akarok tudományosan számolgatni, az idézett adatokat Volomisi kaliberrel mérte meg. Mivel azonban vannak júzerek, akiknek nincs otthon fúvóka kaliberjük (ilyen vagyok én is), vagy rosszabb esetben minta fúvókájuk sem (ilyen szerencsére nem vagyok), gondoltam hasznos lehet, ha össze tudunk állítani egy listát a leggyakoribb méretek átváltásáról.
            korompaiistvan kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Akkor -ÉN a kulák --aki 15 üveg sör helyett inkább vásároltam egy - SZERSZÁMOT-szivesen segítek ,és ha elhozod az orosz fuvókákat , megmérjük , és Te pedig 3 perc alatt felteszed ide , mindenkinek elérhetően a váltószám táblázatot .

              azt nem mondom hogy kiteszem a szivem -mert az most volt kint ----de ezt bármikor
              korompaiistvan, UK és 2 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #8

                Komment


                  #9
                  ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  2T-t 'szögelő' veteránosnak legalább is ...
                  Igen, kétségtelenül hasznos szerszám, ugyanakkor azt is valószínűsítem, hogy egy átlagos fúvókázáshoz, amelyet egy motoron a felújítás után optimális esetben egyszer kell elvégezni, nincs szükség kaliberre. Feltételezve persze, hogy hihetünk az új fúvókákon beütött értékeknek, és feltételezve, hogy tudjuk a cm3/perc->mm az átváltási képletet /vagy legalábbis ismerjük az adott fúvóka megfelelőjét/.

                  Én igazából most csak ennyit szeretnék elérni, hogy egy ilyen táblázatunk legyen.

                  Komment


                    #10
                    soveny, korompaiistvan és Balumester kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Egyrészt van szórás
                      ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      amikor a karburátort hangolod, nem számolgatsz, hanem próbálod az eggyel kisebb/nagyobb fúvóka méretet
                      Igen, a fentebb leírtakat köszönöm és elfogadom.

                      De valamilyen szinten mégis elbeszélünk egymás mellett, mert egy dolog nem világos. Mekkora az átmérője annak a karburátor fúvókának, amelyen egy perc alatt 182 cm3 üzemanyag folyik át.

                      Ezt, a kiinduló értéket lenne célszerű megállapítani és közkinccsé tenni, ami alapján elkezdhetjük a finomhangolást, fúvókázást. Hogy azok is el tudjanak indulni valahonnan, akiknek szétkopott, szétreszelt vagy hiányzik a gyári fúvókája, amit a kaliberrel megmérhetne.

                      Komment


                        #12
                        soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Mekkora az átmérője annak a karburátor fúvókának, amelyen egy perc alatt 182 cm3 üzemanyag folyik át.
                        Az a gyanúm, hogy nincs ilyen általad kívánt egzakt átváltási szám. Gyanúm igazolására olvasd el ezt.
                        Everything is better when you decide you don't care.

                        Komment


                          #13
                          én végig olvastam , ennek csak kevés köze van a mkp-ok hoz , de a müködés lényege jól megérthető !

                          sövény ---132 es fufóka méret----a válasz a kérdésedre , ha ugy számoljuk hogy kb 25 cm magasan van a benzin teteje a ( fuvókától mérve ) a tankban.

                          de !!!!!-ez csak áló (nem üzemelő ) motornál érvényes ----hisz ezt kérdezted

                          Komment


                            #14

                            Komment


                              #15
                              ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Jó kis cikk, köszönjük - soveny szaki, nem tudnád ezt átmenteni PDF-be, és akkor a Letöltések menüből is elérhető lenne?
                              Jó ötlet! Átmentettem, feltöltöttem!

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X