Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia TL robbantott ábra

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Pannonia TL robbantott ábra

    Sziasztok!
    A segítségeteket szeretném kérni az alábbi típusú pannonia tl robbantott ábrás alkatrész katalógus beszerzésében,jó a fénymásolt változat is,vagy elektronikusan.
    Előre is köszönöm a segítségeteket.

    #2
    http://veteran.forum.hu/downloads.php?do=cat&id=10
    Itt elég sok mindent találsz!

    Komment


      #3
      Ez rendben is van, de TL-t en sem látok. Nekem is szükségem lenne rá.

      Komment


        #4
        Töltöttem fel egy alkatrész katalógust, használjátok! Itt is elnézést kérek Nagyfékdobostól, mert tőle származik, ezt itt is szeretném közzétenni!

        Komment


          #5
          Köszi szépen! Jól jön, az enyém kosárban van...

          Komment


            #6
            TL vagy sem mindegyik 1 hengeres 99%-ban megegyezik!

            Komment


              #7
              Ezt azért én nem merném leírni egy fórum keretein belül, mert nem hiszem, hogy aki egy kicsit is ért hozzá elhiszi neked!

              Komment


                #8
                Hát...azért ez nem teljesen így van. Sokban egyezik, pl mindegyiknek két kereke van... :-)

                Komment


                  #9
                  Nagyképűség nélkül állíthatom hogy nem is kicsit értek hozzá!Ez így van! Vagy tudsz jelentős különbséget mondani két 1 hengeres blokk között! Mert én már majdnem mindegyik félét csináltam, de jelentős különbséget nem tudok említeni.
                  Kicsit más a váltó, kicsit nagyobbak a hűtőbordák,a blokkon van hűtőborda vagy nincs stb. ezek szerintem apróságok, ettől a működése, alap felépítése egyezik!

                  Komment


                    #10
                    Így van, az összes egyhengeres Pannónia megegyezik, kivéve a T és a P sorozat váltószerkezetét, ugyanis egyik egyszerűbb, mint a másik

                    Komment


                      #11
                      Tulajdonképpen mindenkinek igaza van az első generációs pannónia blokkja teljesen megegyezik a későbbiekkel csak másmilyenek a deknik ,a henger, hengerfej, karbi, főtengely, váltó. Szóval majdnem ugyanúgy néz ki, de mégse ugyanaz. Vagy fordítva
                      Utoljára szerkesztve a következő által: baxy1; 2014 jan. 10, 04:46.

                      Komment


                        #12
                        Egy kicsit figyelmesebben olvassátok el a hozzászólásokat! Eredetileg motorkerékpárról szólt az eszmecsere, nem motrblokkról.
                        Én is szereltem és jelenleg is van a Pannónia blokkok szinte minden típusából a birtokomban. Attól, hogy a fő paraméterei megegyeznek egymással és az alkatrészei összecserélhetők, még nem egyformák!!!

                        Egy eredeti TL blokk k.b. 25%-ban azonos egy T5-ös blokkal! Még a blokkfelek papír tömítését sem lehet egymással felcserélni!
                        Utoljára szerkesztve a következő által: nyuszifül; 2014 jan. 10, 07:04.

                        Komment


                          #13
                          A 99%-ban megegyezik, nálam azt jelenti, hogy ugyanaz fizikailag is, nem csak elméletileg. A nagytöbbség próbál kitáncolni, hogy hasonló. Mégha cserélhető is egymás között az alkatrészek, akkor sem egyezik meg. Logikailag és elméletileg igen, de fizikailag nem.

                          Komment


                            #14
                            Ez nagyon nagy igazság, szerintem jól látod a dolgokat

                            Komment


                              #15
                              Attól függ, mire kell az alkatrészkatalógus az illetőnek. Én azt feltételeztem, hogy a blokk összerakásához. Ahhoz pedig tényleg elég annyit tudni, hogy T vagy P sorozatú a blokk.
                              Maguk a motorok nyilván eltérnek egymástól rengeteg dologban, még évjáratonként is.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X