Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Vélemények a Veterán fórumról

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Vélemények a Veterán fórumról

    Csak ismételni tudom amit írtam neked.
    Tök jó hogy létrejött ez a fórum, mivel nem volt ilyen jellegű összefogó csevegőhely hasonló csendes "őrültek" sztámára
    legalábbis én nem tudtam eddig ilyenről.
    Köszi h létrehoztad!

    #2
    Most fedezem fel az "--- Ez még eszembe jutott: ---" funkciót...
    Nem tudom, hogy mióta létezik, de nagyon jó dolognak tartom.
    TZ kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      nagyfékdobos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Most fedezem fel az "--- Ez még eszembe jutott: ---" funkciót...
      Nem tudom, hogy mióta létezik, de nagyon jó dolognak tartom.
      Más fórumokon a "dupla", "tripla" hozzászólások után "anyáznak" a moderátorok. Így ahelyett, hogy csak egy hozzászólás lenne 5-6 lesz belőle.

      Gyorsan beláttam, hogy én sem tudom rávenni a társaság minden tagját arra, hogy ne sok egy sorossal szóljon hozzá, hanem inkább kerestem valami automatikus megoldást.
      _________________________________

      Viszont, ha megmódosítjátok a hozzászólást, akkor ki tudjátok venni ezt az automata szöveget.
      nagyfékdobos és kedvelte ezt.
      Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

      Komment


        #4
        Szervusztok és Üdvözlök Mindenkit!

        Megkedveltem ezt a fórumot és örömmel veszek részt benne. Elfoglaltságom közben,ha bejövök a lakásba,leülök egy kávéra,a technikai szobában,-első dolgom,hogy megnézem a fórumot és általában elolvasom az új hozzászólásokat.A számítógépes ismereteim nem kielégítőek/100-as listán,-Kb.8/,nem vagyok büszke rá,igyekszem,de sajnos nincs kitől tanulnom.Amennyiben valaki elmagyaráz egyet és mást,-megköszönöm,de őszintén bevallom,hogy a párnán talán jobban fog a fejem és nem minden esetben tudom reprodukálni a hallottakat.Gondolom mások is vannak így,mert az én korosztályom még nem nőtt bele és sajnos lehet nem is fog felnőni a számítógépes világhoz.
        A fentieket azért írtam le,mert amikor ma bekapcsoltam a gépet, egy teljesen új oldallal találkoztam,amelyen még nem tudtam ezidáig kiigazodni,-gondolom előbb-utóbb menni fog.Tisztában vagyok vele,hogy ez egy most alkuló közösség és minden tiszteletem azoknak akik alakítják,nagyon remélem,hogy hamarosan olyan kiforrott lesz,mint Pl. a Fiat850.hu-melyet szintén szívesen látogatok,bár tagja nem vagyok.Tudom én azt jól,hogy fejleszteni kell,hogy áttekinthetőbbek legyenek a témák,de ha lehet egy kissé lassabban,hogy mindenki fel tudjon zárkózni,ugyanis a fórum csak akkor szélesedhet ki igazán,ha sokan vesznek részt benne,márkafüggetlenül,mint azt a fórum a nevében is hordozza.

        Üdvözlettel:Che
        nagyfékdobos és TZ kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          ...,de ha lehet egy kissé lassabban,hogy mindenki fel tudjon zárkózni,ugyanis a fórum csak akkor szélesedhet ki igazán,ha sokan vesznek részt benne,márkafüggetlenül,mint azt a fórum a nevében is hordozza.
          Éppen most írtam erről: Zavarban vagyok ... :-)

          Nagyon nem így terveztem, ez most nekem is túl gyors volt. Elnézést kérek a kellemetlenségért, ígyekezni fogok minél gyorsabban rendet vágni magam között és az oldalon is...
          nagyfékdobos kedvelte ezt.
          Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

          Komment


            #6
            Hát én lehet, hogy feladom... Eddig avval küszködtem, hogy kiismerjem magam a fórum ezer gombja, kapcsolója, lehetősége között...
            Most még jön ez a blog, ahova valaki már át is költözött. Számomra most már követhetetlen hogy ki hova ír, mikor miért. Tudom, régimódi, elmaradott vagyok, de ennek a blogosdinak a lényegét végképp nem értem.
            EMBEREK!!!

            ÉN CSAK BESZÉLGETNI AKARTAM!!!

            Úgy érzem arra nem lesz időm, hogy kitanuljam a számítógépes világ minden trükkjét egy kis fecsegéshez.

            Túlnőtt rajtam az oldal, számomra követhetetlen!!!!!!!

            Minden jót!

            Komment


              #7
              Utoljára szerkesztve a következő által: ApaE; 2010 dec. 12, 09:47.
              nagyfékdobos és TZ kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Köszi a bíztatást, hidd el nem a Zlolival, főként nem a munkájával szemben vagyok türelmetlen. Tisztelem, becsülöm amit tesz ami tőlem tellik segítem is. A gondom az, hogy egyre többször szembesülök saját hiányosságaimmal és így egyre bonyolultabbnak látom a világot. Úgy érzem meghaladja erőmet és képességeimet ez a rohanó tempó, amivel nap mint nap találkozom. Ugye az idő a legkevesebb... Ha 5-10 percet kell eltöltenem azzal, hogy megtaláljam ami érdekel, nem lesz időm olvasni, "fecsegni". Feliratkoztam az értesítésre, nagyon jó dolog. Akkor feliratkozom a blogra is, biztosan az is jó lesz nekem.
                Félek, hogy a sok bába közt elvész a gyermek. Tudod én ahoz szoktam, hogy beteszem a kedvencekbe a fórumot és elolvasom nap mint nap. Ha pörög, így is elég követni. Ha minden egyes témát külön kell kattintani, keresni...hát, félek tőle. Tisztában vagyok azzal, hogy a témák archiválása egyszerűbb így, sőt a követése is olyan szempontból, hogy csak azt olvasom ami érdekel. Na de akkor én pl. a DKW-s részbe sose olvassak bele? És ha ott érdeklődnek mondjuk olyanról amiben segíteni tudnék?

                Egy ötlet: (lehet, hogy hülyeség)

                Nem lehetne egy olyan összesített fórumot futtatni, amiben minden hozzászólás teljes egészében megjelenne, de látszana, hogy melyik fórumban van elhelyezve valójában. Aki pedig válaszol neki annak is látszana megszólalása az összesített fórumban ugyan úgy, de a rendszer lementené a valós, saját fórumába is. Így témánként is lehetne dumálni (főként könnyebb visszakeresni) de mindenki egy közös oldalon beszélgetne. Szerintem így többen megjelennének itt...

                Szegény Zolit most gondolom kiverte a víz.
                TZ kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  TZ kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    Egy kis türelmet had kérjek mindenkitől! Minden fejlesztésbe becsúsznak hibák, azt gondolom ez természetes. Nagy tragédia azért nem történt, lett két új menüpont, minden más változatlan maradt. Annyi tapasztalatom már van weboldal közösségekkel kapcsolatban, hogy egy nagy változás, ami esetleg struktúrát is érint, mindig megviseli közösséget. Sosincs rá jó alkalom. Így jobb minél hamarabb meglépni, hogy a legkevésbé legyen fájdalmas.

                    Egy hozzászólás megtalálásra rengeteg mód áll rendelkezésre
                    • Használhatjuk a keresőt globálisan az egész oldalra
                    • Használhatjuk a keresőt egy témán belül
                    • Megtekinthetjük utolsó látogatásunk óta változott témák listáját
                    • Ha a témáját tudjuk, akkor rákattintunk az adott fórumra és elolvassuk az abban található témák címeit! Ez nagyon fontos, ez a lényege az egésznek!
                    • A tagok profiljában megtekinthetők a tag által nyitott témák, vagy az összes hozzászólása
                    • Az összes hozzászólás közvetlenül is elérhető kattints itt valakinek a nevére. Az előugró ablakon többek között ilyen funkciót is találsz.
                    • És ez csak néhány példa.



                    Minden fórumnak örök problémája ez, hogy nem pont azt mutatja, amire gondolunk éppen... A struktúrának viszont azt kell követnie, hogy később évek múlva is áttekinthető és megtalálható legyen a tartalom. (Próbáljátok ilyen szemmel végig kattogtatni a fórumokat, szerintem rend van nálunk)

                    A jelenben lehet, hogy kényelmesebb lenne mindent egyben látni. Ilyen Pannóniás index fórum. De a sok tudást el is nyeli az a struktúra. Szerintem.
                    kedvelte ezt.
                    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                    Komment


                      #11
                      soveny kedvelte ezt.

                      Komment


                        #12
                        Szerintem nem értettél meg teljesen. Jobb oldalon van az új hosszászólások menü
                        vegyük ezt alapul. Ha ebben el tudnék olvasni minden hozzászólást teljes egészében, és írni is tudnék bele, akkor a rendszer ugyanoda mentené a hozzászólást mint eddig, de egyben ömlesztve láthatnám mint most is. Vagyis egy felületen is beszélgethetnénk meg a saját fórumban is, de mindent látnánk egyben. Az archiválás ugyanúgy működne mint most is, amitök jó. Lehet, hogy még mindíg nem tudtam érthetően leírni amit akartam? Az index fórum egyáltalán nem olyan, mint amiről énbeszélek...

                        Komment


                          #13
                          Nem fejlesztettem semmi különöset szombat óta! Rendes vagyok?

                          nagyfékdobos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szerintem nem értettél meg teljesen. Jobb oldalon van az új hosszászólások menü
                          vegyük ezt alapul. Ha ebben el tudnék olvasni minden hozzászólást teljes egészében, és írni is tudnék bele, akkor a rendszer ugyanoda mentené a hozzászólást mint eddig, de egyben ömlesztve láthatnám mint most is. Vagyis egy felületen is beszélgethetnénk meg a saját fórumban is, de mindent látnánk egyben. Az archiválás ugyanúgy működne mint most is, amitök jó. Lehet, hogy még mindíg nem tudtam érthetően leírni amit akartam? Az index fórum egyáltalán nem olyan, mint amiről énbeszélek...
                          Érteni vélem, de egy ilyen funkciónak nincs értelme akkora fórumokon, amekkorákhoz ezt a fórummotort tervezték. Legalábbis erre a következtetésre jutottam, ugyanis feltúrtam a netet, de nem találtam megoldást erre. Akkor, amikor napi száz téma frissül, egyrészt lehetetlen „ömlesztve” átlátni a beszélgetéseket, másrészt nem is cél. El fog jönni az idő számunkra is, amikor nem olvasunk el minden témát. Oké, nekem kötelező, de a tagok csak azt fogják elolvasni, ami érdekli őket, vagy a téma címe alapján úgy gondolják, tudnak segíteni valakinek. Most még persze mindez nem életszerű, hiszen inkább fecsegünk, mint problémákat oldunk meg és nem is vagyunk sokan. El tudunk olvasni mindent és persze kíváncsiak is vagyunk egymásra.

                          (Észrevettétek, hogy egyelőre többségében azok gyűltek össze, akik válaszolni tudnának, és a kérdezők hiányoznak? de ez nyílván változni fog.)

                          De azért igyekeztem, két új menüpontot találtok a fejléc „Expressz” menüpontjába:
                          • Egy hetes hozzászólások ömlesztve: Olyasmi, mint amit szerettél volna, de sajnos csak a hozzászólás eleje látszódik és a válaszhoz, rá kell kattintani, hogy a témához kerüljünk.
                          • Megválaszolatlan kérdések: Ez már hasznosabb, főleg majd később. Azokat a témákat mutatja, ahol nincs a témaindító hozzászóláson kívül válasz. Nyilván válaszban reménykedve nyitogatunk témákat, de persze nem mindig. Mindenesetre érdemes néha megnézni ezt a listát, hátha segíthetünk valakinek.
                          Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                          Komment


                            #14
                            Rendben, megértettem.
                            Akkor majd ha egy Jawa-s, MZ-s, Ural-os...stb. kérdezi a saját, róluk szóló fórumban pl: "hogyan lehet házilag szemcseszórni", tőlem nem fogja megtudni, mert nem olvastam, hogy megkérdezte. (

                            Majd segítek másnak, ott, ahol olvasok. )

                            Komment


                              #15

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X