Közlemény

Collapse
No announcement yet.

dh7ku bemutatkozása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    dh7ku bemutatkozása

    Sziasztok!

    Örülök, hogy végre sikerült aktiválni a tagságom, rengeteg érdekes dolgot olvasok az oldalon...

    Szeretek csavarozgatni, javítgatni mindenfélét és egy BMW R100-at (1978) gondoltam átépíteni cafe racer-nek.

    A fórumra az E1N-es esztergagép szervízkönyve kapcsán akadtam rá, ugyanis nekem is ez van, de nincs meg hozzá a gépkönyv. Ezen a blogon EAN esztergák szerelése, karbantartása
    olvastam, hogy többeknek van ilyen, talán akadna valaki, aki be scan-nelné és megosztaná velem a hasznos infót.

    Egyszer eléggé szétkaptam a gépet (váltó, fötengely), csak a Norton-szekrénynél akadtam el, ott kellene a gépkönyvi szerelési ábrák.
    A gép felújításról is olvasgattam itt-ott, de az ágy hántolása és a föcsapágy rendberakása egyrészt nagy beruházást igényelne, másrészt egyre kevesebb sajnos a jó lakatos, aki még ért egy ilyen régi gép felújításához. Jelenleg kicsit beremeg a gép, ha keményebb anyagot forgácsolok, a csapágyat nem lehet jobban utánahúzni, mert akkor nem forog a f´ötengely. Sajnos oválisra lehet kikopva az egész, amit fötengely köszörüléssel és csapágy felújítással lehetne helyrehozni. Egyelöre így hagyom, óvatosan így is használható...

    Üdvözlettel,
    Csaba

    Lemezjáték, Titus és 5 további látogató kedvelte ezt.

    #2
    Szia, üdvözöllek. Tetszik a benutatkozásod és az egész hozzáállásod a fórumhoz, amelynek kívánom, hogy aktív tagja legyél.

    Esztetga ügyben egyenlőre ezt találom:
    Engedéllyel, innen:  http://www.cnctar.hunbay.com/Csuhas/szakirodalom_linkek.txt "Igyekszem itt megőrizni és közzétenni a fémmegmunkálással kapcsolatos neten t
    dh7ku, Fergusson és 4 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Szia Zsolti!

      Köszi!

      Húúh, pont egy ilyen gyüjteményre vágytam és megtaláltam az E1N gépkönyvének a linkjét is a Data.hu oldalon. Valszeg oda elöször be kell jelentkezni, aztán letölthetö a pdf dokumentum? Vagy fizetös az oldal?

      Üdv,
      Csaba

      Komment


        #4
        Kedves dh7ku!

        Várj egy kicsit,valahol láttam ingyen letölthetőt,megpróbálom megkeresni és megírom itt,vagy privátban,ha le tudom tölteni,esetleg elküldöm email-ben.Nézegettem már én is a Csuhás könyvtárát,de nem találtam meg a letöltés módját,-régebben ment egyszerűen,most valahogy nem működik,de lehet,hogy az én tudatlanságom az oka.

        (választottál ám nick nevet,a megszólítás beírásakor nagyon nézegetnem kellett,-nem baj,csak kissé nehézkes)

        Üdvözlettel:Che
        dh7ku kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Kedves Csaba!

          Meg van az E1N gépkönyv,letöltöttem,tehát el tudom neked küldeni pdf-ben,vagy zip rar-ban.Jó lenne az email címed,amire mehet a dokumentáció,ezért privátban,ha nem szeretnéd nyilvánossá tenni,vagy a cotax79 @ gmail com -ra küldd el és akkor menni fog a gépkönyv!

          Nem mondom,hogy azonnal küldöm,mert már régebben csináltam ilyet de,ha nem megy,majd segít a kislányom.

          (szerencsére most láttam meg a keresztneved,ezért azt használtam megszólításként,mégiscsak emberibb a nick névnél)

          Üdvözlettel:Che
          Utoljára szerkesztve a következő által: TZ; 2017 okt. 27, 13:49. Oka: Picit javítottam az emailcímeden, hogy ne szedjék össze spam reklámokat küldő robotok.

          Komment


            #6
            Kedves Che!

            Köszönöm szépen, ez igazán jó hír! Rögtön válaszolok PM-ben is.
            Üdv,
            Csaba

            P.S.: szerintem DH7KU kellene legyen a nick név, de jobb szeretem a személyes megszólítást én is.

            Komment


              #7
              Kedves Csaba!

              Megkaptam az email címet,majd estére kísérletezek az elküldéssel,remélem sikerülni fog.

              Komment

              Ugrás az oldal tetejére
              Working...
              X