Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Közösségi csoportok, márkatársak, veterán klubok

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Közösségi csoportok, márkatársak, veterán klubok

    A fórum „Közösség” almenüjében találtok egy „Közösségi csoportok” menüpontot.

    Click image for larger version

Name:	menu.png
Views:	1
Size:	81.7 KB
ID:	153349


    Arra gondoltam, hogy a korábbi Márkatárs kereső, klub toborzó fórumnál sokkal praktikusabb és egyszerűbb lenne, ha márkatárs gyűjtés céljából csoportokat hoznánk létre itt a fórumon. Bárki létrehozhat csoportot, és ha publikusra állítjátok be, akkor bárki csatlakozhat is az adott csoporthoz. Így néhány kattintással tudathatjuk a többiekkel, hogy pl. az Izs motorkerékpárokkal nagyon szimpatizálunk. A profil oldalakon is látható, hogy ki milyen csoporthoz tartozik.

    A csoportok főoldalán balra fent található gombbal lehet új csoportot létrehozni:

    Click image for larger version

Name:	ujcsop.png
Views:	1
Size:	141.2 KB
ID:	153350


    Kétféle csoport hozható egyelőre létre. Egyrészt „márkatárs” csoportok, ahol mindenféle fórumon kívüli szervezkedéstől függetlenül márkatársak tömörülhetnek össze. Másrészt, ha van kedvetek, saját Veterán klubotoknak is létrehozhatok csoportot.

    Egy logó feltöltéssel, és pár mondatos ismertetővel pár perc alatt elkészíthető egy új csoport.

    Azt minden csoport maga döntse el, hogy mennyire legyenek szigorúak a tagsági feltételek tekintetében.

    Ha létrehoztuk a csoportunkat, akkor bal felső „admin” menü segítségével meghívókat is küldhetünk fórumtársainknak.

    Click image for larger version

Name:	adminkp.png
Views:	1
Size:	60.1 KB
ID:	153351



    Vegyetek példát a Pannóniásokról: csoportosuljatok!
    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

    #2
    Ezt figyeljétek, mijük van az „Izseseknek”: Izs-regiszter az Interneten!

    Irigykedek, azt mondhatom!
    motorkami kedvelte ezt.
    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

    Komment


      #3
      Bevallom, nagyon megirigyeltem azt a szaktudást, amelyet például a Pannonia (és White)-motorok barátai halmoztak fel az évek folyamán. Mivel azonban a szerelési trükkökben annyira nem vagyok jártas, kénytelen voltam most elsősorban az eredeti megjelenés lejegyzésére helyezni a hangsúlyt. Több izs.hu-s fórumtársam erősített meg abban, hogy szükség lenne erre az adatgyűjtésre, így igyekeztem kiépíteni a rendszert, ami lehetővé teszi a munkát! Örömmel várjuk mindenki segítségét!

      Érdekes dokumentarista munka ez, amelyet lehet, hogy kevesen értékelnek, de amellett hogy hasznos, aki részt vesz benne, szerintem egy jó kis csapatjátéknak is részese lehet. Bátran ajánlom más motorok tulajdonosainak is! Azt hiszem sok olyan márka van még, amely jó kihívás lehet a vállalkozó szelleműeknek! :P
      TZ kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Nagyon jó megoldás. Kár, hogy a Google dokumentumok használatához regisztrálni kell a Google-n, ami ugyan nekem nem okoz gondot, de sokan ódzkodnak tőle. Mindenképpen ötletadó a megoldás. Én is régóta gondolkodom hasonlón, de eddig nem igazán tudtam, hogyan szervezzem össze az információt.

        Komment


          #5
          motorkami eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Kár, hogy a Google dokumentumok használatához regisztrálni kell a Google-n, ami ugyan nekem nem okoz gondot, de sokan ódzkodnak tőle.
          Ez biztos? Én tudtam bele írni úgy is, hogy kiléptem a google-ből. Lehet, hogy ti mást láttok, ez esetben szólj(atok) légyszíves!

          motorkami eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Én is régóta gondolkodom hasonlón, de eddig nem igazán tudtam, hogyan szervezzem össze az információt.
          Az információ elrendezésében elég nehezen döntöttem, és könnyen lehet hogy nem ez a legelőnyösebb felépítés. Majd ha érkeznek még adatok, legfeljebb korrigálok.

          Komment


            #6
            soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ez biztos? Én tudtam bele írni úgy is, hogy kiléptem a google-ből. Lehet, hogy ti mást láttok, ez esetben szólj(atok) légyszíves!
            Ha pl. googlemail-be be vagy jelentkezve egy másik ablakban, akkor nem kér már bejelentkezést.
            Azokkal van gond, akik nem használnak google-t, ha meg akarják nézni, akkor regisztráltatja őket.
            soveny kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ez biztos? Én tudtam bele írni úgy is, hogy kiléptem a google-ből. Lehet, hogy ti mást láttok, ez esetben szólj(atok) légyszíves!
              Nincs ezzel semmi gond. Az evidens, hogy valahol kell regisztrálni, egy ilyen táblázat mégsem szerepelhet prédaként kivetve, szabod a neten. Így is merésznek tartom, de egyébként a robotok azonnal szétszednék.

              És ha már valahol regisztrálni kell, pont a Google nem tűnik rossz megoldásnak. Szerintem. Még ha vannak, akiknek ellenérzésük is van, akár joggal, a regisztrációval szemben, azt látni kell, hogy semmi nincs ingyen. Abból, hogy nekünk nem kell fizetni egy szolgáltatásért, az még nem következik, hogy nincsenek költségek mögötte, amit valaki, valamiből kifizet. Szóval, ezt a békát le kell nyelni, ha használni akarunk ingyen ilyen komoly mérnöki munkákat, mint egy online táblázatkezelő.
              soveny és motorkami kedvelte ezt.
              Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

              Komment


                #8
                TZ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Szóval, ezt a békát le kell nyelni, ha használni akarunk ingyen ilyen komoly mérnöki munkákat, mint egy online táblázatkezelő.
                Arra megy ki a játék, hogy figyeli a szokásaimat és annak megfelelő szolgáltatásokat próbál felkínálni. Ennek lehetnek előnyei is. Ráadásul van annyira korrekt, hogy kikapcsolhatom a hirdetéseit. Egész biztos vagyok, nem az IZS motorkerékpárok modifikációira kíváncsi.

                Komment


                  #9
                  soveny eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ez biztos? Én tudtam bele írni úgy is, hogy kiléptem a google-ből. Lehet, hogy ti mást láttok, ez esetben szólj(atok) légyszíves!
                  Hehe!

                  Kipróbáltam az Explorerembe, amit direkt Google mentesen használok, és bizony szerkeszthető így is. Nem veszélyes ez így? A módosításokat vissza tudod pörgetni, vagy lehet biztonsági másolatot készíteni róla? Emlékszel, hogy mikor egy mediaWiki-t így állítottunk be, milyen lelkesen szerkesztették a kék tablettákat népszerűsítő robotok.
                  _____________

                  Talán el kellene ezeket a hozzászólásokat mozgatni valahová, de még nem vágom hová. Sajnos a klub témák nem pont ilyenek, oda nem lehet visszatenni.
                  Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                  Komment


                    #10
                    Lépjél ki a Google-ból a másik böngészőben, úgy próbáld meg.

                    Komment


                      #11
                      motorkami eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Lépjél ki a Google-ból a másik böngészőben, úgy próbáld meg.
                      Most már próbáld ki Te is! Ne járj úgy mint én, hogy vakon osztottam az észt.

                      Egyébként ezt írja a jogosultsághoz:

                      A link birtokában bárki
                      A link birtokában bárki hozzáférhet a tartalomhoz. Bejelentkezésre nincs szükség.
                      Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

                      Komment


                        #12

                        Komment


                          #13
                          Valószínű a dokumentum jogosultságának beállításától függ. Bizonyára mikor én csináltam hasonlót, szigorúbb beállításokat alkalmaztam, csak kérdőíven lehetett adatokat hozzáadni és csak a tulajdonos szerkeszthette a táblázatot.
                          Akkor attól, aki meg akarta nézni a táblázatot, regisztrációt kért a google.

                          Komment

                          Ugrás az oldal tetejére
                          Working...
                          X