Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Börze „látogatás”

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Börze „látogatás”

    5
    A kereskedők ingyen hirdethetik a portékájukat.
    20.00%
    1
    A magánemberek hasonszőrű veteránostársaikkal könnyebben tudnak csere-berélni, adni-venni.
    80.00%
    4
    Nem hirdetek, de szeretem nézegetni a hirdetéseket.
    0.00%
    0

    #2
    Nincs elírva!

    Értem, a véleményedet, de - a feliratoktól eltekintve is - ez a funkció azt sugallja, hogy az adott a börzén a felsorolt termékeket meg lehet találni. És valóban a hirdetések 80%-90%-át az ismert árusok adják. Hiába módosítanám a feliratokat (akár az ellenkezőjére) és igyekeznék a javaslatod szerint átértelmezni a funkciót, a maradék 10%-20% százalék hirdetéssel mindig baj lenne. (a számuk pedig megnövekedne) Ezek folyamatos csalódást okoznak az embereknek, hiszen a weboldalon láthatóak, a börzén pedig nem.

    Mindez nem akadályozza meg, hogy előzetes egyeztetés alapján bárki üzletet kössön „látogatói” minőségben egy börze területén, vagy a parkolójában. Ha azt a látszatot kelteném, hogy a bőrszervezők zsebét védem a helypénz tekintetében, hát mondhatom, hogy erről szó sincs!
    De ehhez így is úgy is előre egyeztetni kell. És ez igazából – szerintem -, csak a két félre tartozik.

    ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hogy konkrét javaslattal is éljek: mivel a funkció neve "börzelátogatások" (teccik' látni? l-á-t-o-g-a-t-á-s, nem 'árulás' ), meg lehetne különböztetni 'árus leszek' és 'látogató leszek' dobozkákat - akkor egyértelmű, hogy 'placcon lesz a cucc bárki nézelődőnek', avagy 'csomagtartómban, előre lebeszélt érdeklődőnek'
    Ez igazából tényleg jó ötlet, össze lehetne hozni valami hasonlót. Megvizsgálom, hogy mennyi meló lenne. Vagy igazából ezt nem is portékánál, hanem a felhasználónál kellene beállítani.

    És itt át is kanyarodtam egy másik megoldáshoz: Kisérültezek egy funkcióval itt a Fórumon, ami arról szólna, hogy az eseményekhez bejelölhetnénk, hogy részt veszünk-e rajtuk. Mi magunk, nem a portékánk. Ebben nem lenne semmi félrevezető, sőt igazából nagyon hasznos funkciónak érzem börzéktől függetlenül is.

    A jövőben (de nem ígérek határidőt) szeretném megoldani, hogy itt a fórumon is egyértelműen szerepeljenek a fórumtagok apróhirdetései is. Szóval a javasolt funkció itt a fórumon biztosan el lesz készítve az előbb felsorolt fejlesztések következményeként.

    Bár hosszan és részletesen érveltél, a Vaterán apró „liberalizálásáról” nem győztél meg.
    De én is kíváncsi vagyok a többiek véleményére is!
    • az eddigi pozitív negatív élményekről is írjatok légyszi
    • és az elhangzott módosítási ötletekről is kifejthetnétek a véleményeteket!
    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

    Komment


      #3
      stalker kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Elvekről írsz, miközben egy teljesen triviális kérdést kell csak tisztázni:

        A fenti szolgáltatás akkor hasznosabb-e, ha minden érdeklődőnek minden hirdetőt fel kell-e hívnia telefonon, hogy ott lesz-e a börzén, mikor, hol, stb.,”¦ vagy akkor, ha ezt nem kell megtenniük az érdeklődőknek?

        Egyébként gyanús nekem, hogy valami távközlési érdekeltséged van!
        Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

        Komment


          #5
          Üdv.
          Én csak azt nem értem, hogy ha ennyire irritálnak a "börzeszervezők" akkor miért nem mondjuk a Déli pályaudvarnál beszélsz meg találkát a vevővel vagy eladóval. Hiszen ők azért dolgoznak is hogy a "zsebüket tömjék". Csak mert a hozzászólásodból egy kis ellenszenvet olvastam ki irántuk.
          Szerintem ha valakit érdekel valami áru azt úgyis lebeszéli az eladóval telefonon. Hiszen ha meg akarja venni nem hagyja hogy az eladó kirakja az árút "prédára". Ez a funkció inkább a tucatáruknál válik be mondjuk pl. utángyártott alkatrészeknél. Ott meg szerintem egy jó dolog még ha a "gonosz" kereskedőknek is kedvez. De szerintem a vevőknek is jó, mert biztosra tudja hogy pl egy lábtartógumit meg tud venni a Piripócsi börzén, és nem kell elmennie Szolnokra. És itt van hangsúlya a becsapás szónak ha még sincs ott..
          Tisztelettel M. Zoltán

          Komment


            #6
            Utoljára szerkesztve a következő által: ApaE; 2011 ápr. 04, 01:51. Oka: elütéseket javítottam
            soveny kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

              Még alázatosabb tisztelettel kérem, hogy próbáljunk úgy résztvenni a 'vitában', hogy a személyeskedést mellőzzük. Én nem haragszom senkire, csak mert más a véleménye, és 'megtéríteni' sem akarom. Legkevésbé sértegetni, vagy a szavait kiforgatni.
              Üdv.
              Nem volt szándékomban sértegetni, ha így értetted elnézést kérek. Viszont azt a véleményemet fenntartom hogy a fórumon elég nagy az ellenszenv azok iránt akik nem "csak egyszerű" vásárlók, hanem nagyobb tételben adnak-vesznek. Holott nem a foglalkozást, hanem az embert kell megítélni. Vajon honnan vennél pl. Pannónia lábtartógumit ha a kereskedő nem ruház be a gumisütő szerszámra, és mennyivel kapnád drágábban, ha azért mert kereskedő pluszban megsarcolnák.
              Végezetül engedd meg hogy egy tőled származó idézettel zárjam le a vitát a Hajrá nepperek topicból. Amivel teljesen egyetértek:
              """Nem taglalom tovább, mert valószínűleg továbbra sem fogod érteni - neked más az értékrended. """"
              Magyar Zoltán

              Komment


                #8
                Továbbra sem értem, hogy miért nem alkalmas kereskedésre a Veterán apró összes többi oldala, miért csak a börzék aloldalán remélhető, hogy érdeklődő jelentkezzen. Tényleg nem értem ezt, valami elkerüli a figyelmemet.

                ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ne kanyarodjunk el.

                Először is, létezik üzenőfelület a hirdetés alatt, másodszor ott az ímél, harmadszor: aki telefonál, valószínűleg nem csak az érdekli hogy ott leszek-e (miért ne lennék, hát bejelöltem, nem ) hanem elsősorban azért hív, hogy kérdezzen a hirdetett cuccal kapcsolatban, illetve jelezze igényét rá (ami ugye úriemberek között elsőbbséget jelenthet neki) - nekem legalábbis ez a tapasztalatom e téren.
                Szerintem én nem kanyarodok el a témától, valamiért Te ugrod át ezt az alapvető kérdést. Ha ugyanis itt akkor is szerepelhet hirdetés, ha nem rakjuk ki a portékát, akkor a látogatóknak ezzel a feltételezéssel kell élniük, az összes ilyen hirdetés kapcsán. Így kénytelenek az összes számukra érdekes hirdetésről előzőleg érdeklődni. (de nem fognak, lásd később!) Nincs különösebb értelme ebben az esetben a funkciónak, mert ez így igaz a Veterán apró összes hirdetésére. Ha Te személyesen nem is szándékozol ellátogatni egy börzére, de én szeretném egy portékádat átvenni egy nagyobb börzén, akkor felhívlak, hogy jössz-e, ha nem, esetleg valakivel le tudod-e küldeni? (ez megtörtént velem, én voltam a hirdető és a hirdetésem nem szerepelt a börze hirdetései között. A megbeszéltek után pedig levettem a hirdetést az egész oldalról.)

                De a fenti funkció csak egy „extra kiemelés” lenne, ha úgy értelmeznénk, ahogy szeretnéd. Ez pedig meggyőződésem szerint fordítva sül el. Pont nem sarkalja az érdeklődőt arra, hogy felvegye veled (hirdetővel) a kapcsolatot, hiszen ott lesz a börzén a cucc is és a hirdető is, majd ott meg lehet beszélni a dolgokat. Így csalódott lesz, ha nem találkoztok. Ez igen nagyon gond a számomra, Te viszont átugrod ezt a kérdést.

                Az érdeklődő/látogató, ha meg szeretné nézni/venni a hirdetett cuccot, nem a placcokon fogja keresni, hátha meglátja, hanem valószínűleg telefonszám felír, börzére kiér, telefonál - mert lehet hogy egyébként lemarad róla.
                Ez nekem nem tűnik életszerűnek. (1, Miért vár egészen a börzére érkezésig a telefonnal? 2, Feltételezed, hogy egy időben vagytok kint a börzén...) Bárkivel megtörtént már ez a forgatókönyv? Azért kérdezem mert a sikeres üzletekről természetes, hogy nem kapok visszajelzést. Arról viszont kaptam többet is, hogy hiába keresték a börzén a terméket, nem találták meg. Ez az én fő bajom, nem érzem, hogy ezzel elkanyarodnék a témától!


                Nem értem ezt a kereskedő és nem kereskedő szembeállítást sem igazán. (ezzel a funkcióval kapcsolatban) Itt azért nem multinacionális cégek és átlagemberek lehetőségei állnak egymással szemben. Szerintem a többségünk azért nem árusként látogat el egy börzére, mert nincs kedvünk ott szobrozni hajnaltól délig. Kisebb börzék ingyenesek, egy Old motors börze, pedig 1000forint. Ez nagyjábból az az összeg, ami más apróhirdetési oldalon a fényképes előkép és kiemelt háttér ára lenne... Ezt az összeget máris megspórolta magának, kereskedő és átlag ember is a Veterán apró használatával...


                Valami olyan területre viszed el a témát amit én még mindig nem értek teljesen, talán ha meg tudnánk ragadni, akkor érdemes lenne jobban kifejteni. De nem ezzel a funkcióval kapcsolatban! Itt tényleg csak az a kérdés, hogy az adott hirdetések előzetes egyeztetés nélkül megtalálhatóak-e a börzén, vagy nem.

                Számra csak az a fontos, hogy ne csalódjanak a Veterán apró látogatói. Ezért már a második hozzászólásomban, ajánlottam több alternatíváját is a szolgáltatásnak. Én ezt a szolgáltatást nem szívesen tenném haszontalanabbá, de ahogy írtam szívesen készítek plusz szolgáltatásokat, melyek segíthetnek azoknak is, akik nem szeretnének a börzén stand mellett szobrozni. Számomra ők is ugyanolyan fontosak. Ez így miért nem korrekt?

                Az már érdekesebb kérdés (ismétlem, hogy nem találom a kapcsolatot a fenti funkcióval), hogy „kereskedők”-nek titulált emberek ingyenesen használhassák-e a Veterán aprót, úgy egyáltalán. Erről nyithatunk esetleg egy külön témát. Kíváncsi vagyok a véleményetekre is, és az ötletekre is, hogy egyáltalán hogyan lehetne megragadni a kérdést, ki a kereskedő és ki nem az. Nem könnyű kérdés.
                Utoljára szerkesztve a következő által: TZ; 2011 ápr. 04, 13:05. Oka: helyesírás, formázás, kiegészítés, ...
                Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                Komment


                  #9

                  Komment


                    #10
                    Elég sok munkám van a szóban forgó funkcióban. Nekem nagyon tetszett, hajlamos voltam azzal kábítani magamat, hogy innovatív, a veterános weboldalak között egy egyedül álló szolgáltatás.

                    Sajnos azonban csak negatív kritikát kaptam ezzel kapcsolatban, főleg azért, mert sokan „becsapva” érezték magukat, ha lyukra futottak. A fenti szóhasználat ebből következik. (ahogy igen sokszor megindokoltam.)

                    Sajnálom, hogy az ajánlott további fejlesztéseim (munkám, szabadidőm felajánlása) sem nyerték el, ApaE, vagy bárki más tetszését.

                    Mivel nem tudok egyszerre kétféle igénynek megfelelni, így a kétoldalú egymásnak ellentmondó kritikák, valamint a teljes közömbösség okán, kikapcsoltam ezt a szolgáltatást.

                    Ezt a témát természetesen nyitva tartom, bárki leírhatja a véleményét (persze jobb lett volna korábban...), de én egyelőre nem kívánok bohócot csinálni magamból.

                    Ettől még mindenkit tisztelek és szeretek, csak ez a funkció esett a kútba!


                    __________________

                    A szavazást ApaE indította, én nem teljesen értem, hogy a kérdés hogy kapcsolódik a funkcióhoz, és szerintem a lehetséges válaszok nem zárják ki egymást. Ezzel kapcsolatban Ő tud több felvilágosítást adni. ;-)
                    Utoljára szerkesztve a következő által: TZ; 2011 ápr. 04, 18:21. Oka: a szavazás
                    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                    Komment


                      #11
                      garázsmester és TZ kedvelte ezt.

                      Komment


                        #12
                        ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ne légy igazságtalan. Az, hogy a munkád nem nyerte el a tetszésemet, nem állja meg a helyét.
                        A jövőbeni munkára gondoltam, arra, hogy szétválasszam a kétféle börze látogatást. Erre azt írtad, hogy ez sem jó, bár Te ajánlottad.

                        Itt vagyok szinte a legelejétől, nem egyszer kinyilvánítottam, hogy kiváló, sokat ígérő kezdeményezés, próbáltam amit lehetett felhasználói oldalról besegíteni, tartalmat generálni, kérdezni, válaszolni, stb. Ha nem tetszene, amit csinálsz, ügyet se vetnék az oldaladra - az én szabadidőm is véges.
                        Tudom és szeretném is, hogy így maradjon! Sőt, szeretnék adni is véleményedre. Amivel nem is vagy egyedül. (Lásd, szolgáltatások hasonló módon szerepletetése a börzék alatt.) De így ebben a formában nem tudok, mert ... leírtam egy tucatszor

                        Leírtad pontosan fenti hozzászólásaidban, Te hogyan látod a kérdést. Úgy fog üzemelni az oldal, ahogy te jónak látod. Akinek nem tetszik, szóvá teheti, de kereshet is másikat.
                        Ez igaz! Ne is legyen ebből félreértés, azt csinálok amit akarok.
                        De az egyes funkciók nem öncélúak, ha nem működnek, ha mindenki máshogy használja őket, akkor hiába erőltetem őket. Csak magamnak generálok feladatot és konfliktus helyzeteket.

                        A közömbösség pedig néha rosszabb, mint a nem kedvező tartalmú észrevétel ...
                        Ez zavar leginkább. Ha kb 10-en lírták volna, hogy veled értenek egyet, akkor megváltoztattam volna a feliratokat. Ha 10-en azt írták volna, hogy hülyeség amit írsz, akkor valószínű lefejlesztettem volna a két különböző funkciót.

                        Így viszont maradt volna az, hogy felháborodott email-ekre kellene válaszolnom a jövőben is, miközben én magam is vitatkozhatok azokkal, akik szolgáltatásokat hirdetnek börzén... Erre írtam, hogy nem vagyok bohóc. Ennél drágább a szabadidőm.

                        Azt nem mondtam, hogy véglegesen megszűnik a funkció, de most ki van kapcsolva. Pont ebben a formában biztosan nem fogom újra beüzemelni. És csak akkor vacakolok vele, ha igény mutatkozik rá!
                        garázsmester kedvelte ezt.
                        Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                        Komment


                          #13
                          ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                          ...Leírtad pontosan fenti hozzászólásaidban, Te hogyan látod a kérdést. Úgy fog üzemelni az oldal, ahogy te jónak látod. Akinek nem tetszik, szóvá teheti, de kereshet is másikat...
                          Én speciel meg voltam elégedve ezzel a funkcióval akár árus, akár magánszemély az eladó. Össze tudtam válogatni e szerint hogy melik börzére menjek el.(nem vagyok állandó látogató, akkor megyek csak, ha valami kell-Például jó volt hogy tudtam, hogy Deél Józsi ott lesz Szolnokon) De ez TZ a te általad fejlesztett oldal,tehát ott a pont=> úgy fog üzemelni az oldal, ahogy te jónak látod...nagyon sok munkád van benne,ezért nem igazán akar/mer kritizál senki semmit,legalábbis így gondolom. Szerintem nem igazán érzi egy felhasználó, hogy beleszólása van, mert nem tudja hogy az a funkció esetleg mennyi minkával jár, amit leszólna vagy átalakíttatna, és nem akarja hogy egy esetleges hosszabb munkád kárba vesszen. Viszont ha bevezetsz egy újítást, talán jobb lenne egy rövid ideig akár "szavazással" megerősíteni-elsősorban a funkcióval együtt, egy helyen(a Veterán Aprón), hogy tényleg a kellő célt látja-e el a funkció...talán egy tetszik/nem tetszik gombbal, de ennek te vagy a mestere(ez akár állandó monitoring is lehet és igy tudod ha valami nem úgy múködik ahogy várod).

                          ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          ...A közömbösség pedig néha rosszabb, mint a nem kedvező tartalmú észrevétel ...
                          Nem közömbösség, kivárás...én is, mint mindenki más csak javasolni tudok (és nem veszek szó szerint semmit-én inkább az "Erre használható!" helyett-az "Én mire tudom használni?"-t helyezem előtérbe)
                          Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2011 ápr. 04, 21:32.
                          Che kedvelte ezt.
                          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                          Komment


                            #14
                            ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            "Börze látogatás Tegyél pipát azok elé a börzék elé, amelyekre egészen biztosan kiviszed a terméket!
                            Ha a pipát elhelyezed, és mégsem jelensz meg árusként a börzén, akkor ezzel becsapod a látogatókat!"

                            Nos, én a vastagon kiemelt megfogalmazással nem értek egyet, és javasolom a módosítását, avagy a funkció használatának pontosítását.
                            Igazából nem értem, mi volt ezzel a baj.
                            Szerintem, amiről te beszélsz, az nem az, amire ez a funkció vonatkozott. Ha valamit leviszel mondjuk a szolnoki börzére, de nem kerül ki a csomagtartóból, akkor nem vitted ki a börzére. A börzén kívül van, senki nem látja, csak az tudja megnézni, akivel megbeszélted - mert a csomagtartó nem átlátszó.

                            Tehát. Az első mondat nem vonatkozik rád, mert nem vitted ki a terméket a börzére, hanem csak levitted Szolnokra.

                            Nem csaptál be senkit, mert nem vitted ki. Ha mégse mész le, azzal se csaptál be senkit, mert nem akartad árulni. Max. eladni valakinek, akivel történetesen épp a szolnoki börze mellett beszéltél meg találkozót azon a napon, amikor börze van, mert mindketten lementetek a börzére nézelődni. Ez két különböző dolog.

                            Na, azt hiszem ezt sikerült most túlbeszélni.
                            Everything is better when you decide you don't care.

                            Komment


                              #15
                              wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              ... Szerintem nem igazán érzi egy felhasználó, hogy beleszólása van, mert nem tudja hogy az a funkció esetleg mennyi minkával jár, amit leszólna vagy átalakíttatna, és nem akarja hogy egy esetleges hosszabb munkád kárba vesszen. ...
                              Örülnék, ha mégis azt éreznétek, hogy van beleszólásotok. Először is egy használati utasítás magamhoz: amit írok, azt érdemes szó szerint érteni. Tehát ha kíváncsi vagyok a véleményetekre, akkor ez azt jelenti, hogy annak örülnék, ha leírnátok azt. Biztos nem látjátok, hogyan működik ez a „másik oldalról” nézve: nekem ezekből a weboldalakból egyelőre nincs anyagi hasznom. Egyfelől hobbi, kihívás, szakmai fejlődés ilyesmi. Másfelől nyilván fontos azt éreznem, hogy hasznos, amivel foglalkozom. Erre jelenleg a leginkább használható mérőműszerem a látogatási statisztikák nézegetése. Ha nőnek a grafikonok, akkor örülök.

                              Tehát ezért nem mindegy, hogy csak a saját igényeimet tudom belevinni az oldalakba, vagy esetleg a látogatókét, akik igényeivel egyezhetnek további lehetséges látogatók igényei is. A látogatók számának növelése egyébként közös célunk, hiszen egy apróhirdetési oldal akkor hatékony, ha sokan látják a feladott hirdetéseket. A fórum esetében is evidens, hogy a feltett kérdésekre annál precízebb és gyorsabb válaszok érkeznek, minél több hozzáértő tag toporog itt.

                              Csak álmodozok arról, hogy egy nap, mielőtt egy új funkció fejlesztésébe kezdenék, oldalakon keresztül olvashatnám az ötleteket, javaslatokat, aminek az eszenciája adná a specifikációt. Ebben az esetben nyílván nem veszne kárba semmilyen idő, amit fejlesztésre fordítok, hiszen valós igényeket elégítene ki a szolgáltatás.

                              Az például számomra egy igen fontos jelzés, hogy elsősorban Deél Józsi-t nézegetted, hogy melyik börzére megy ki. Szerintem ezt Te nem gondolod releváns infónak, pedig én ezeket próbálom „kielégíteni”.


                              UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Na, azt hiszem ezt sikerült most túlbeszélni.
                              Ne gondold ám!
                              Gyakorlatilag eddig a háttérben győzködtem a hirdetőket, hogy mi módon kellene használniuk ezt a funkciót. A legkülönbözőbb gyakorlatok voltak. Van aki úgy jelölte be a hirdetését, hogy egyébként nem tervezett a börzére menni, de hátha valaki érdeklődik... vannak akik valóban úgy értelmezték, hogy ők maguk látogatnak el a börzére, és ezért jelölik be a hirdetésüket. Hiába kértem őket, hogy ne tegyék, mert kapom a reklamációkat, hajthatatlanok voltak. A fő gond pedig az, hogy ezt a részt nem lehet moderálni. Nincs visszajelzésem arról, hogy ki az aki tényleg jól használja és ki az aki nem.

                              Tehát eddig én csak a szándékommal ellentétes véleményekkel találkoztam. Itt most nyíltan is próbáltam 5-6 körben az álláspontomat indokolni, de nem nagyon kaptam megerősítést, hogy rajtam kívül is vannak akik hasonlóan gondolkodnak. Biztos vagyok benne, hogy mindenkinek meg van a saját maga szilárd elképzelése. De ha ez titkos marad, akkor nem tudom figyelembe venni. Akkor az a vélemény akár lehet az ellenkezője is. Napi 2000 látogatója van az aprónak, ez lehet több tízezer több-kevesebb rendszerességgel visszatérő látogató. Három-négy vélemény hangzott eddig el.

                              Szóval ne legyetek restek, írjátok csak le amit gondoltok, mert nem vagyok gondolatolvasó.
                              Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X