Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Laslie

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Szevasz dino.

    Először is , nagyon klassz ahogy megcsináltad.
    Ha gépi köszörüléssel szeretnéd megoldani akkor egyszerűen síkköszörűre kell felfogni, de annak feltételei vannak.
    A lapkával szemközti homlokfelületet egyállásból kell megesztergálni a furattal, így ha forrasztás után felfogják a mágnesasztalra akkor automatikusan beáll a megfelelő helyzetbe. A lapka fokban történő aláköszörülését simán kézből meg lehet csinálni. Ha úgy érzed, hogy nem áll rá a kezed akkor ott ahol síkköszörülik, kérjél meg egyesztergályost, hogy húzza meg azt a felületet is kézből. Rá van állva a drehások keze az ilyenre.
    Ha maradnál az otthoni megoldásnál akkor érdemes lenne megpróbálni vidia helyett egy gyorsacél darabbal amit teljes egészében rá tudnál fektetni a hüvely homlokfelületére, majd forrasztás vagy hegesztés után flexxel kivágod a tengely helyét. Így akár két "lapka" is lehet a szerszámon egyszerre. Persze a hátraköszörülés ekkor is kézi munka.
    Ha a hüvelyt már eleve úgy csináltad, hogy a külső belső átmérők egyállásból készültek akkor megpróbálhatnád kézből megköszörülni a már beforrasztott vidiát. A hüvely külső felületéről meg egy derékszöggel ellenőrzöd.
    De megteheted azt is, hogy a hüvelybe esztergálsz egy tengely darabkát aminek van egy lapos (5-8mm) magasságú fej része.
    Ezt a fejrészt felhasználhatod a lapka beállítására, úgy hogy a lapka kimart hornyába, a lapka alá még beférjen egy kisebb csavarhúzó. A csavarhúzóval kifelé megfeszíted a lapkát, hogy az él nekifeküdjön a tengelycsonk fejének, majd megforrasztod.
    Hirtelen más okosság nem jut eszembe. Talán ez utóbbi lenne a leggyorsabb/legolcsóbb megoldás.




    Most jutott még eszembe, hogy mi van akkor ha 5 tizeddel nagyobbra kiesztergálod a hüvely furatát és teszel még bele csavarokat 90 fokonként 2-2 db-ot. Azokkal be tudnád állítani (tökölös) a vidia élét .
    dino125ad kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Szevasz Laslie!

      Köszönöm a gyors válaszod! Talán az utolsó megoldást választom.

      Ha a lapka gyári kialakítása "aláköszörült" akkor ugye elég beállítani és forrasztani?

      Click image for larger version

Name:	DSC06047.jpg
Views:	1
Size:	193.2 KB
ID:	130847

      Vagy akkor is futtassam át síkköszörűn?

      Click image for larger version

Name:	Lapka.JPG
Views:	1
Size:	15.3 KB
ID:	130848

      Komment


        #18
        Ha maga az él egyenes és jól sikerül a forrasztás akkor nem kell síkköszörülnöd.
        dino125ad kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          Egy ötletet adhatok?
          A ma már szinte sehol nem használt szelepfészek maró készlet marófejeinek a felhasználása ,sem rossz gondolat-már kész csak a villa fúrat átmérőjéhez kell egy betét gyürü , és ha még fokozzuk akkor a tekerő rész átmérőjét is felbővithetjük.
          Igy van lehetőség különböző fejek feltűzésével sorjázni (belül)
          Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2012 febr. 28, 16:00.
          dino125ad kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Ha kell tudok adni is ,egy dobozban őrizgetem de nem tudom minek --talán a szára már nincs meg.

            Komment


              #21
              Sziasztok!!! Fontos lenne!!! Érdeklődnék hogy valakinek azokhoz az esztergákhoz amelyeknek fent van a gépkönyve, nem lenne meg valamelyik hajtóműtengely, vagy főorsó beméretezett műhelyrajzon??? Nagyon megköszönném, ugyanis gépészmérnöknek tanulok, és egyik feladatomhoz kellene!!!! Várom válaszotok!!! Köszönöm!!!

              Komment


                #22
                zuert eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Sz!!! F!!! É??? N!!!! V!!! K!!!
                Remélem, valaki tud majd segíteni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




                Bakker, a fórum leszabályozta a húsz felkiáltójelemet. Neked is????????
                és Gabó_Racing kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  Jó is lenne ha lenne valakinek! Aha nekem is!!
                  soveny kedvelte ezt.

                  Komment


                    #24
                    Szia Laslie!
                    Nagy érdeklődéssel olvasom az írásaidat!Azt gondolom kijár Neked egy nagy köszönöm mindazért a sok jóért,amit más emberek épüléséért teszel!Tehát köszönöm-töltögetem szorgosan az anyagaidat!Nem biztos,hogy sok vaterás,ebay-s eladó örül ennek......nem is számít!Az számít igazán,hogy van pár ember,aki nem csak az anyagi előrejutását tartja szem előtt.
                    Izgatottan várom azt régi-új érzést,amit egy eszterga okoz az embernek.Hosszú nézegetés után rendeltem egy CQ9318 Minit.Hét elejére ígérték a szállítást.Biztosan lesz majd sok kérdésem,előzetes engedelmeddel elképzelhető,hogy egyiket-másikat Hozzád fogom intézni.
                    Végzettségem szerint gépi forgácsoló volnék,de az már nagyon-nagyon régen volt.....
                    Utoljára szerkesztve a következő által: Homa; 2012 márc. 03, 20:05.

                    Komment


                      #25
                      Szevasz Homa !
                      Mondanám, hogy sok sikert az új géphez, de attól tartok nem fogja beváltani a hozzá fűzött reményeket.
                      Akik már forgácsoltak valaha , azoknak nagyon kevés lesz ez a gép.
                      Nem egyet ismerek akik gépében egy 0,5mm-es fogástól széttörtek a műanyag fogaskerekek.
                      Feltéve ha ebben is alkalmaztak műanyag kerekeket.
                      Sajnos ezek nem igazán eszterga gépek, inkább csak esztergának látszó tárgyak.
                      Talán egy motor és motor vezérlő elektronika cserével hadra foghatók. (+ fogaskerék csere)
                      A legjobb lenne, ha átnéznél a "Hobby CNC fórum"-ra és kikérnéd a szintén kis gépet vásárlók véleményét, ott elég sokan vannak ilyenek.
                      Hátha meggondolod magad és élsz a netes vásárlás adta előnyökkel és visszaküldöd a gépet.
                      mir-mur, Che és 2 további látogató kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        Megjött a kis masina....Az összes fogaskerék-a csere kerekek is-fémből vannak!Kicsit próbálgattam,visszajön-e még a 25 évvel ezelőtt,iskolában tanult "tudomány˝ egy része.Megyeget azért,de nem hasonlítható össze a komoly nagy esztergákkal.Arra jó lesz,hogy újra belelendüljek a témába.Rendeltem késeket gyorsacél késeket is,most neki állok köszörülni....az instrukcióid alapjánFeltételeztem,hogy a Te oldaladról lestem...köszönet érte!

                        Komment


                          #27
                          Végre egy jó hír a mai napra.
                          Nem tilt le az elektronika , ha nagyobb fogást veszel ?
                          A másik fórumon mondtam is, hogy úgy kipróbálnék egyszer egy ilyen kis gépet, de még senki nem mert odaengedni a sajátjához, főleg mikor megtudták hogy az itthonin 15mm-es fogásmélységgel is szoktam néha napján dolgozni.
                          Persze ez azért nem általános.

                          Komment


                            #28
                            Sziasztok mindenkinek.nagy örömmel tölt el,hogy rá akadtam erre az oldalra,mert engem is hasonló dolgok érdekelnek mint titeket.valójában az esztergálásal kapcsolatban kerestem infókat az interneten,mert érdekel ez a téma,mivel be kínáltak nekem egy komoly gépet,de az a baj,hogy valamikor a suliban be mutatták az alapjait,csak azota már jó pár év eltelt.Én már akkor el döntöttem,hogy nekem lesz egy ilyen gépem és most lehetőségem is nyílt rá,de sajnos ami fel van töltve szakirodalom azt nem sikerült meg nyitnom,a gépem azt írja,hogy a fálj sérült.Ezzel kapcsolatban kérnék egy kis segítséget.
                            Előre is köszönöm.

                            Komment


                              #29
                              Kovacs Zoltan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              esztergálásal kapcsolatban kerestem infókat
                              Szia ! Milyen gépet fogsz venni

                              Komment


                                #30
                                Kedves leslie! Sajnos nem tudom letölteni a Kart E1N eszterga gépkönyvet, ami a 19.-es számon található! Egy ilyen esztergát vettem...

                                Amennyiben elküldenéd megköszönöm ! Az emillem: harosi.ferenc@gmail.com előre is köszönettel!

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X