Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Picasa album diavetítő a hozzászólásokban

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Picasa album diavetítő a hozzászólásokban

    andraco legújabb blogbejegyzésében (East Fortune veterán verseny) egy Picasa albumot linkelt. Mivel nagyon lusta vagyok - még egyet sem szeretek kattintani -, elvacakoltam, hogy Picasa albumokat közvetlenül lehessen nézegetni a hozzászólások szövegébe. Persze, rá lehet kattintani a képre és így is eljuthatunk a képek eredeti helyére.

    A szintaktikához az album felhasználójára és az album nevére van szükség, amit az URL-ből lehet kitalálni. Szinekkel jelölöm a kapcsolatot:

    Eredeti URL:

    picasaweb.google.com/apartery/EastFortuneClassicBikeRacingCircuit#

    Ezt kell nekünk beírni

    [picasa=apartery]EastFortuneClassicBikeRacingCircuit[/picasa]

    Az eredmény pedig ez:

    [picasa=apartery]EastFortuneClassicBikeRacingCircuit[/picasa]
    UK, OdinHEM és 3 további látogató kedvelte ezt.
    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

    #2
    Remek, ez működik nekem is.

    Viszont ha a picasa-n levő (.jpg formátumú) képet próbálok albumba feltölteni, visszadobja érvénytelen formátumra hivatkozva.

    Komment


      #3
      motorkami eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      ... ha a picasa-n levő (.jpg formátumú) képet próbálok albumba feltölteni, visszadobja érvénytelen formátumra hivatkozva.
      Nekem nem.

      Click image for larger version

Name:	jawa1948_01.jpg
Views:	1
Size:	103.2 KB
ID:	128781

      Valami nem okés nálad, de nem vágom, hogy mi. Több infó kellene, hogy mivel és mit csinálsz.
      _________________

      Valószínű meg van a hiba: Ha linkről akarunk képet feltölteni, akkor a link-nek is .jpg fájlra kell mutatnia. Ha nem .jpg a link vége, akkor az hiba sajnos.
      Utoljára szerkesztve a következő által: TZ; 2011 febr. 18, 11:18. Oka: .jpg formátum
      Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

      Komment


        #4
        Szeretnélek megkérni Titeket, hogy ha picasa albumba töltitek fel a képeket és meghivatkozzátok a fórumról, akkor a jogosultságát az albumnak állítsátok úgy be, hogy a diavetítőt is be lehessen üzemelni. Szívesen kijavítgatnám a linkeket, de nem tudom, ha nem hozzáférhető az album, csak a linken keresztül.

        Jobban néz ki, ha egyből látunk képeket is.
        Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

        Komment


          #5
          Nyilvánossá tettem az Brno albumot. Nem figyeltem mikor létrehoztam, hogy nem nyilvános.

          Komment


            #6
            Ba701 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nyilvánossá tettem az Brno albumot. Nem figyeltem mikor létrehoztam, hogy nem nyilvános.
            Köszi! Így már működnek az első hozzászólásban leírtak.

            Jól néz ki: Veteranbörze Brno
            Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

            Komment

            Ugrás az oldal tetejére
            Working...
            X