Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tatran 125 papírozása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Tatran 125 papírozása

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni. Arról lenne szó, hogy vásárolni szeretnék egy Tatran 125-ös motorkerékpárt...lenne hozzá egy forgalmi engedély és ennyi, rendszám nincs. A járműnyilvántartó alapján a forgalmiban szereplő személy még az üzembentartó(biztosítás hiányában a motor ki lett vonva a forgalomból), viszont ez a motor azóta már 2 kézen átment(egyik se íratta a nevére, csak megvették) és én lennék a 4. vevő aki le szeretné rendesen papíroztatni. Kérdésem, hogy hogyan induljak el? Ha felkeresem a forgalmiban szereplő személyt, az lehetséges, hogy ő közte és én köztem egy adásvételivel megoldjuk ezt a gondot vagy be kellene gyűjtenem a forgalmiban szereplő személytől kezdve a plusz 2 adásvételi szerződést?
    Várom válaszotokat! Előre is nagyon köszönöm!

    Üdvözlettel: Toby

    #2
    Ha elérhető a papírokon szereplő tulaj vele próbálkozz,ha nincs közötte iratod úgy is vele kell kezdened.

    Döntsétek el együtt,akarjátok e a többi "vevőt"belevenni.......
    sepy, Toby és dongos78 kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      Tisztelt mátéapu!
      Köszönöm válaszod. Még tegnap este pár telefon után megszereztem a forgalmiban szereplő személy telszámát és ma reggel 7 órakkor fel is vettem vele a kapcsolatot. Annyiban maradtunk, hogy bemegy ma az ocsmányirodába és megkérdezi, hogy ezt így ebben a formában lehetséges-e. Attól tartok, hogy az ügyintéző eltántorítja majd a dologtól :/

      Komment


        #4
        Tulajdonosi láncolat kell, és te az utolsó tulajdonostól tudod megvenni.

        Ha a közbenső tulajdonosok nem jegyeztették be hivatalosan a nyilvántartó felé, továbbá nem fognak ágálni, hogy ők a tulajdonosok, akkor akár az eredeti tulajdonostól is megveheted közvetlenül, hiszen ekkor ő lesz az utolsó tulajdonos.

        De annak sincs akadálya, hogy a közbenső szerződésekkel ellátva te az utolsó tulajdonostól veszed meg.
        Toby és Che kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Félelmem beigazolódott...most hívott az üzembentartó és elmondta, hogy az ügyintéző tájékoztatása alapján nem jöhet köztünk létre egy új adásvételi, mivel hogy egyszer már eladta a motort...menjünk végig a tulajdonosi láncon.
          A felállás: az üzembentartó és a 2. vevő között nincs meg az adásvételi csak egy nyiltkozat amiven az üzembentartó lenyilatkozta, hogy már eladta a motort(az ügyintéző szerint ez nem váltja ki az adásvételi szerződést) továbbá a 2. és 3. tulaj között létrejött adásvételi megvan. Egyelőre ennyi. Mit mondtok, hogyan folytassam tovább vagy inkább hagyjam az egészet, mert úgysem lesz belőle semmi?

          Komment


            #6
            Mi van akkor ha te most veszed meg az eredeti tulajtól a motort?
            Ha a közbenső két ember nincs bejegyezve sehol, akkor mintha meg se vették volna.
            Tehát Te akár most is megvehetted és nincs 2 közbenső tortúra.
            Az önkormányzatnak nem kell tudni arról a két közbenső tulajról
            Persze hogy azt mondták amit mondtak, de mi van ha...
            Csak hangosan gondolkodtam...
            Gcsanyi és Toby kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              dongos78!
              Én ezeket elmondtam neki, de hajthatatlan. Fél, hogy valami büntetést fog kapni.

              Komment


                #8
                ...Van olyan, hogy úgy hozza az élet, az ember elköltözik másik járásba...Nyilván akkor ott intézi az ügyeit...
                sepy és Che kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Dongós hangos gondolkodása a legegyszerűbb megoldás bár ez hangos gondolkodás lehet csak és nem nyilvános megoldás. Lemezjáték is sugdos valamit!!
                  Toby kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    ...Van olyan, hogy úgy hozza az élet, az ember elköltözik másik járásba...Nyilván akkor ott intézi az ügyeit...
                    Én eé sem költöztem és mégis Dombóváron intézem az eredetvizsgákat és az átírásokat mert ott dolgozom de egyszer sem kérdezték meg miért nem a lakóhely szerint illetékes műintézményben.
                    sepy és kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      Tudom ,nem mondhatna ilyet ,de az ügyintéző nekem azt mondta írjunk új adásvételit..a formátum nem felelt meg 2013-ban csak nyomtatványra nem papírra irtunk eladást .....röhej most vettem és az enyém már régen....... a régi nem felel meg,de nem javítani kell hanem újat írni..... ez a bürokrácia. nem igazolnom kell,hogy nem loptam,hanem....elvileg hamisítani.....Szomorú ami nálunk zajlik.............
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        #12
                        Helló,
                        olvasgass itt, talán találsz vmi érdemi infót,
                        egyébként alapvetően Te csak azzal a személlyel tárgyalhatsz érdemben, aki a jelenlegi (forgalmi engedélyben szereplő) a tulajdonos.
                        üdv
                        http://www.nyilvantarto.hu/…_kozlekedesi

                        Komment


                          #13
                          Zénó!
                          Köszönöm, meglesem. Nagyon rajta vagyok a dolgon. Kicsit bonyolultabb lett a helyzet, de nem fogom hagyni.

                          Komment


                            #14
                            Zénó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            egyébként alapvetően Te csak azzal a személlyel tárgyalhatsz érdemben, aki a jelenlegi (forgalmi engedélyben szereplő) a tulajdonos.

                            Ez így nem teljesen igaz!

                            Ha a forgalmi enegdélyben szereplő tulajdonsotól valaki megvette, vagy ajándékozási szerződés keretében megkapta, vagy akár a forgalmiban szereplő tulajdonos meghalt és a hagyatékát átadták az örökösökenk, akkor megveheted attól, aki az említet módok valamelyikén megszerezte. Akkor is, ha az új tulaj nincsen bejegyezve a forgalmiba!!!
                            A lényeg, hogy a tulajdonosi láncolat az említett módon biztosított legyen.

                            Komment


                              #15
                              Hát igen, lehetséges, sajna a hazai közigazgatásban néha nem könnyű eligazodni, és nekem nincsenek tapasztalataim az ilyenfajta okmányrendezés terén. Vannak olyan okmányirodák, ahol kizárólag a központi járműnyilvántartás illetve a forgalmi engedélyben szereplő és a nyilvántartással egyező (és az utolsó, forgalmiban szereplő személyhez kötött visszterhes vagy egyéb jellegű, teljes bizonyító erejű magánokirat stb alapján) adatok alapján foglalkoznak csak az ügyféllel.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X