Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Ural fényezés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Ural fényezés

    Üdvözlök Mindenkit!

    Nem találtam a kérdésemmel kapcsolatos írásokat, ezért nyitottam új topikot.
    Nemrégiben szert tettem egy M63 69-es uralra. Rekeszekben érkezett, valamikor homokolva volt, mert az előző tulaj tervbe vette a felújjítást. Azonban időközben alábbhagyott a lelkesedése és a motor maradt a rekeszekben. A blokk egyben van csak a dinamót szedte le, mert állítása szerint le akarta krómoztatni. A többi alkatrész mind lábákba került.
    Viszont most gondban vagyok, szeretném az eredeti állapotba visszaállítani, de ami festékmaradvány maradt rajta a homokszórás után, abból nem tudom megállapítani az eredeti színét. A felújjítást egyből egy tuninggal kezdtem, a 150 kg-os oldalkocsit betoltam a pajtába és rálakatoltam az ajtót. Ez biztosan dobni fog a teljesítményén . Egyenlőre a szóló motort fogom csak rendbe tenni, igazság szerint jobban is tetszik a vasláda nélkül.

    A kérdésem az lenne, hogy milyen szinekben gyártották ezt a típust illetve, mely részei voltak krómozva eredetileg a gépnek?

    A segítséget előre is köszönöm!
    joshbono

    #2
    Nézz rá az avataromra, vagy nézz be az Ural.hu-ra, ott láthatsz egy eredeti bazsimoci színű M63-ast és egy M61-est...

    Komment


      #3
      A felújjítást egyből egy tuninggal kezdtem, a 150 kg-os oldalkocsit betoltam a pajtába és rálakatoltam az ajtót.
      Én is így tettem, de lassan rá kellene nézni.
      A színekkel ne foglalkozz, senki nem tudja megmondani. 2 egyforma nem volt, általánosságok vannak. Türkiz és legelőződ, és más zöld árnyalatok, fosbarna, csodálatoskék, kopottbordó, tejeskávészín és fekete. Csak a kitalálható legrondább színekkel festettek a Szovjetúnióban. AHS és CSAT technológiával keverték a festéket.
      Lefested, amilyenre tetszik( vagy ha rám hallgatsz, színmintát veszel pl. egy eredeti festésű Izsről)
      Krómozásnál sem láttam 2 egyformát.
      Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2014 júl. 15, 15:19.
      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

      Komment


        #4
        Köszönöm a választ. Megnéztem az ural.hu-n es a típusa nem is M63, hanem M66. (A forgalmit még nem kaptam meg hozzá, és a váznyaktáblát valószinüleg elnézhettem.) Legalább is a tankon körbefutó vízszintes nemtudommi csak ezen a típuson van. De ez a "strandkorlátkék" szin nem igazán nyerte el a tetszésemet. Nem tudod, esetleg készült más színben is? A neten sok színben fellelhető de szeretném ha a moci gyári lenne.

        - - - Updated - - -

        Közben jött is a válasz
        Kösz wsievers, megnyugodtam, mert ha csak ebben az egy színben lett volna, akkor hagytam volna inkább rozsdásan. A barnás árnyalatok felé kacsingatok, az a szín egész jól mutat az uralon.

        Komment


          #5
          Az M-63 as gyári tankja is vízszintesen osztott, az osztás nélküli a korábbi típusok tankja, én úgy tudom.
          Tessék eredeti festés:
          Click image for larger version

Name:	M-63p-eskort.jpg
Views:	1
Size:	196.0 KB
ID:	140452
          A szovjet rendőrség állományában voltak ilyenek.
          Vagy ilyesmi:
          Click image for larger version

Name:	m63.jpg
Views:	1
Size:	89.7 KB
ID:	140453
          Click image for larger version

Name:	ural-m-63-1968.jpg
Views:	1
Size:	207.6 KB
ID:	140454
          Mondom, a legrondább színek, amiket el tudsz képzelni...
          Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2014 júl. 15, 15:53.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            #6
            Akkor mégsem néztem félre.
            Az első kép az nagyon szép..... mintha legoból lenne. És a második képen lévő barna is megingatott a színválasztásomban. Tényleg elcseszett egy izlésük volt, nem nagyon mentek rá az esztétikára. Pedig szerintem ez egy nagyon formás kis motor.

            Komment


              #7
              UK-nak is Ilyen barna M63-asa van a korábbi tankkal. Lehet, hogy színkódot is tud mondani.
              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

              Komment


                #8
                Lehet, hogy színkódot is tud mondani.
                A színkód az eredeti fényezés egy jó állapotú darabja volt.

                Ezt a színkód felvetést nem is értem.
                Everything is better when you decide you don't care.

                Komment


                  #9
                  Valami hasonlót azért nem tudsz mondani? Körülbelül nem próbáltad rá a RAL skála barna színeit?

                  - - - Updated - - -

                  Én pl. a szovjet vasat páfrányzöldre festettem. Ez volt az egyetlen, ahonnét RAL kódot tudtam szerezni. A MIG 29-es keréktárcsa színe...(RAL 6025)
                  "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                  "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                  Komment


                    #10
                    Valami hasonlót azért nem tudsz mondani? Körülbelül nem próbáltad rá a RAL skála barna színeit?
                    Nem tudok, mert nem én fényeztem, és nem én kevertettem ki a festéket. De az eredeti minta alapján keverték olyanra, hogy tényleg elég jó lett a szín.

                    Ha joshbono átugrik Vácra, szívesen megmutatom. Még tán mintát is tudok adni. Az lehet többet ér egy RAL kódnál.
                    Everything is better when you decide you don't care.

                    Komment


                      #11
                      Ez a "strandkorlátkék" nagyon tetszett!!!
                      Van néhány régi szovjet jármű játékom és azok is ilyenek, valahol még olvastam, hogy "kolhozkék"...

                      Üdv: Lemezjáték

                      Komment


                        #12
                        Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        valahol még olvastam, hogy „kolhozkék”...
                        Akkor megvan a színminta: Fortschritt E-512-es kombájn. Az ilyen volt. Sajnos csak elég megfakultat fogsz találni, de olyan helyen, ahol nem érte a nap, ott megmaradhatott az eredeti árnyalat.

                        Bild 1 von 8 - Fortschritt E 512 - Landtechnik-Börse
                        Utoljára szerkesztve a következő által: CZsolti; 2014 júl. 18, 13:29.

                        Komment


                          #13
                          ha biztosra szeretnél menni, akkor fesd feketére, azt nem lehet elba...ni!

                          Komment

                          Ugrás az oldal tetejére
                          Working...
                          X