Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Szavazás, közvélemény kutatás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Szavazás, közvélemény kutatás

    Mivel több olyan téma felmerül, aminél (természetesen) megoszlanak a vélemények, érdemes lenne talán szavazás formájában egy közvélemény kutatást végezni, hátha ezzel segítenénk mások munkásságát.
    Egy példa:

    Sokan leírták pro és kontra véleményüket a "Veteránbörze vagy ócskapiac" topikban.
    Elolvastuk, de nem tudjuk, hogy a hozzászólók többsége melyik oldalon áll...

    Amennyiben egy szavazás is mellékelve lenne, amit talán soha sem kellene lezárni, akkor feketén-fehéren látható lenne a töbségi akarat.
    Tudom, hogy nem reprezentatív ezen kis közösség döntése, de talán segítené a börze szervezőinek életét.

    Nem tudom megvalósítható-e az ötlet, sőt nem tudom érdemes-e foglalkozni vele...

    Talán egy szavazással el lehetne dönteni
    7
    Igen, szívesen kattintgatok, ha ezzel örömet okozok bárkinek.
    85.71%
    6
    Alkalmanként, ha kimondottan érdekel a téma.
    14.29%
    1
    Nem, engem idegesítenek az ilyesmik.
    0.00%
    0

    #2
    Nagyon örülök a felvetésnek, ugyanis eddig azt hittem, hogy ez csak az én „infantilis” vágyam, hogy szavazgassunk itt akár komoly, akár csacska kérdésekről. Nyílván nem kell túl komolyan venni, de mégis remélem előbb utóbb ráéreztek az ízére és bátrabban szavazgattok, mint eddig.

    Van egy jó hírem ezzel kapcsolatban, mindenki indíthat szavazást a fórumon, ez nem az adminisztrátorok privilégiuma! Minden szavazás igazából egy téma, tehát egy új témát kell indítani, és a téma indításának a képernyőjének az alján, a további opciók között kell jelezni, hogy szándékunk van szavazást kapcsolni a témához.

    Click image for larger version

Name:	szavazas1.jpg
Views:	1
Size:	95.4 KB
ID:	128824


    Ha képen látható pipát elhelyeztük, akkor a téma létrehozása után kapunk egy új ablakot, ahol beállíthatjuk a szavazás tulajdonságait. Roppant egyszerű: Megadjuk a kérdést és a lehetséges válaszokat. Meghatározhatjuk, hogy több választ is be lehet pipálni, vagy csak egyet. Arról is a szavazás indítója dönt, hogy a szavazás nyilvános-e, tehát a szavazók neve megjelenik-e az eredmények között. Valamint azt is itt lehet eldönteni, hogy van-e vége a szavazásnak, vagy korlátlan ideig életben marad.

    Click image for larger version

Name:	szavazas2.jpg
Views:	1
Size:	89.7 KB
ID:	128825


    Javasolom, hogy próbálgassátok ki, természetesen tudok segíteni, ha valamit javítani szeretnétek.

    Én magam nagyon hasznosnak tartom egészen különböző témákkal kapcsolatban is:
    • Ahogy István említette érdekes lehet „közösségi” kérdésekről megtudni a tagság véleményét.
    • Számomra is nagy segítség lehet ez a fórum és veterán apró fejlesztésével kapcsolatban kikérni a véleményeteket.
    • De lehet akár személyes kérdésekkel kapcsolatban is használni. Amikor a motoromat fényeztettem kikértem én is mások véleményét: hogy fussanak csíkok, legyen-e „betét” a tankon, stb.,... természetesen a döntésben nem hagyatkoztam kritika nélkül mások véleményére, de a saját véleményem kialakításában segítséget nyújtott. De ilyen vagány eszköz akkor nem állt rendelkezésre.


    Azt azonban érdekességből megjegyzem, hogy vacilláltam indítsak-e szavazást a http://veteran.forum.hu/altalanos-be...menyezese-189/ témával kapcsolatban. Végül nem tettem, aminek később igazából örültem. Ugyanis kb. minden harmadik hozzászólás után az ellenkezőjére változott a véleményem, a szavazatokat viszont nem lehet visszavonni.
    apacsavo, soveny és motorkami kedvelte ezt.
    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

    Komment

    Ugrás az oldal tetejére
    Working...
    X