Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Katonai Csepel motorkerékpárok

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Az M61 alatti hasáb utolsó bekezdése érdekesen hangzik...


    Bikers, szerintem igaza van mateapunak és jokernek - én is egy kis-Csepelen dolgozgatok, szintén nem lesz eredeti, viszont a váz érintetlen marad, az eredeti és jó állapotú alkatrészeket pedig gondosan becsomagolva elteszem megőrzésre, hátha egyszer elkap az eredetiségi láz.
    Bikers kedvelte ezt.
    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

    Komment


      #17
      Bikers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Itt nálunk sok katonai kiegészítő megmaradt a határőrség beszüntetésével,
      Véletlenül nincs egy régi steppelt pufajka nadrág -kabát jó állapotban ----amiben " az oroszok már a spájzban " voltak

      Komment


        #18
        Ruházatom nincsen. Rádiós dolgaim vannak, de az sem eladásra.

        Komment


          #19
          Na ez miez? Volt ilyen szerintetek?:
          Click image for larger version

Name:	248810_111143429051649_548154586_n.jpg
Views:	1
Size:	132.4 KB
ID:	136823
          Továbbá tudja valaki, mikor selejtezték az Uralokat a Honvédségtől? És milyen papírokat kaptak ezek akkor? Megmaradt a katonai rendszám?
          OdinHEM, Bikers és baxy1 kedvelte ezt.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            #20
            Még hogy volt? Hát van : )) Éppen most nagyítottam ki róla a képet. Viccet félretéve. Nagyon tetszetős. Igazán jól áll neki a zöld szín. Gratula.

            Komment


              #21
              Valami zavar,tetszik és mégsem érzem valódinak.
              wsievers, Che és 2 további látogató kedvelte ezt.
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                #22
                wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Na ez miez?
                Nem szeretnék bárkit is megbántani, de ez az olcsó, és sokszor igénytelen felújítási lehetőség. 1 liter festékből megoldod a problémákat. Nincs króm, nincs csík, nincs igényesség. Ha matt, vagy megfolyik az sem baj. Nyilván más a helyzet azoknál a gépeknél ,amiket köztudottan gyártottak katonai célra.
                Nem tudom biztosan hogy létezett e ilyen Pancsi, de nekem is erősen sántít. Én még voltam katona 18 hónapot, de hasonlót sehol nem láttam. TS MZ volt rendszeresítve foszabos motoroknak tányérüléssel. Egyébként a háttérben áll ott katonainak megcsinált Izs is. Szerinted ?

                Komment


                  #23
                  2 észrevétel ami a" nem létezett " felé billenti a mérleg nyelvét,legalábbis szerintem.A legnyilvánvalóbb az,hogy egy oldalkocsis pannónia terepen még viccnek is rossz.De az biztos hogy egy urallal szemben labdába sem rúg.A fentebb kiollózott cikk is bizonyítja hogy oldalkocsisokat felderítők használtak,akik ugye nem kövesúton szoktak felderíteni.Másik ami szúrja a szemem az a keresőlámpa.Annak a nyomorúságos 6v45w-os mágnesnek még az oldalkocsi 2 5w-os helyzetjelzője is megterhelő.Valószínűleg az olcsó felújítás lesz a megoldás.Remélem megbántottam valakit.

                  Komment


                    #24
                    mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Egyébként a háttérben áll ott katonainak megcsinált Izs is. Szerinted ?
                    Tetszik, de sehol nem találtam forrást a 49-es utáni Izsek katonai felhasználásáról...
                    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                    Komment


                      #25
                      Teljesen egyértelmű, hogy nem létezett ilyen Pancsi. Valószínű, hogy a kérdező is csak egy jó témának szánta, ahogy sikerült is a célját elérni. Én ennek örülök is. Az első lámpára felszerelt búravédő az nagyon király! A fantázia valóban nem lett igazán szabadjára engedve, mert ezen az érdekességen kívül sok katonai dolog nincs a motoron. Leszámítva a fekete keresőlámpát, és a zöld színt. Viszont valaki nagyon boldog a Pannóniájának és sztem Őt sértegetni teljesen felesleges és tiszteletlen dolog. Így én mégegyszer gratulálok a motorhoz.

                      Komment


                        #26
                        Volt korábban téma itt a katonai Pannónia. Én akkor is úgy tudtam hogy civil kivitellel voltak rendszeresítve forgalomirányító motorként. Ami ezen a képen megzavart, a felségjelzés. A tulajdonos tájékozott lehet a témában...
                        Az én Izsem zöld lesz de civil...
                        Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2013 márc. 31, 12:37.
                        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                        Komment


                          #27
                          Sziasztok! Így állok most a kis katonai CsepelemmelClick image for larger version

Name:	P1150920.jpg
Views:	1
Size:	198.3 KB
ID:	137397Click image for larger version

Name:	P1150925.jpg
Views:	1
Size:	201.2 KB
ID:	137398Click image for larger version

Name:	P1150930.jpg
Views:	1
Size:	200.0 KB
ID:	137399Click image for larger version

Name:	P1150917.jpg
Views:	1
Size:	201.4 KB
ID:	137400. Remélem sikerül felölteni az ígért képeket. Üdv.

                          Komment


                            #28
                            A koncepció elég jó, de nem tulzás kicsit a első-hátsó lámpavédő? Meg mi az a tárcsa a blokk oldalán?
                            Akár 56-os, akár nem, de úgy pucoltam volna vele el a T-34-esek (T-54-esek elől meg pláne) elől mint a szél...




                            Bikers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Csepelemet amit éppen restaurálok, határőrségi színekre fényezném
                            Ez végülis milyen szín?
                            Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2013 máj. 13, 23:26.
                            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                            Komment


                              #29
                              Szervusztok!

                              Erre mondaná az öreg székely,-" illen állat nincs es",de azért valahogy mégis lett.Tiszteletem a belefektetett munkáért,mely előtt meghajlok,de azért szerencsésebb lett volna meghagyni,annak ami valójában volt,-egy "kis Csepelnek"..

                              Szerintem azok a JAWA sárvédők is jobban állnának egy csepptankoson,de-hát ízlések és pofonok között különbségek vannak.

                              Minden bántó szándék nélkül,-üdvözlettel:Che

                              Komment


                                #30
                                ---Bikers, tényleg lehet őszinte véleményt írni . Ha azt mondod -akkor majd megírom .
                                Addig csak annyit ,hogy a betekert kipfog könyök tetszik , rögtön a rejtőzkődő mesterlövészek jutottak eszem be .

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X