Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Blokk és henger hegesztés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Blokk és henger hegesztés

    Egy DKW NZ 250 blokk(donorblokk van) komoly javításokat igényelne, az eredeti állapotába kéne visszahozni. Megfelelő alumíniumhegesztőt keresnék...

    Egy hengeren kéne két kisebb bordarészt pótolni, úgy, h később észrevehetetlen legyen legyen a folyamat végén a javítás (donorhenger van), ehhez is megfelelő, szakértő segítségre volna szükségem...

    Üdvözlettel: Nagy Csanád
    Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

    #2
    Nagyon nehéz olyan szakembert találni aki elválalja! A blokk hegesztését pedig nem is nagyon szokták mivel az olajos, ha egy kicsit is porózus volt az öntés akkor az olaj beszívódott és mikor hegesztik úgy habzik , hogy abból monden lessz csak szép varrat nem.

    A zárványoknélküli varrat elérése az alumíniumnál, csak új anyagoknál lehetséges, vagy töbszöri kiköszörüléssel, és újrahegesztéssel, ami viszont nagyon költséges. ( Az alap ár felénk 1000 Ft/centiméter.)

    Ezér fontolóra kell venni egy jó állapotú alkatrész beszerzését és az eredeti javitásának a költségét!
    sepy és stalker kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Erről egyszer írtam egy cikket, pár mondatot itt kimásoltam:
      Az alumínium öntvények tisztítását (blokkház, kerékagyak) Varró Ferenc, a Veterán újságban is megjelent ötletéből merítettük, ami a következő: 10 liter 40-45 fokos vízhez 0,75 kg trisót kevertem, majd belehelyeztem az alkatrészeket. 3 órán keresztül áztattam, amelynek hatására sötétszürke réteg borította a felületet, amelyet folyóvízzel és ecsettel történő dörzsöléssel könnyen el lehetett távolítani.

      A trisoról annyit kell tudni, hogy kiváló zsíroldó hatással bír.
      Az alkatrészek ebben az esetben aluminium öntvények voltak, csak úgy bugyogtak az edényben az alkatrészek.
      Ez a Danuviám restaurálásakor történt.

      Komment


        #4
        Valóban hasznos a trisó. A hatékonysága nagyban függ az oldat hőmérsékletétől, melegebb vízbe szórva még intenzívebben szedi. Azonban túlzottan meleg oldattal (legyen a PI által említett 40-45 fok a felső határ) nem érdemes próbálkozni, mert úgy vettem észre, kicsit az alumíniumot is elkezdi kajálni.
        sepy kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Házilag ez a legjobb megoldás? Mellesleg hány fok legyen az annyi, ha nem szeretném, hogy szétmarja a DKW NZ blokkomat, ami az eredeti, motorba való cucc 71 év 1 hónapja hagyta el a gyárat:-)???

          Üdv
          Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

          Komment


            #6
            Mondjuk úgy 40 fok. De ha biztosra akarsz menni, tedd be 20 fokosba, és kicsit körömkefével vagy ilyesmivel segíts rá.

            Komment


              #7
              Sziasztok!

              Köszönöm a válaszokat. Megjátszom ezt a 20 fokosat inkább dkw blokkból ha egyet elcseszek nem lesz másik szerencsére:-) Egy ilyen hipós játék után simán hegeszteni lehet majd, mármint a mesterek már fogszívás és ceruza megnyomás nélkül belemennek majd a munkákba?

              Üdv
              Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

              Komment


                #8
                Az csak rajtuk múlik. Én úgy vettem észre, kifogást bármikor tudnak mondani. A pinceszökevény régi szakik már ezer éve belefásultak abba, amit csinálnak, nem értik miért öljük ilyen öreg szarokba a pénzünket. A nagy cégeknek meg fenn kell tartaniuk a fényes ügyfélvárót meg a recepcióst, aki nem ért túl sokat a munkához, de legalább dekoratív. Ezt meg ugye meg kell fizetni valakinek, ez utóbbiak vagyunk mi. De lehet, hogy csak én próbálkozom nem jó helyeken.
                sepy kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Szia!

                  Sajna ma én is olyan füleseket kaptam, hogy az aluhegesztőket kerüljem el... nem fogok centinként egy ezrest fizetni semmiért

                  Inkább beragasztom a blokkba a kotyogó cuccokat vmi kétkomponensű trutymóval, vagy márkás Loctite termékkel azt jóvan, menjen az a lényeg, motorozni akarok nem kiüríteni a pénztárcámat... A hengerhegesztést ettől függetlenül nem úszom meg(mivel ez esztétikai dolog, ennek szépnek kell lennie) AVI szakember kerestetik két hangyabögyörőnyi hengerborda kipótlásához... olcsó legyen persze ez is meg jó is(sokat akar a szarka, jelen esetben én)
                  Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                  Komment


                    #10
                    Szevasztok Urak!

                    Az alumíniumot a hozzáértők kiválóan tudják hegeszteni! Budaörsön Szilvibácsit (Szilveszter) ajánlanám a Szakál-Metálnál. Gondolj bele, ők a repedt alumínium hengerfejeket szétfaragják, majd újra hegesztik és munkálják. Ezek a javítások már régóta működnek, ebből kiindulva biztos lehetsz az elvégzett munka jó minőségével. És ami fontos, nem elég zsírtalanítani, melegíteni is kell hegesztés előtt. Utána pedig a feszültségeket csillapítani. Szilvibácsi elég mogorva, de persze a pénz megenyhíti, ne a munkafelvételen jelentsd be az igényedet, keresd meg a műhelyben Szilvibácsit!
                    mátéapu és sepy kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      Megkeresem lehet, Budaörs az nem egy kieső hely számomra.
                      Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                      Komment


                        #12
                        Kedves Stalker ennyi hozzászólás után még ha türelmedet veszted akkor se akarj ragasztani illesztés helyett. Lehet, hogy jobb lenne egy gyürü esztergálása mely zsugor kötéssel iparososabb még a megforgott " beállt" csapágy helyének korrigálására is. később biztosan meg bánod a ragasztást. A választás és a motor is a Tied, mit szeretnél örömmel motorozni egy keveset vagy mindíg motoszkálni fog benned a kis ördög" mi van ha most!" ," tudom az Anyegin" meghatározó. De a rossz döntést mindíg akkor hozzuk ha csak a pénzre gondolunk. Jó tépelődést. Üdv. Sepy.

                        Komment


                          #13
                          soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Valóban hasznos a trisó. A hatékonysága nagyban függ az oldat hőmérsékletétől, melegebb vízbe szórva még intenzívebben szedi. Azonban túlzottan meleg oldattal (legyen a PI által említett 40-45 fok a felső határ) nem érdemes próbálkozni, mert úgy vettem észre, kicsit az alumíniumot is elkezdi kajálni.
                          Ez tényleg így van. Egyszer Weber-eket főztem trisós vízben a gázon nagylábosban, először tök szép lett, de még tovább hagyva a nagylángon nagyon beindult, a feliratok elvékonyodtak, majdnem hazavágtam őket. Grafitszürkék lettek, egy gyöngyözés hozta vissza a küllemüket. Nekem Fehérváron egy szaki elég jó eredménnyel hegesztgetett cross Cz-blokkokat, henger, hengerfej bordákat. Előások valami elérhetőséget ha érdekel.
                          Most nézem h. ez 3 évvel ezelőtti téma, fasza.
                          Utoljára szerkesztve a következő által: Hajtókar; 2013 márc. 28, 20:22.
                          soveny és kedvelte ezt.

                          Komment


                            #14
                            Hajtókar, hidd el, lesz itt még ember akit majd egyszer érdekel. Keresésed nem lesz hiába való.

                            Komment


                              #15
                              Ha még valami hegesztési problémátok akad, írjatok rám nyugodtann.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X