Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Vezeték védő cső .

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Vezeték védő cső .

    Üdv mindenkinek!

    Egy motorkerékpár újra vezetékelésén dolgozom, de sehol nem találok a kábelköteghez védőcsövet !
    Kb 8mm-es és 14mm-es méretben , természetesen feketét . Az egyik helyen igértek , de a végén kiderült hogy meg kéne venni belőle 100-100 métert , így aztán igazán drága köteghez jutnék (pedig nekem 2-3 m elegendő lenne ) . A maradékot pedig legfeljebb a nyakamra tekerném ... Természetesen lehetne készen rendelni mindenféle köteget , de jobb szeretem magam készíteni ( így csakis magamat hibáztathatom !) , továbbá ha megveszem még legalább annyi gond adódik vele mintha megcsinálnám , továbbá szeretem inkább sok helyre odavinni inkább a testet , mert a vastag festés már sokszor megviccelt , okultam (okult tudományok )
    Sok helyen néztem már de mindenhol azt mondják : "nekünk csak zsugor-csövünk van , nem tartunk MIPOLÁN-t "Esetleg volna valakinek ötlete hogy hol tudnám beszerezni Eger környékén ????

    Előre is köszönöm az infókat !

    #2
    "... „nekünk csak zsugor-csövünk van , nem tartunk MIPOLÁN-t ...” - hacsak nem a restaurálás (az eredeti állapot helyre állítása) a cél akkor a zugsorcső a jobb választás.
    Ha restaurálás a cél akkor vitatható, hogy az össze nem zsugorított zugsorcső képes e helyettesíteni a beszerezhetetlen eredeti "MIPOLÁN" (ha ugyan az volt és nem PVC) csövet.
    Utoljára szerkesztve a következő által: Gyula-bá; 2014 márc. 14, 21:49.
    sepy kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      zahi,
      Én biztos kimennék egy autóbontóba ahol megengedik hogy turlálj kicsit , szerintem 10 perc és van egy szatyor különböző méret . Nem gond ,ha koszos -időd van .
      wsievers, sinter és 3 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Én biztos kimennék egy autóbontóba
        Ez az egyik megoldás.
        Mipolán csövet lehet ugyan rendelni de ahogy neked is mondták csak 100 m-es kötegben. Ezt csak autóvillamossági ember rendeli meg, akinél fogy is. Tehát ha újat szeretnél akkor valószínű ezek az emberek tudnak segíteni.
        zahi kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Gyula-bá eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          "... „nekünk csak zsugor-csövünk van , nem tartunk MIPOLÁN-t ...” - hacsak nem a restaurálás (az eredeti állapot helyre állítása) a cél akkor a zugsorcső a jobb választás.
          Ha restaurálás a cél akkor vitatható, hogy az össze nem zsugorított zugsorcső képes e helyettesíteni a beszerezhetetlen eredeti "MIPOLÁN" (ha ugyan az volt és nem PVC) csövet.
          Igen , ezt ők is mondták egyébként az aggodalmam tárgya a zsugorcsővel az , hogy a vékonyabb kivitel idővel keménnyé válik(és itt most szigorúan zsugorcsőről van szó ) , egyébként a kereskedők mondták ezt , a ragasztós vastag változat pedig alapból az , szerintem rettentő "bután" állna a vázon. Egyébként szerintem is PVC alapú a cső , bár minden üzletben a mipolánt emlegették . Zsugorcsövet egyébként is használom a kábelvégeknél saruknál .... egyébként ezeket a biztonság kedvéért le is forrasztom, és ha lehet ónozott kábelvégeket használok. Legalább a látható helyekre szeretnék az eredetihez hasonlót .
          korompaiistvan kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            sinter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ez az egyik megoldás.
            Mipolán csövet lehet ugyan rendelni de ahogy neked is mondták csak 100 m-es kötegben. Ezt csak autóvillamossági ember rendeli meg, akinél fogy is. Tehát ha újat szeretnél akkor valószínű ezek az emberek tudnak segíteni.
            Igen , ezen már túl vagyok , bár csak az általam jól ismert 3-4 villanyász szakit kérdeztem , volt aki a szerződött partnertől próbált rendelni , de ott is a minimum 50 m ! Egyébként nagyon segítőkészen álltak a dologhoz , a böngészések után elő is kerültek rövidebb darabok ....

            Komment


              #7
              joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              zahi,
              Én biztos kimennék egy autóbontóba ahol megengedik hogy turlálj kicsit , szerintem 10 perc és van egy szatyor különböző méret . Nem gond ,ha koszos -időd van .
              Igen ezt még meg kell vizslatnom , de ha jól tudom a környéken sincs autóbontó , maguk a régi bontósok is azt mondták hogy ők csak használt autóalkatrész kereskedők , vagyis beszerzik a kívánt bontott cuccokat és azt árulják , köteg pedig nem a legkersettebb alkatrészek közé tartozik , ha hoznának is de csak megrendelésre ("jópézé"), ami meg a korábbi bontásokból származó köteg , " már rég elhordták a villamosság szerelők" ....

              Komment


                #8
                zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Igen , ezt ők is mondták egyébként az aggodalmam tárgya a zsugorcsővel az , hogy a vékonyabb kivitel idővel keménnyé válik(és itt most szigorúan zsugorcsőről van szó ) , egyébként a kereskedők mondták ezt , a ragasztós vastag változat pedig alapból az , szerintem rettentő "bután" állna a vázon. Egyébként szerintem is PVC alapú a cső , bár minden üzletben a mipolánt emlegették . Zsugorcsövet egyébként is használom a kábelvégeknél saruknál .... egyébként ezeket a biztonság kedvéért le is forrasztom, és ha lehet ónozott kábelvégeket használok. Legalább a látható helyekre szeretnék az eredetihez hasonlót .
                Fogalmam sincs, hogy milyen motorról van szó, de a szoci motorotoknál általában PVC csövet használtak, ami mára már "betonná" keményedett. Ne felejtsd a nyomorúságon kívül semmi sem örökös. A kérdés az, hogy mennyire ragaszkodsz az "eredeti" megoldáshoz, mert ha van "tűrés" akkor zsugorcső, ha nincs akkor az eredeti ami valószínűleg PVC (én még nem láttam MIPOLAN-os eredeti megoldást (a gyártók sem voltak hülyék hőálló, drága, anyagot fölöslegesen beépíteni).

                Komment


                  #9
                  Gyula-bá eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  én még nem láttam MIPOLAN-os eredeti megoldást (a gyártók sem voltak hülyék hőálló, drága, anyagot fölöslegesen beépíteni).
                  A mipolan cső nem hőálló, és szereltek vele motorokat.
                  A varnis cső hőálló, azt valóban nem használták motorokban.

                  Komment


                    #10
                    Tiszteletem Mindenkinek! Én innen szoktam rendelni lágy pvc védőcsövet: akkusaru.hu - Webáruház
                    (1 métert is küldenek)
                    Üdv: Ricsi
                    korompaiistvan, Titus és 2 további látogató kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      zahi, Szervusz . Privátban kérek egy címet és küldök Neked , amit keresel - több méretben / én még akkor szereztem , amikor kilóra adták / . Üdvözlettel.

                      Komment


                        #12
                        nyuszifül eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        A mipolan cső nem hőálló, és szereltek vele motorokat.
                        A varnis cső hőálló, azt valóban nem használták motorokban.
                        Igazad van én kevertem össze őket.

                        Komment


                          #13
                          dafko54, -------a haverom ez a csávó

                          .. de ha már itt vagy , gyere be a boltba a cuccaidért

                          Komment


                            #14
                            dafko54 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            zahi, Szervusz . Privátban kérek egy címet és küldök Neked , amit keresel - több méretben / én még akkor szereztem , amikor kilóra adták / . Üdvözlettel.
                            Igazán köszönöm , ha nem terhellek meg vele , lehet hogy élnék is az alkalommal .(Hogy kell privátban címet küldeni??? nem értek túlságosan a PC-hez ...)

                            Komment


                              #15
                              Tisztelt Richárd ! Már tettem is a kedvencek közé ! Köszönöm !

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X