Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Póthagyatéki eljárás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    -t5- kedvelte ezt.

    Komment


      #32
      Hajrá, drukkolunk!!!

      Komment


        #33
        TZ és soveny kedvelte ezt.

        Komment


          #34
          Arra a kérdésre vagy inkább felvetésre szántam ezt a választ, hogy mi van akkor, ha az örökös azt mondja, hogy kell neki a jármű, mert ő az örökös. Ilyenkor van az, hogy a vevő - telesen mindegy, hogy nem a bejegyzett tulajtól vette, adásvételije van -, fizetett érte, és az az alváz- és motorszámú motor nála van. Ez a lényeg.

          Azt is leírtam, hogy abban az esetben van ez így, ha a dolog nem bűncselekményből származik! Ha meg lopott lenne, akkor meg miért nem jelentette előbb az illető, hogy ellopták?

          Az már más kérdés, hogy nincs adásvételi lánc, így nem fogják átírni. De attól még a vevő tulajdona, nem kellett azt tudnia, hogy nem a tulajdonostól veszi. Mondhatta az eladó, hogy ő a tulajdonos, csak elveszett a forgalmi... Ez egy szemét szabályozás, amit ha komolyabb jogászok megdolgoznának, akkor nem vagyok biztos benne, hogy megállná a helyét. Legalábbis olyan országban ahol valóban számít a tulajdon, ott már rég nem csinálhatnák ezt.

          Komment


            #35

            Komment


              #36
              Szervusztok!

              Mivel hamarosan (napokon belül) érintett leszek egy ilyen ügyben, ezért végigolvastam ezt a témát és soveny bejegyzéseit is (ezúton is köszönöm Benedek).

              Egyvalami nem kristálytiszta: megjelölhető örökösként nem vér szerinti rokon is, ennek pontosan mi a módja? Az tiszta sornak tűnik, hogy az örökösnek kell megindítania az eljárást (azaz az eljárás kérvényén az ő adatainak és aláírásának kell szerepelnie) - lemondani mikor tud a járműről a javamra? Majd csak a közjegyző előtt?

              Ez azért érdekes, mert a nénike bőven elmúlt 80 éves és a család kérése az, hogy ők mindenben szívesen segítenek, DE lehetőség szerint a Mama lelkét és nyugalmát minél kevesebbet zaklassuk, ne kelljen pl. közlekednie közjegyzőhöz és egyéb helyekre ha nem feltétlenül szükséges.

              Épp ezért meghatalmazás megírásában is benne lennének - lehet esetleg azzal elkerülni, hogy a nénikét ki kelljen mozdítani?
              soveny kedvelte ezt.
              There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

              Komment


                #37
                kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Épp ezért meghatalmazás megírásában is benne lennének - lehet esetleg azzal elkerülni, hogy a nénikét ki kelljen mozdítani?
                Igen, természetesen van erre lehetőség. Ebben az esetben a tárgyalástól távol lévő személy két tanú által hitelesített meghatalmazásban kijelölhet egy másik hozzátartozót (vagy ügyvédet), hogy őt a hagyatéki tárgyaláson képviselje.

                Elég a két tanú előtt aláírt meghatalmazás, amelynek tartalmaznia kell az örökhagyó nevét (születési nevét), anyja nevét és utolsó lakcímét, az idézésen közjegyzői ügyszámot, a meghatalmazó és a meghatalmazott személyes adatait (név, születési név, születési hely, dátum, személyi szám utolsó négy számjegye, édesanyja neve, lakcím), továbbá azt, hogy a meghatalmazott őt a hagyatéki tárgyaláson teljes jogkörrel képviselheti, vagy helyette csak meghatározott korlátok között járhat el.
                forrás: Hagyaték, öröklés - Dr. Dániel Csaba Közjegyző, Zala Megye - Zalaegerszeg 1. számú közjegyző iroda weblapja
                kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                megjelölhető örökösként nem vér szerinti rokon is, ennek pontosan mi a módja [...] lemondani mikor tud a járműről a javamra? Majd csak a közjegyző előtt?
                Igen, erről így ír a már említett weboldal:

                Érdemes a meghatalmazással egy időben - akár ugyanazon okiratban - nyilatkozni arra vonatkozóan is, hogy az örökös törvényes örökrészére igényt tart, vagy arról, illetve annak egy - pontosan meghatározott - részéről "lemond", tehát örökrészét átruházza, ajándékba adja.
                Örökrészről lemondani kizárólag örököstárs, a hagyatéki eljárásban közvetlenül nem érintett örökös (pl. az örökös gyermeke), továbbá hagyatéki hitelező javára lehet.
                Tehát ha jól értem, közvetlenül te akkor örökölheted a járművet, ha örökös vagy, illetve ha hagyatéki hitelezőként szerepelsz a hagyatéki eljárásban.

                A pontos részletekről persze érdemes a közjegyzői irodát is megkérdezni, de lényeg, hogy megoldható a néni távolmaradása.
                Che és kollarg kedvelte ezt.

                Komment


                  #38
                  soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A pontos részletekről persze érdemes a közjegyzői irodát is megkérdezni, de lényeg, hogy megoldható a néni távolmaradása.
                  Köszönöm, terveben is van, csak még nem sikerült kideríteni az illetékes közjegyzőt - sőt, még csak a néni vőjével beszéltem telefonon, így elég hiányosak az információim (pl. nem tudom még az elhunyt pontos nevét, sem a halála dátumát, mindössze a települést). A koncepcióm az, hogy kész elképzelést vázolok fel nekik csütörtökön személyesen, pontos adatokkal.

                  Valószínűleg a hagyatéki hitelezői opció lesz a megoldás, hiszen akkor nem kell adásvételit külön kitölteni, hanem a végzésen az én nevem lesz - a közvetlen rokonságából meg csak akad valaki akit rá tudok venni hogy fáradjon el velem a közjegyzőhöz.

                  Az egyetlen dolog amitől már előre "fázom" a nevemre íratás, hiszen az egész hagyatéki "hacacáré" tárgya egy darab váz két beállt bakteleszkóppal és 2 majdnem lyukas oldaldobozzal - arról nem hitetem el az eredetiséget vizsgáló személyzettel, hogy komplett motorkerékpár...
                  There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                  Komment


                    #39
                    A "hörcsög" mozgalomból csak összejött már annyi alkatrész hogy szemre motornak látszó tárgyat tudj összeállítani nem?
                    Más senki nem mondta hogy a műszaki vizsgán meg is kell hogy feleljen az a motor, attól még a nevedre kerülhet, eredetiség vizsgán meg a számokat skubizzák nem hogy megy-e a motor.
                    kollarg és Che kedvelte ezt.

                    Komment


                      #40
                      OdinHEM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A „hörcsög” mozgalomból csak összejött már annyi alkatrész hogy szemre motornak látszó tárgyat tudj összeállítani nem?
                      Azért aggódom ezen, mert a T1-el elhajtottak, hogy majd jöjjek vissza ha motornak néz ki. Alapvető elvárás hogy a blokk legyen a vázban (ugye az egyező számú blokk sincs kéznél...), lehessen tolni - ami nagyon hiányzik ahhoz, az az elsővilla meg két kerék tengelyestől... Pannonia dolgok vannak idehaza, de azokat nem lenne egyszerű beleerőszakolni. Meg furcsa is lenne hátra berakva egy kisfékdobos P. kerék, tengelyként valami betonvas-darab átdugva rajta... Szóval nem marad más addigra be kell szereznem ezeket - de annyira nincs a vázon alkatrész, hogy ésszerűbb lenne beszerezni egy komplett mocit, nem várhatom el senkitől hogy minden legyártható alkatrészt lerajzoljon+beméretezzen nekem.
                      OdinHEM kedvelte ezt.
                      There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                      Komment


                        #41
                        Blokk adásvételivel tehetsz bele másikat, a többi dolog hogy honnan kerülne elő az megint más kérdés...

                        Komment


                          #42
                          OdinHEM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          a többi dolog hogy honnan kerülne elő az megint más kérdés...
                          A póthagyatéki úgyis alsó hangon 1 hónap (de inkább jóval több, jelenleg egy ilyen ügyem tart szeptember eleje óta), lesz időm beszerezni mindent.
                          There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                          Komment


                            #43
                            OdinHEM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Más senki nem mondta hogy a műszaki vizsgán meg is kell hogy feleljen az a motor, attól még a nevedre kerülhet, eredetiség vizsgán meg a számokat skubizzák nem hogy megy-e a motor.
                            Mire gondolhatott a szerző?

                            Komment


                              #44
                              Hogy is mondaná a művelt német?

                              Eppur si muove - azaz és mégis mozog...

                              Talán meséltem a szeptemberben kezdeményezett póthagyatékimról, ahol egy MZ a tárgy: na arról még semmi hír - viszont a december elején kérvényezett másik ügy, egy T1-es gépcsoda hagyatéki eljárására folyó hó 13-ára 11 órára vagyok hivatalos Sopronba.

                              Az egy másik dolog, hogy 13:50-kor kezdődik Győrben a munkaidőm, előtte kell 20 perc mire átvedlek és végigsétálom (rohanom) az üzemet, Sopron-Győr elvileg másfél óra - dehát majd megoldom, mégiscsak egy Pannonia kérem...
                              Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2013 márc. 09, 20:38.
                              dott, Tamás78 és 2 további látogató kedvelte ezt.
                              There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                              Komment


                                #45
                                Sziasztok.
                                Vásároltam egy Pannonia T1 típusú motorkerékpárt, azonban a papírjai elég kacifántosak. Valamikor a motor Id. XY tulajdona volt. Az idős ember meghalt. Nekem megvan a szürke forgalmi, valamint egy adás-vételi szerződésem az idős ember fiától, akit ugyan úgy XY-nak hívnak. Van egy lakcím, ami ugye azóta változott, de az említett Úriember is lakott azon a lakcímen valamikor. Egyedül a forgalmi kiállítási dátuma árulkodhat. Okmányirodában hasonlítják a dátumokat? Van egyéb adat, amiről megtudják, hogy nem az apától, hanem a fiától van adás-vételi szerződésem. Volt már valakinek hasonló tapasztalata?
                                Köszönettel

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X