Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Audi múzeum

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Hallo!

    In unseren Freundeskreis hat sich eine Diskussion entwickelt, ob die in Sonderaustellung befindliche Motorräder sogenannten "Eigenbauten" sind, oder
    die sind Prototypen oder Designstudien vom Motorradfabriken? Ich weiss dass mehrere Exemplar sind ausgeleiht wurden. Die kommen als eigene Traumbike aus Privatenbesitz oder aus Sammlung von Motorradhersteller?
    Bitte schicken Sie mir eine Antwort um wir diese Streit endlich zuschliessen können !
    Gruss aus Ungarn!
    Balázs Kutasi

    A levél elment, kíváncsian várom a választ...
    dino125ad és soveny kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      keressünk vidámabb témát,pl. nem tudja valaki:a renovált szép műjégen lessz jégmotorozás?
      Nyissunk vidámabb témát,pl. nem tudja valaki:a renovált szép műjégen lessz jégmotorozás?
      Che és dino125ad kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        Megjött a válasz az Audi Múzeumból:
        Sehr geehrter Herr Balazs,

        vielen Dank für Ihre e-mail.

        Das ist eine schwierige Frage, da es sich sowohl um Eigenbauten ( Ratbike, Streetfighter ”¦) sowohl
        Serienmaschinen (Honda CL, Yamaha HL ”¦) Einzelstücke ( Milwaukee Belle, Foale QL”¦) Kleinserien ( Krauser MKM 1000,
        BMW RS 54 ”¦) als auch Prototypen wie z.B. das Audi Motorrad ZL 2 handelt.

        Aber gerade diese Vielfalt, ohne Anspruch auf Vollständigkeit oder historische Durchgängigkeit macht die Besonderheit
        dieser Sonderausstellung im Audi museum mobile aus.

        Ich fürchte zwar Ihren „Streit“ mit meiner Antwort nicht geschlichtet zu haben, möchte Ihnen aber den Katalog zur Sonderausstellung
        „Kraftrad“ empfehlen, den Sie zum Preis von 19,90€ unter www.audi.de/museumsshop bestellen können.


        Mit freundlichen Gruessen
        Alfred Schranz
        AUDI AG
        I/GP-T
        85045 Ingolstadt
        Tel +49-841-89-41037
        Fax +49 (0) 841 89-91155
        mailto:alfred.schranz@audi.de
        Audi Worldwide > Home
        Redirect



        Szóval azt írja, hogy nehéz a kérdésre válaszolni, mert vannak "épített" gépek ( Ratbike, Streetfighter ”¦), szériagépek (Honda CL, Yamaha HL ”¦) egyedi darabok ( Milwaukee Belle, Foale QL”¦) kisszériák ( Krauser MKM 1000,BMW RS 54 ”¦) és prototípusok mint az Audi Motorrad ZL 2...
        Tehát a válasz: igenis vannak ott saját építésü gépek, csak nem az összes...

        dino125ad kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          Köszönöm a barátomnak a segitséget-dinó 125ad-nak pedig azt hogy elimeri a munkánkat azért hogy tisztességessen gyözztük meg -de közben ne feledjük az eredeti gondolatot (amiről tán kedves dino125ad nek is pozitve változott) szeressük azokat is akik igényesen saját izlésük szerint átformálnak egy-egy jármüvet

          Komment


            #20
            Igen, nekem is ez jutott eszembe, ne feledjük az eredeti gondolatot...
            Vegyük például a Szelid motorosok című filmben szereplő Captain America nevű mocit. Egy nagy szögelés volt, egy radikálisan átépített Harley a film megjelenéséig, ma pedig többszörösen másolt ikon...
            És igaz ez a replikákra is! Nálunk lenézett dolog egy ritka, elérhetetlen motor lemásolása ( Lásd a White és export Pannóniák...), egy barátunk meg nem győzi gyártani a Honda és BMW legendás versenymotorjainak a vázát... Mert igény az van rá...

            Komment


              #21
              Che és dino125ad kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                Ebben egyetértünk! Én arra céloztam, hogy (mint biztosan emlékszel még a T9 projektre..) én árultam egy félig kész replikát nem manipulált vázszámmal, és nem volt jó tapasztalatom, így rövid úton végetért a projekt...
                Most egy sima 559-es Jawa vázra építek egy 250-es California replikát és nem érdekel mit fognak mondani, ha megnézik a vázszámot-az akkor is egy California lesz, hisz mindenben egyezik majd az eredeti kivitellel.
                Illetve nem, mert én MZ alufelniket használok a spórolás ( ezek voltak már nekem) és súlycsökkentés érdekében...
                kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  bazsimoci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Illetve nem, mert én MZ alufelniket használok a spórolás ( ezek voltak már nekem) és súlycsökkentés érdekében...
                  Keress Czetka 350 kerekeket...annak alu a ráfja és 18"
                  Megnézném azt a replikát...Tankot és kipufogókat faragsz vagy sikerült szerezned?
                  Nekem speciel nincsennek gondjaim a replikákkal, ha azokat annak kezelik ami valójában. Pláne az igényes építések is tetszenek amik a képek közt szerepeltek. Különösen a ratbike jött be azok közzül. Az a gép teljesen vállalható a számomra.
                  Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2011 dec. 20, 18:51.
                  joker kedvelte ezt.
                  "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                  "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                  Komment


                    #24
                    Szerencsére a csehek mindent gyártanak hozzá, csak tolni kellett a kocsit és telepakolni...
                    Nézd meg ezt:
                    https://picasaweb.google.com/109849052829434674612
                    -t5-, Che és wsievers kedvelte ezt.

                    Komment


                      #25
                      Úgy látom megvan minden, hogy szerencsés legyen a projekt Grat hozzá!
                      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                      Komment


                        #26
                        ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                        Ha egy ilyen al-téma érdekel másokat is, akkor apránként előásom a régi fényképeimet, és felteszem őket - az Audi múzeumhoz hasonlóan pl. a müncheni BMW múzeumot, vagy a maranellói Ferrari múzeumot, stb.

                        Az sem lesz baj, ha egy-egy helyről több galéria keletkezik, mert ugye 'több szem többet lát', és az is érdekes, hogyan látja ugyanaz a helyet két vagy több kamera .
                        Szerintem nem csak én, hanem mások is kíváncsian várják az emlegetett képeket.
                        Megtennéd, hogy megosztanád velünk?

                        Komment


                          #27
                          sricsi70 kedvelte ezt.

                          Komment


                            #28
                            ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Hát persze, nem ússzátok meg !

                            Napokon belül befejezem a gépem rendberakását, most már nagyjából tudom, mit hol keressek , és remélem, ott is találom őket .
                            Nagyon köszönöm és alig várom !

                            Komment


                              #29

                              Komment


                                #30
                                Attached Files

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X