Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Berúgókar tengely csere

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Berúgókar tengely csere

    Most, hogy leszereltem a sebességváltókart, és a berúgókart, láttam, hogy a tengelyvég elég gartyi állapotban van. Kérdeznélek benneteket, hogy a berúgó - és sebességváltó tengelyt cseréjéhez szét kell-e húzni a blokkot, vagy a dekni felől is kicserélhető.

    #2
    Nekünk is volt hasonló gondunk a T5-ösön.
    Úgy emlékszem,hogy csak a baloldali deknit kellett levenni...de már nem vagyok biztos benne.

    Komment


      #3
      Igrich
      Kérdeznélek benneteket, hogy a berúgó - és sebességváltó tengelyt cseréjéhez szét kell-e húzni a blokkot, vagy a dekni felől is kicserélhető.
      Elég leszedni a baloldali deknit, nem kell széthúzni a bokk közepet!
      Úgy emlékszem, hogy a kuplung rátakar a berúgó szerkezetre és a primer hajtást e miatt le kell venni.
      (Arra már nem emlékszem, hogy esetleg kifordítható-e úgy a fogas ív, hogy ne kelljen?, de ha oda érsz meglátod...)
      kollarg kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        esetleg kifordítható-e úgy a fogas ív, hogy ne kelljen?
        Az kizárt!
        A téma címéből már majdnem azt hittem, hogy a tengely cseréje a hegesztés levágásáról és a fogasív áthegesztéséről szól.
        kollarg kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          és sebességváltó tengelyt cseréjéhez szét kell-e húzni a blokkot, vagy a dekni felől is kicserélhető.
          Elegendő az oldalfedél leszerelése,viszont a kuplungszerkezetet is le kell bontani.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #6
            A merészebbek, pl. az út szélén szerelők még az olajat sem engedik le...

            Persze a szakszerű verzió leengedni és szépen nyugodtan szerelni, de adott helyzetbem egyszerűbb jobb oldalára dönteni a motort (ez esetleg a kipufogó leszerelésével járhat, de azt a semmi közepén egyszerűbb, mint az olajjal kínlódni) és úgy szétkapni-összerakni.

            A kuplungkosarat le kell szedni, ami tulajdonképpen az egész primerhajtás leszerelése, onnantól viszont ahogy a többiek írják, simán szerelhető. Leszedésnél-szétszedésnél pl. a berúgótengely spirálrugójára érdemes vigyázni, egy idő után a belső "fül" meglepően könnyen letörik kis feszegetéstől is.
            There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

            Komment


              #7
              Megnyugodtam. amúgy is beszereztem egy primer láncot, amit fel akarok tenni, így lehet jég dupla viszkivel lesz, azaz összekötöm a két dolgot egybe. Ha már le kell szedni a kuplung kosarat. Sőt, azt is átnézem. A berúgó fogas tényleg gyalázatos. Egy veteránosnak alap itt lenni!
              OdinHEM, CZsolti és kollarg kedvelte ezt.

              Komment

              Ugrás az oldal tetejére
              Working...
              X