Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia karburátor

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    4500 Ft drága? --hozzám egyszer hozott egy ember "eredeti Japán" karbi tisztító sprájt....nem hittem a szememnek 9700ft volt ráirva,neki dolgoztam,nekem nyóc, hát annyit se ért mint az ágybavizelés.
    Ez a téma azért aktuális számomra mert pont tegnap este tisztitottam meg egy autó karbit ami 20 évig szolgált aztán20 évet pincében töltött egy rakás szeméttel .
    Most (félve) mondom de kb 2 óra alatt teljesen tiszta alu szinü-kivül ,belül,furatostól---mindezt csak magyar, nem drága anyagok használatával.Korom ,száraz olajsár,benzin üledék,meg az a feketeség ami mindig ottmarad---ez mindt leugrott!
    Szerintem dafko54 kolléga ezt igazán tudnád értékelni!
    sricsi70 és Che kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Click image for larger version

Name:	MVX CBX 007.jpg
Views:	1
Size:	194.2 KB
ID:	129595Szervusztok . Ebből az aspektusból érdekes látvány - megosztom Veletek. HONDA CBX 1000-nek a blokköntvénye. 1047 ccm, a hengerek számát jól lehet látni, 24 szelepes, 6 ( ! ) karburátoros . Az előző mondat utolsó szava miatt került ide ez az irás. A FESTO-nál kellett 6 db vákuummérőt vennem, hogy szinkronizálni tudjak. A szelepállításról ne beszéljünk - nem egyszerű és eléggé hoszadalmas tevékenység , meg macerás is.A történeti előzménye a következő : Redmann 1964 - ben ( ! ) versenyzett egy ilyen műszerrel, aminek a műszaki adatai érdekesek. 247 ccm ( a méreteket , azért képzeljétek el ! ) , 60 LE ( 18000 ford/perc ), 120 kg, 245 km/h sebesség / az adatokat könyvből írtam ki /. A 24 szelep meg a többi nyalánkság ebben a gépben is megvolt csak kicsiben - közúti gépet előszőr /1047 ccm / 1978-ban lehetett vásárolni. Gyakorlati tapasztalat : 10 - 12 liter fogyasztás , még normál tempóban is , 40-től ötödikben folyamatosan lehet húzni neki - mintha a pincéből jönne kifelé, az alpjárati hangja nem egy nagy élmény, de 1500-tól valami csoda / csak 6 henger ! / , jól kezelhető, bár végsebesség környékén instabil . Mindenesetre nagy élmény motorozni egy ilyennel. Üdvözlettel.
      wsievers és soveny kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        Tehetnél fel pár képet Zoli! Legalább gyakorolsz is egy kicsit... :-))

        Komment


          #19
          Ha nincs benne más alkatrész például műanyag, gumi ilyesmi, akkor érdemes megpróbálkozni fékolajjal. Ha nagy hülyeséget írtam kéretik törölni. Viszont valahol olvastam, hogy egy rosszank hitt motornál csodákat tett. (abban is volt bőven lerakódás és öntöttek a motorolaj helyére, nemsokára megszűnt a szelepek furcsa hangja)

          Komment


            #20
            chemotox eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            ...valahol olvastam, hogy egy rosszank hitt motornál csodákat tett. (abban is volt bőven lerakódás és öntöttek a motorolaj helyére, nemsokára megszűnt a szelepek furcsa hangja)
            A fékolaj motortisztítóként való alkalmazásáról egy cikk: Minőségi japán roncs - Belsőség
            Lemezjáték, Kakas és 4 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              Sziasztok!
              Légyszi valaki írja le nekem a karburátor működési elvét,melyik fúvóka mit jelent?Mit eredményez a méretváltoztatás a különböző fúvókáknál?
              Ami még fontos kérdésem: A súbertű milyen irányú állításával tudom növelni az üzemanyag bejutását a motorba? Le vagy fel?
              A válaszokat előre is köszönöm!

              Komment


                #22
                Kedves zala
                Szerintem egy Ternai köny átlapozgatása nagyon sokat dobna a "dolgon"..

                Komment


                  #23
                  Én is hasonlót tudnék mondani mint joker, tulajdonképpen magáról a karburátorról is könyvet lehetne írni, sőt biztosan van aki már megtette.

                  A lényeg: a karburátor "méri" a rajta keresztüláramló levegőt, és annak a mennyisége alapján juttat benzint a levegőáramba.

                  Ennek a mennyiségét mondhatnánk minden befolyásolja: ha ránézel a nem túl komplikált Pannonia karbira, ott is több állítási lehetőség van (az alapjárat-állítást nem számolva).

                  1 - úszó szintje
                  2 - fúvóka mérete (ebből azonnal van kettő is, csak hogy bonyolultabb legyen)
                  3 - súber helyzete

                  Ha a súbert feljebb viszed, akkor fog több benzin bejutni.
                  There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                  Komment


                    #24

                    Komment


                      #25
                      Ott a pont!
                      Igyekszem majd beszerezni a könyveket!

                      Komment


                        #26
                        Ne aggódj, ezen a legtöbben szerintem átestünk.

                        Könyvek - Letöltések - Veterán fórum
                        There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                        Komment


                          #27
                          Csak egy "kapcsolódó" kérdés az egyhengeres karburátorokhoz:

                          Próbált valaki más típusú -nagyobb átmérőjű- karbit feltenni az egy hengeres Pannóniákra közületek? Ha igen milyent és mi a tapasztalat?

                          Komment


                            #28
                            Sziasztok. Most kezdtem el átnézni a P 10-em karburátorát, és a következő hiányosságot, hibát tapasztaltam:
                            - a szívató rúd aljáról hiányzik a tömítés,
                            - a szívató rudat rögzítő acél rugó (ami a záró csavarba illeszkedik) rúd felőli oldala annyira elkopott, hogy sem kihúzva sem betolva nem rögzíti a szívatót.
                            A kérdésem az, hogy hol lehet ilyen alkatrészeket beszerezni, tud-e valaki segíteni?

                            Komment


                              #29
                              Sánta István Kecskemét a veterán aprón is hirdet.

                              Komment


                                #30
                                Vagy vaterázol, esetleg a itt az apróban is találsz új alkatrészeket. Szoktam én is Sánta Istvánnál vásárolni de kicsit drágálom. Karburátor, meg alkatrész hozzá rengeteg van nem egy kuriózum dolog.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X