Közlemény

Collapse
No announcement yet.

MZ márkatárs

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem nincs
    De van ! A feleségem már jánykorában is napokat töltött velem a garázsban. 30 éve vagyunk együtt ! Mindenkinek van hibája, ami felett szemet kell hunyni. Az én páromnak a DR HAUSZ . Nekem meg sokkal több, de elviseli.
    dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Még anno, amikor csak egy vacak dongós bringát építettem, amiatt is örökké hallgattam, meg el akarta adatni velem, hogy valami (számára) hasznosabb dolgot vegyünk belőle..
    Bocsánat az őszinteségemért, de ha így áll hozzá a főNŐK akkor cseszheted.
    A barátomtól két lépcsőben szabadította meg az asszony a motorokat, hasonló taktikával. A vége válás lett. De a lényege hogy csak a asszony járt jól. Nem részletezem, mert nem szeretném hogy ráismerjenek az ismerőseink.




    kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tudjátok hova megyek ma? 11-re a szomszéd faluba, a harmadik keletnémet csodámért, egy BK350 blokkért.
    Hát ezért nagyon irigyellek !
    dongos78, taluga és 4 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      amiatt is örökké hallgattam, meg el akarta adatni velem,
      Add el, hordd a pénzt a kocsmába, meg a játékterembe. Annak jobban örülne?
      Beagle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szerintem minden asszonyt nevelni kell!
      Szerintem csak a "neveletleneket"! Az én FELESÉGEM egy rosszalló szót sem vágott a fejemhez, pedig közvetve-közvetlenül az én hobbim miatt halt meg a KICSI FIÚNK! Mindig örömmel nézett ránk, mikor boldogok voltunk a fiammal, ha elkészült valamink vagy csak motorozni látott bennünket az öreg gépeinken! Most is mindent megadna azért, ha együtt láthatna.............hát még én!!
      OdinHEM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Rá kell szoktatni az asszonypajtást is a motorozásra
      Mindig nagyon félt a motoron, így nem is erőltetem, de ha szükségem van valamire a motorozás során, netalán elromlana valami Ő az első aki segít!
      kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szerintem nincs
      Mir-Mur neje, meg az enyém az már kettő...
      mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Nekem meg sokkal több, de elviseli.
      Látom, vagyunk így egy páran......
      taluga, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.
      A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

      Komment


        #18
        -t5- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Mir-Mur neje, meg az enyém az már kettő...
        Idézet mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Nekem meg sokkal több, de elviseli.
        Az én párommal már három. Szerencsére az én kedvesem szeret motorozni, de olyankor mindig óvatosabban is megyek.
        -t5-, taluga és mir-mur kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          -t5- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Mir-Mur neje, meg az enyém az már kettő...
          kedves t-5 ! Megint könnyeket csaltál a szemembe. Egyszer már megtárgyaltuk, hogy a mi sorsunk, nanyon azonos. DE nagyon remélem ,hogy csak egy pontig ! Tudod mire gondolok ! Ne haragudj érte. Én már egyszer valahol írtam, hogy az én gyerekeim " sajnos ,vagy HÁLA ISTENNEK " nem motoroznak.
          -t5- és taluga kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Beagle eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Már kezdem adagolni a kedvesemnek és egyenlőre jók a reakciók!
            Kicsiket üt és mellé?


            dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Van olyan veterános egyáltalán, akit az asszony nem fúr emiatt?
            Jelentem már négyen vagyunk! Csak aztán semmi irigykedés!
            -t5-, és 2 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              Csatlakozok én is Fiúk hozzátok. Az enyém is elfogadja bár Ő inkább autózik és nem is rosszul vezet. A legkisebb lányom viszont nyaggat a motorozással és valami robogó lesz a kezdet,előbb azért vizsga kell rá!. Szeretnék eljutni a " Túri" börzére a jövő hónapba vele.

              Komment


                #22
                Igenis irigykedek!
                Neeem, természetesen nagyon szeretem a páromat! Az más kérdés, hogy ebben a témában soha nem fogunk közös nevezőre jutni. Van ilyen.. Ő nem érti, hogy miért nem költöm ezt a pénzt IS sokkal fontosabb dolgokra, én pedig nem értem, hogy miért nem lehet elviselni, hogy engem ez a dolog kapcsol ki (ráadásul nem is százezreket költök erre...). Amellett, hogy főállás mellett folyton megyek mellékesezni is... Mindegy is, ez már így marad. Ő fúr miatta, engem meg nem érdekel.
                ...
                Ami most jobban foglalkoztat: egyre jobban izgulok, jövő hét kedden viszem vizsgázni a motort, majd az okmányirodában lesz jelenésem. A motor szépen működik, a papírok, eredetvizsga, biztosítás megvan, mégis rossz előérzetem van! A KPM-nél nem túl barátságosak a vizsgáztatók, viszont csak ide vihetem a motort (rendszám nélküli, így máshol nem csinálhatják). Nem tudjátok véletlenül, hogy be lehet indítani a motort az elektromos berendezések vizsgálatakor? Ugyanis ez még ugye a jó öreg 6V-os rendszerű ES MZ, és ha nem megy a motor, nem működik a kürt sem. Járó motorral viszont szépen kiabál... Meg hogy a dobfékek nem túl nagy hatásfoka miatt mennyire fognak pattogni. Viszonylag jól fognak, de nem tudom, a szükséges fékerőt mennyire igazították már a mai tárcsafék-technikához, régi dobfékkel lehet-e egyáltalán teljesíteni az előírt értéket?

                Komment


                  #23
                  Az én feleségem sem a motorozást, vagy a szerelést, velük való foglalkozást nem kultiválja. Így én is csatlakozom hozzátok!
                  Általában abszolút támogatja a szenvedélyeimet! Kivéve egyet... a "gyűjtögető" részét nem bírja!
                  Én persze ilyenkor vissza tudok vágni a szekrénnyi táskával és fél szobányi cipővel. (Persze ez nem érv, mert azok KELLENEK!)

                  BK350!!! Szerencsés fickó!!!




                  -t5- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Mindig nagyon félt a motoron, így nem is erőltetem, de ha szükségem van valamire a motorozás során, netalán elromlana valami Ő az első aki segít!
                  Az én párom is hozott már utánam alkatrészt, vagy szerzett trélert és küldte értem!

                  A motorozásra rászoktatni viszont nem akarom. Nincs is rá igénye, és egy jó kapcsolatban kellenek külön végzett tevékenységek, szórakozás is!
                  Utoljára szerkesztve a következő által: taluga; 2013 máj. 02, 14:09.

                  Komment


                    #24
                    Így van! a "fél szobányi ruha az KELL!! Különben is, mit akarsz? Hogy toprongyosan járjon az életed párja???" "Örülj neki, hogy szépen öltözködök" "Az a rozsdás vacak meg minek? Egy évben csak kétszer használod, és csak a helyet foglalja, feleslegesen áll benne a pénz".... Szerintem sokunk számára ismerősen csengő mondatok

                    Komment


                      #25
                      mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      hogy csak egy pontig ! Tudod mire gondolok ! Ne haragudj érte.
                      Nem haragszom, én akire haragszom, az aki nem adta meg az elsőbbséget a Picikémnek...., tudom, hogy most elég a baja neki is, de ezt a fájdalmat amit nekünk okozott, ezt kitörölhette volna a Jó Isten a "szótárából"!
                      Bízom benne, hogy mind kevesebben tudják meg milyen érzés ez!
                      A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                      Komment


                        #26
                        A pacsirta rádiómat is inkább a szüleimnél helyeztem el. Mert tudom hogy azt is kétfelől közelítettük volna meg!
                        Én: "De állat! Nehéz mint a dög és nagy mint egy szekrény, és olyan szép hangja van! Még 55 évesen is!"
                        Feleség: "Mi a franc ez? Nehéz mint a dög és nagy mint egy szekrény, és csak csak a Kossuthot fogja! Ráadásul milyen ókori szaga van!"

                        Komment


                          #27
                          dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Hogy toprongyosan járjon az életed párja???
                          Naná, hogy nem!

                          És a rozsdás vacak is szép lesz egyszer! Mindkettő csinosítását igénylem!

                          Komment


                            #28
                            dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Nem tudjátok véletlenül, hogy be lehet indítani a motort az elektromos berendezések vizsgálatakor? Ugyanis ez még ugye a jó öreg 6V-os rendszerű ES MZ, és ha nem megy a motor, nem működik a kürt sem.
                            Nem kell beindítani...Amúgy a legjobb megoldás egy plusz riasztóakksi párhuzamosan kötve, és egy rejtett billenőkapcsoló - Ta-Da~A - egyből szól a kürt
                            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                            Komment


                              #29
                              dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Feleség: „Mi a franc ez? Nehéz mint a dög és nagy mint egy szekrény, és csak csak a Kossuthot fogja! Ráadásul milyen ókori szaga van!”
                              Hú!
                              A viták meg csak izgalmasabbá teszik az életet... néha

                              És sok sikert a vizsgához!

                              Komment


                                #30
                                kedves T5!
                                nem ismerem pontosan a történetedet, de azt hiszem, a lényeget tudom...
                                Nos, én is rengeteget gondolkodom azon, hogy a 11 éves gyerekemet hogyan irányítsam. Próbálkozzam megszerettetni vele a motorozást, vagy inkább óvjam tőle? Mióta elkezdtem motorozni, kb. 20 év telt el, de a mostani közlekedést össze sem lehet hasonlítani az akkorival! Ha smkp-val megyek valahova, rendesen életveszélyben érzem magam! Van egy bizonyos réteg az autós társadalomban, akik számára az út szélén negyvennel pröntyögő izé az csak egy olyan valami, amiért nem érdemes a kormányt mozdítani. Lenne erre pár történetem annak ellenére hogy viszonylag ritkán megyek kismotorral.
                                Pedig a motorozás igenis jó dolog, az smkp is jó élményt nyújt,de ma már nem mindegy, mivel megy az ember.




                                "Nem kell beindítani..."
                                Pont ez az, hogy szeretném beindítani! De mit szól a vizsgabiztos, ha elkezdem ott rugdosni, meg füstöltetni, mikor a villany cuccokat vizsgálja?
                                A plusz aksin elgondolkodtam, de nem tudom, hova férne (meg egyáltalán honnan szerzek olyat).

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X