Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Katonai Csepel motorkerékpárok

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A koncepció elég jó, de nem tulzás kicsit a első-hátsó lámpavédő? Meg mi az a tárcsa a blokk oldalán?
    Akár 56-os, akár nem, de úgy pucoltam volna vele el a T-34-esek (T-54-esek elől meg pláne) elől mint a szél...





    Ez végülis milyen szín?
    A lámpavédő egy brutális védőmehanizmus, amely kiválóan nem alkalmas a golyók felfogására, de talán a terepen egy két lelógó ágat kivéd . A blokk oldalán kilógó tárcsa, valószínűleg egy darálót hajtott, most generátorként is funkcionálhat a.. ( valamihez ).A szín hivatalosan harckocsi zöld színkód alapján kikeverve, kétkomponensű RAL ...festék.




    joker, nyomassad nyugodtan.




    No PARAminden eredeti alkatrésze megvan, bármikor vissza alakítható régi állapotára. Megfogadva a korábbi hozzászólásokat.

    Komment


      #32
      Bikers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      harckocsi zöld
      Épp ezért gondoltam, nekem világosnak tűnik ahhoz mi lenne a RAL kód?.
      Amikor én kerestem katonai zöld festéket, csak egy biztos színt találtam, a RAL6025-öt ami a MIG 29 keréktárcsa színe.
      Click image for larger version

Name:	9163-img-20120803-170456.jpg
Views:	2
Size:	194.1 KB
ID:	137402
      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

      Komment


        #33
        Szóval nekem kicsit össze-visszának tünik a dolog . Olyan mint ha nem döntötted volna el mit akarsz .

        Lehetne : szanitéc (orvosi ,ápolói ) --hatalmas eü. dobozok
        Lehetne: frontvonali futármotor----terepgumik
        Lehetne : disszemlés kisérő motor---a cruiseres sárvédők
        Lehetne : utász motor ---lámpavédők

        Szóval szerintem egy vonalon kelett volna haladni .

        ...ezért talán így egyben nem olyan ütős .Viszont csináltál valamit , ez a lényeg! (csak zárójelben kérdem : az a vasdarab tényleg ott forog a lábadnál ? )
        Lemezjáték, wsievers és Che kedvelte ezt.

        Komment


          #34
          Én anno Szolnokon voltam katona és emlékszem rá hogy legalább 6-7 féle színük volt a járműveknek. Az Uazok világosabbak voltak általában. Volt egy pontonhidas Kraz, az tök sötét. Nézegettem is miféle szabály alapján vannak a színárnyalatok, és végül rájöttem...
          És ez a legfőbb szabály az volt a seregben szín ügyben: Amilyenre sikerül!!!
          wsievers kedvelte ezt.

          Komment


            #35
            wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Épp ezért gondoltam, nekem világosnak tűnik ahhoz mi lenne a RAL kód?.
            Amikor én kerestem katonai zöld festéket, csak egy biztos színt találtam, a RAL6025-öt ami a MIG 29 keréktárcsa színe.
            [ATTACH=CONFIG]16319[/ATTACH]
            RAL 6013 Ep 100.20 3:1 teil




            joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Szóval nekem kicsit össze-visszának tünik a dolog . Olyan mint ha nem döntötted volna el mit akarsz .

            Lehetne : szanitéc (orvosi ,ápolói ) --hatalmas eü. dobozok
            Lehetne: frontvonali futármotor----terepgumik
            Lehetne : disszemlés kisérő motor---a cruiseres sárvédők
            Lehetne : utász motor ---lámpavédők

            Szóval szerintem egy vonalon kelett volna haladni .

            ...ezért talán így egyben nem olyan ütős .Viszont csináltál valamit , ez a lényeg! (csak zárójelben kérdem : az a vasdarab tényleg ott forog a lábadnál ? )
            Abszolút jó látod a dolgot. Semmilyen konkrét terv nem volt számításban, csak az idővonal. Így több stílust lehet felfedezni a motoron. Pusztán a saját, és a kisfiam öröme dominált. Most azt mondja ( APA VAN EGY IGAZI KATONAI MOTORUNK!) Ő még gyerek. Viszont nagyon jó ötletet adtál a motor pontos leírásához. Ez akkor egy Az M.SZh.SZ. motoros szak osztályának oktató motorja. Amit több célra is használtak egyszerre . A vasdarab még ott forog, de muszáj lesz leszednem, mielőtt baleset lesz belőle.
            joker és wsievers kedvelte ezt.

            Komment


              #36
              Eladó Csepel 125 D - Képes Motor
              Nemsokára jön a kérdés az új tulajtól, hogy létezett e katonai 125-ös Csepel -.- Így születnek a legendák...
              Attached Files
              Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2013 máj. 25, 22:02.
              joker, Che és Titus kedvelte ezt.
              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

              Komment


                #37
                Most mivan ? Eladja a gyerek kedvenc "katonai " motorját ? Azért így mint eladási tárgy azért már inkább lejebb sorolnám !
                Addig amig a te és a gyerek örömére szolgált --egy jópofa valami volt --de így mint 170 000 ft --inkább a vicc kategória .

                -----Te hatalmaztál fel a multkor ,hogy irjam nyugodtan a véleményem . De talán (remélem ) azért akarod eladni ,hogy az ezen szerzett tapasztalatokat , átvidd egy sokkal jobb motorépítésbe ---a gyereknek !
                Lemezjáték, wsievers és sinter kedvelte ezt.

                Komment


                  #38
                  A legenda születőben van! A telefonálók 99%-ának első kérdése valóban az eredetiség. Természetesen kellő tájékoztatásban részesülnek, hogy soha nem gyártottak 125-ös katonai Csepelt ilyen formában.




                  joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Most mivan ? Eladja a gyerek kedvenc "katonai " motorját ? Azért így mint eladási tárgy azért már inkább lejebb sorolnám !
                  Addig amig a te és a gyerek örömére szolgált --egy jópofa valami volt --de így mint 170 000 ft --inkább a vicc kategória .

                  -----Te hatalmaztál fel a multkor ,hogy irjam nyugodtan a véleményem . De talán (remélem ) azért akarod eladni ,hogy az ezen szerzett tapasztalatokat , átvidd egy sokkal jobb motorépítésbe ---a gyereknek !
                  Nem értem, mi ez a nagy düh és harag a soraidban? Apa és fia által kreált jópofa kis motorról van szó. Az érdeklődők sokaságából ítélve örömmel tölt el a tudat, hogy Ők nem "vicc", és lejjebb sorolandó kategóriába osztják a motort. Nincsen semmi baj a véleményeddel, csak nem értem. Egy magyar motor, amit egy magyar lakatos emberke a magyar fiával a magyar kis műhelyükben átalakított ízlésük szerin katonai motornak. Szerintem nem kell mindig követni a jól bevált és kitaposott utat, és egy százhuszonharmadik restaurált szobadísznek beállított 125-ős D-csepelt készíteni. Viszont, ha valaki ezt szeretné hát tegye. Nekem is volt ilyenem. Kérlek ne bosszankodj annyit más ember hülyeségén, hidd el nem éri meg. Hagyd rá. Viszont egy egész jó kis témán rágódunk már pár lap óta. Üdv. Ui.: most robogózni szeretnénk.

                  Komment


                    #39
                    Bikers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Nem értem, mi ez a nagy düh és harag a soraidban?
                    Nem hiszem, hogy olyan nagy düh, vagy harag lett volna ebben.
                    Inkább csak számítanod kell majd kritikákra veterános körökben. Amit csináltatok, azt ti, a saját ízlésetekhez, elképzeléseitekhez alakítva csináltátok. Egy egyedi gépet. Ami sok örömet okoz, ha megtartjátok, mert nektek készült, ráadásul a ti kezetek munkája van benne. Ha viszont eladó sorba kerül, az rosszul eshet azoknak, akik a veteránokat temérdek utánajárással, munkával ( és itt nem azt mondom, hogy ti nem dolgoztatok vele sokat, mert igen, és tényleg jól néz ki!) eredeti állapotúra, vagy ahhoz minél közelebbire hozzák, hogy megőrizzék ezeket a gépeket. Mivel ezekből SOHA TÖBBÉ nem lesz gyártva, a számuk behatárolt, és csak csökkenni fog. Ez az örök dilemma a veteránoknál, hogy felújítani, vagy pedig szabad e belőlük egyedi gépeket csinálni. Csökkentik e az eredeti gépek és felújítóik munkájának értékét, presztízsét az ilyen gépek? Valószínűleg a te motorodat sem egy veterános, vagy veteránokhoz értő ember fogja megvenni.
                    A ti gépetek ráadásul nem is egyértelműen egyedi, mivel az "akár lehetett volna ilyen is" kategóriájú. Találkozni ilyen militarizált motorokkal hirdetésekben (pl.: múltkor egy Pannónia). És Wsievers jól írta, így születnek a legendák, "Mert én már láttam olyat!"
                    Nem tudom Joker ezekre gondolt e, de beleszaladtál egy ilyen régi vitás helyzetbe, ami miatt lehet még kapsz kritikákat...

                    Komment


                      #40
                      Dehogy van ilyen ....mindenféle , mindig mondom :az irás NEM BESZÉLGETÉS ! Csak csodálkoztam , hogy az elöbb még családi kedvenc , pik-pak eladó .


                      -----na miután taluga elöbb reagált mint én (és csak most olvastam ) ezért kiegészítem azzal a mondandómat : igen gondoltam taluga álltal felhozott érvekre is --de bennem inkább az ár érték arány ébresztett gondolatokat .

                      (na megyek dolgozni -majd este.. )
                      Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2013 máj. 26, 10:15.

                      Komment


                        #41
                        joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        az elöbb még családi kedvenc , pik-pak eladó
                        Én is erre gondoltam.
                        Nincs harag, viszont azzal tisztában kell lenni hogy egy veterán motornál, erősen értékcsökkentő az átfaragás ténye.
                        Ezek a motorok gyári állapotban néznek ki a legjobban.
                        De sok szerencsét az eladáshoz, de inkább valami normális motort szerezz, ne robogót
                        Én vettem már a jó állapotú sárvédőm helyett egy rozsdás-lyukasat is, krómozott kormány helyett csak festett kormánynak való rozsdásat is, merthogy az eredeti. És tudom hogy sok munkám lessz vele, de az eredmény megéri.
                        Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2013 máj. 26, 10:50.
                        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                        Komment


                          #42
                          taluga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nem hiszem, hogy olyan nagy düh, vagy harag lett volna ebben.
                          Inkább csak számítanod kell majd kritikákra veterános körökben. Amit csináltatok, azt ti, a saját ízlésetekhez, elképzeléseitekhez alakítva csináltátok. Egy egyedi gépet. Ami sok örömet okoz, ha megtartjátok, mert nektek készült, ráadásul a ti kezetek munkája van benne. Ha viszont eladó sorba kerül, az rosszul eshet azoknak, akik a veteránokat temérdek utánajárással, munkával ( és itt nem azt mondom, hogy ti nem dolgoztatok vele sokat, mert igen, és tényleg jól néz ki!) eredeti állapotúra, vagy ahhoz minél közelebbire hozzák, hogy megőrizzék ezeket a gépeket. Mivel ezekből SOHA TÖBBÉ nem lesz gyártva, a számuk behatárolt, és csak csökkenni fog. Ez az örök dilemma a veteránoknál, hogy felújítani, vagy pedig szabad e belőlük egyedi gépeket csinálni. Csökkentik e az eredeti gépek és felújítóik munkájának értékét, presztízsét az ilyen gépek? Valószínűleg a te motorodat sem egy veterános, vagy veteránokhoz értő ember fogja megvenni.
                          A ti gépetek ráadásul nem is egyértelműen egyedi, mivel az "akár lehetett volna ilyen is" kategóriájú. Találkozni ilyen militarizált motorokkal hirdetésekben (pl.: múltkor egy Pannónia). És Wsievers jól írta, így születnek a legendák, "Mert én már láttam olyat!"
                          Nem tudom Joker ezekre gondolt e, de beleszaladtál egy ilyen régi vitás helyzetbe, ami miatt lehet még kapsz kritikákat...
                          A kritikáknak, legyen az negatív, vagy pozitív örülök és táplálkozom belőlük. A te általad leírtak tele vannak helytálló intelligens ész érvekkel. Aki olvassa az látja. Látom, hogy a téma elég megosztott. Nekem nem áll rendelkezésre annyi tőke, hogy egyszerre több járművem is legyen. Így ha mást szeretnék, valamitől meg kell válnom. Az érdeklődők akik eddig megkerestek, kuriózumnak szeretnék megvásárolni a Csepelt. Biztos vagyok benne, hogy új gazdája is úgy fogja szeretni, mint mi.

                          Komment


                            #43
                            Örülök, hogy így fogod föl, és nem is igazán kritikának szántam, csak egy másik nézőpontnak.
                            A fiúk itt föntebb ki is egészítették, úgyhogy így már teljes a kép

                            Kiegészítés ként hozzá tenném, hogy én például imádom a régi blokkok köré épített bobbereket, cafe racereket. Egyszer remélhetőleg építek is egyet magamnak.

                            Ezt például én sem értettem, hogy végre kész és rögtön eladjátok, csak ezt meg én nem írtam le. Bár, ha húzhatok párhuzamot a festészettel, egy kép nekem is addig érdekes, míg el nem készül... onnantól már a következő üres vászon a kihívás...

                            Én is sok sikert kívánok az eladáshoz!


                            Bikers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Nekem nem áll rendelkezésre annyi tőke, hogy egyszerre több járművem is legyen. Így ha mást szeretnék, valamitől meg kell válnom.
                            Ezzel pedig többen vagyunk így, és erről Che írt nagyon jól egy másik topicban, amit ide másolok, mert nem is lehet jobban megfogalmazni:

                            "Jaj fiúk,ha pénzetek lenne,...-harácsolnátok,a végén rámenne minden,a családi élet,az apró örömök élvezete és maradna a futkosás a a „csodás roncsok” körül,hogy most éppen melyik gumi légtelenedett le,melyik „gagyi” krómon jelent meg valamilyen szeplő,vagy hova kakált az a k.-va légy.

                            Azt mondanám én ,hogy legyen egy,ami nagyon egyben van,esetleg kettő,de azután vágjátok be a féket,mert könnyen rámehet az életetek és a nagy gyűjtögetés közben elszalad mellettetek az élet.

                            Válasszatok egy kedvencet,csináljátok meg,de nagyon és használjátok,a magatok és a család örömére,járjatok találkozókra,szerezzetek barátokat,-éljetek!

                            A fentieket a magam keserves tapasztalata alapján írom,minden bántó szándék nélkül.

                            Üdvözlettel:Che"
                            Utoljára szerkesztve a következő által: taluga; 2013 máj. 26, 12:32.

                            Komment


                              #44
                              P20-as Pannóniák is volta a forgalom irányítóknál. Én a 80-as évek elején vettem egy leselejtezettet a katonaságtól. Semmiben nem különbözött a polgári változattól.

                              Komment


                                #45
                                P20-as Pannóniák is volta a forgalom irányítóknál. Én a 80-as évek elején vettem egy leselejtezettet a katonaságtól. Semmiben nem különbözött a polgári változattól.
                                Esetleg fényképed van róla?
                                Nagyon érdekelne a története is!
                                Utoljára szerkesztve a következő által: Ricsi95D; 2014 febr. 24, 20:48.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X