Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Krómozó műhelyek

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az egriek a régi Berva területén egy régi csarnokban dolgoznak 2 éve vittem nekik egy cipősdoboz galvanizálnivalót, csavarokat, anyákat , lemezalkatrészeket vegyesen...nem volt magas összeg, és azt mondták, hogy ha többet viszek, akkor is ugyanennyi, mert óradijjuk van és a forgódob kapacitása. ugyanennyi volt nagybátyám Moszkvicsának összes galvánoznivalója kb egy 25 l es diszperzites vödör.

    --- Ez még eszembe jutott: ---


    Sehol nem rezeznek már alá, én úgy tudom.(azt hiszem valami uniós jogszabályba ütközik) Amúgy manapság a króm(III)-szulfátot használják, aminek előnye, hogy közvetlen tapad az acélhoz

    Ez a 25 l es diszperzites vödörnyi alkatrész krómoztatása kb mennyibe került a régi Berva területén? Meg volt elégedve a minőségével, szépek lettek? Esetleg a krómozást ki lehet váltani nikkelezéssel ha az szebb? Egy netes elérhetőséget, vagy a cég pontos nevét esetleg meg tudná mondani? Köszönöm!
    Utoljára szerkesztve a következő által: NagyZ; 2011 nov. 20, 12:16.

    Komment


      #32
      Horganyzás volt nem króm. A minőség jó volt, bár minden darabot egyenként drótkorongoztam előtte. Vagy 3500 forint körül fizettem. Netes elérhetősége biztos nincs a cégnek, és már a Bervának sincs...személyesen a portánál lehet érdeklődni, én is úgy csináltam. Sajnos nem lelem a nyugtát, pedig azon rajta volt egy telefonszám...
      A nikkel nem lessz neked tartós...gondolj egy biciglikormányra-1 év és matt lesz-vagy polírozgatod mindíg.
      Ennyi van a cégről:
      Fram-Corr Kft.

      A volt Berva Bt. finomszerelvénygyári galvanizáló üzemét vásároltuk meg. Azt üzemeltetjük kibővített galvanizálási fajtákkal.


      Cím: 3324 Felsőtárkány, Berva völgy 59 .

      Email:
      fram-kft@t-online.hu

      Telefonszám:
      (36) 531 037

      Fax:
      (36) 531 038
      Ez kb 3 éves adat...
      sepy és Che kedvelte ezt.
      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

      Komment


        #33
        maximus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Sziasztok!
        Ha gondoljátok, én is szívesen segítek, már több éve foglalkozom króm alá polírozással, nagy mennyiségben is dolgozunk, krómozást is megoldjuk. Kérdezzetek, ha érdekel!
        Udv,

        aluminium es muanyag feluletek kezelesevel foglalkoztok?
        Logok, tukor, dekor elemek, lampabura elso hatso az auton. Sajnos le lett fujva nekem kromfestekkel ami nagyon ronda lett idovel ezt szeretnem megcsinaltatni.

        Koszonom

        Komment


          #34
          Sziasztok!A szokásos probléma miatt írok:KRÓMOZÁS!!!Én egy egri srác vagyok,bor van de minőségi krómozás elérhető áron nincs.Egy 69-jáwával ütyködök.Pacman111,küldhetnél egy pár szót a cégről ahol jól csinálják!Üdv mindenkinek.

          Komment


            #35
            A Femitonel voltam nemreg ket darab lokharito kromozasaval kapcsolatban.
            Telefonon elotte kertem ajanlatot meretre egy min-max arat. Mikor odamentem iszonyatosan flegma es nemtorodom stilusban fogadtak, a lenyeg az volt milyen auto es az aplapjan mondtak nagyon durva arat es 2 honapos hataridovel. Megha a vilagon ok is a legjobbak akkor sem viszem oda, keresek olyan helyet ahol szolgaltatsat nyujtanak...




            Hello,
            en most a kromkontaktal probalkozok meg nincs fejlemeny de toluk kerek arajanlatot.




            muanyag es alu feluletek bevonasara van otletetek Pesten? Diszlecek, diszelemek...stb.

            Komment


              #36
              Robertó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Sziasztok!A szokásos probléma miatt írok:KRÓMOZÁS!!!Én egy egri srác vagyok,bor van de minőségi krómozás elérhető áron nincs.Egy 69-jáwával ütyködök.Pacman111,küldhetnél egy pár szót a cégről ahol jól csinálják!Üdv mindenkinek.
              Hali! a jövő héten hozok el Kecskemétről a Szabó-féle cégtől egy adag Java 559 apró krómot (lápakeret, fékkar, km óra keret, stb). Az eredményről esetleg tájéoztathatok. Ez ugyan messze eisik Egertől, de létezik királyi posta, meg veterános segítség... (itt magamra gondoltam) Üdv.

              Komment


                #37
                Hali! a jövő héten hozok el Kecskemétről a Szabó-féle cégtől egy adag Java 559 apró krómot (lápakeret, fékkar, km óra keret, stb). Az eredményről esetleg tájéoztathatok.
                Mennyi volt az annyi..? Nekem erre a pár cuccra bemondásra 42 ezer:
                Click image for larger version

Name:	Kromozandók.jpg
Views:	2
Size:	192.4 KB
ID:	130686Click image for larger version

Name:	kromozandók2.jpg
Views:	2
Size:	195.4 KB
ID:	130687
                Utoljára szerkesztve a következő által: bazsimoci; 2012 febr. 04, 18:04.

                Komment


                  #38
                  Tedd át-- mattfeketébe --max 3000ft


                  (hát nem semmi)
                  UK kedvelte ezt.

                  Komment


                    #39
                    bazsimoci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Mennyi volt az annyi..? Nekem erre a pár cuccra bemondásra 42 ezer
                    Hát, nincs jó hírem... Ha az összes cuccra adták a 42 rugós ajánlatot, akkor az reális, sajnos. Még nem hoztam el a saját alkatrészeimet, de 1-2 ezer közt van az apraja: lámpakeret, kapaszkodó, fékkar, sebváltó kar. A kipöff sokkal húzósabb, még akkor is, ha kiégetve viszed. A minőségről pár nap múlva tudok beszámolni.




                    bazsimoci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Mennyi volt az annyi..? Nekem erre a pár cuccra bemondásra 42 ezer
                    Még valami: lehetséges, hogy pár cuccot (tanksapka, kürt előlap) olcsóbban megkapsz a Vaterán, jó kinézettel. mintha krómoztatnád. Egy próbát megér. Lehet, hogy feltaláltam a langyos vizet?!
                    sepy kedvelte ezt.

                    Komment


                      #40
                      bécibá57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Még valami: lehetséges, hogy pár cuccot (tanksapka, kürt előlap) olcsóbban megkapsz a Vaterán, jó kinézettel. mintha krómoztatnád. Egy próbát megér. Lehet, hogy feltaláltam a langyos vizet?!
                      Ez jutott eszembe miután megemésztettem az ajánlatot. Azután felhívtam a céget, és kértem egy tételes árajánlatot, ami drágább az újnál azt nem krómoztatom, akkor a végösszeg is barátibb lesz... A könyökcsövek egyébként vadiújak, csak a hosszas raktározástól tönkrement a krómréteg...

                      Komment


                        #41
                        bazsimoci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        A könyökcsövek egyébként vadiújak, csak a hosszas raktározástól tönkrement a krómréteg...
                        Hát akkor miért krómoztatod újra? Elbarmolni a jó kis gyári krómot? Az persze lehet, hogy elütne a frissen krómozott alkatrészektől, de szerintem ezt egy egyszerű polírozással is áthidalhatod. (Ha már mindenképp olyan fényes végeredményt szeretnél, mint a Salamon töke. )
                        sepy kedvelte ezt.

                        Komment


                          #42
                          Nem elég a polír, a rozsda már kivirágzott a króm alól... Érdekes, de ahol jó volt a króm, ott se volt tükörfényes, mintha nem polírozták volna annyira fel...

                          Komment


                            #43
                            bazsimoci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Érdekes, de ahol jó volt a króm, ott se volt tükörfényes, mintha nem polírozták volna annyira fel...
                            Az a baj, hogy türkörfényes krómot idáig csak az elmúlt 10-15 évben készült veteránmotorokon láttam. De eléggé csak kívülállóként mozgok a veterános életben, lehet hogy emiatt látom így.

                            (Természetesen most csak az akkori világ Suzuki Swiftjeire gondolok /Izs, Pannonia, MZ.../, nyilván voltak olyan márkák, ahol a nem tükörfényes króm elképzelhetetlen volt.)

                            bazsimoci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Nem elég a polír, a rozsda már kivirágzott a króm alól...
                            Ez így nyilván más helyzet. Bár ez az ár továbbra is horror, hiszen pont egy ilyen alkatrészen szinte semmi csiszolni való nincs.

                            Komment


                              #44
                              Hello a Kalocsai krómozó műhely nevét és elérhetőségét meg tudnád adni! Köszi!

                              Komment


                                #45
                                nandika2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Hello a Kalocsai krómozó műhely nevét és elérhetőségét meg tudnád adni! Köszi!
                                Hello! A Kalocsai krómozó műhely nevét és elérhetőségét meg tudnád adni? Köszi!
                                és Lai kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X