Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Szokásos,szürke forgalmi,átírás,forgalomba helyezés,stb

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Szokásos,szürke forgalmi,átírás,forgalomba helyezés,stb

    Sziasztok,tudom,sokszor volt téma,de minden eset más.Öreg vas megvéve,szürke forgalmi.....két eset:Kivonva/nem kivonva.
    Ha kivonva,akkor csak NKH "nagy" állomás,mintha első forgalomba helyezés lenne.
    Ha nem kivonva,akkor mehet "falusi" haverhoz műszakizni,mint egy időszakos műszaki vizsga.

    Igen,de a szürke forgalmis adatai csak papír alapon érhető el,a nagy budapesti irodába,ahol kartoték alapon keresi egy ember,de nincs nyilvántartás alvázra/motorszámra csak rendszámra.
    Itt jön az első okmányirodás eltérések:
    -valahol lekérik a papír alapú háttéranyagot.(BM nyilvántartás)
    -valahol nem kérik le,viheted műszaki vizsgára,de a NKH nem a régi szürke forgalmi,hanem a saját-megnézi az utolsó vizsga dátumot-és Ő maga kéri le az adatokat a saját rendszeréből.

    Itt van az első eltérés,a megkülönböztető tényező.Valahol az NKH,valahol a BM háttéranyagot veszik alapul.
    Ha az NKH lekérés sikeres,azzal lehet vinni "kis" vizsgahelyre,és az Okmányiroda NEM kér le semmit,a vizsgahelyen kiállított Műszaki Adatlap alapján vezeti fel a régi járművet,mintha egy szűz új forgalomba helyezés lenne,és ezek után semmit sem lehet látni a volt tulajokról,a régi rendszámról,semmiről..mintha külföldről jött volna.

    És akkor rátérnék a kérdésemre:
    A szürke forgalmiba -a Rendőrség-kijavította az alvázszámot,az első két betűt anno.
    Az NKH adatbázis erről semmit sem tud,fut a régi rossz adattal.

    Melyik szervnek van prioritása?..ugye két hatóság.
    A műszaki vizsgán,az NKH által felvitt háttéranyaggal dolgoznak,az szerint helytelen az alvázszám.
    A kis vizsgahely jogosult kijavítani?
    Az Okmányiroda azt írja be,ami a vizsgalapon van.

    Köszönök minden észrevételt.
    Lemezjáték kedvelte ezt.

    #2
    Feltétlezem ha belejavított bárki a forgalmiba akkor azt azért tette mert addig az nem felelt meg a motor alvázszámával.
    az eredetvizsgával kezdődik a történet ahol szintén azt (is) vizgálják hogy a forgalmiban az adásvételin és a vázon azonosak-e a számok.
    A probléma az ha nem.

    Komment


      #3
      Mann eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A műszaki vizsgán,az NKH által felvitt háttéranyaggal dolgoznak,az szerint helytelen az alvázszám.
      A kis vizsgahely jogosult kijavítani?
      Az Okmányiroda azt írja be,ami a vizsgalapon van.
      Értelmezés kérdése !
      A nálunk illetékes előadónál még a kérdés is sértés így azt ír amit akar nem érdekel !a régi pannóniámba is a típus a blokkba nem volt ütve de a hölgy az irodán kiegészítette az alvázszámmal egyezővé,a vizsgákon mindig kértek az okmányok kijavítására......... Efajta elítások miatt lettek T-14-es P-5-ös és hasonló bejegyzések.
      Véleményem szerin akinek az a fontos:az járjon utánna.
      zahi kedvelte ezt.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #4
        emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        az eredetvizsgával kezdődik a történet ahol szintén azt (is) vizgálják hogy a forgalmiban az adásvételin és a vázon azonosak-e a számok.
        A probléma az ha nem.
        Igen. Beleírják szépen a papírba hogy gyártási vagy adminisztrációs hiba miatt a vázon és a forgalmiban szereplő számok nem egyeznek. Ettől függetlenül nekem ráírták az új forgalmira a hibás számsort (1db 0-val több)
        Aztán a következő műszakin telefonálgattak vagy egy órát a műszaki bázison hogy ilyenkor mivan. Lebeszélték az okmányirodával is hogy díjtalanul cserélik. Persze mire odaértem (5 perc) már adták volna a csekket... De nem kértem, elmagyaráztam nekik hogy mivan, aztán ingyen kicserélték a forgalmit.
        Most már nincs elírva a szám.
        zahi kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Most már nincs elírva a szám.
          Annak idején a hölgynek megjegyeztem ,hogy nem azonosak a bejegyzések,nem érek rá ,de ha máskor bejelentkezik kérheti az ellenőrzést....abba is maradt.Szörnyű lehet neki,régen vagy virágcsokor vagy bonbon volt a belépő,ma meg semmi..............Viszont a"kedvessége,megértése"válltozatlan....
          zahi és heeegany kedvelte ezt.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #6
            Soha nem szabad eljönni semmilyen irodából úgy,hogy az új kiállítású okmányokban ne ellenőrizzük az adatok egyezőségét.Ami meg az ilyen "vasvillával elvett",búval csinált,kedvetlen irodai személyzetet illeti azoknak,sem a hölgy,sem az úr megszólítás nem jár,az ilyeneket nem tudom tisztelni és ezért nem is tisztelem.

            Üdvözlettel:Che
            zahi és heeegany kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              ,búval csinált,kedvetlen irodai személyzetet illeti azoknak,sem a hölgy,sem az úr megszólítás nem jár,az ilyeneket nem tudom tisztelni és ezért nem is tisztelem.
              Én sem viszont nekem mézes orcával hamarosan jelenésem lészen az említett kikerülhetetlen ablaknál.....
              sepy, Fergusson és zahi kedvelte ezt.
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                #8
                Mann eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A kis vizsgahely jogosult kijavítani?
                Ezt kérdezze meg a kis vizsgahely a területileg illetékes NKH-tól, ugyanis az országban mindenhol másképp alakul az ügymenet.
                mátéapu kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Szürke forgalmis gépeknél műszaki adatlap alapján állítják ki az új okmányokat! Ez mindenütt így van!
                  Műszaki adatlapot a műszaki vizsgán adnak! Ez is tény!
                  Amennyiben a jármű adatai nem egyeznek a szürke forgalmiban lévőkkel, ezt a műszaki vizsgán, a vizsgabiztosnak van joga és kell indoklás alátámasztással helyesbíteni!
                  Az okmányirodában tényszerű adatokat pl. váz és motorszám nem változtathatnak meg. A típust, meg a forgalomba helyezés évét variálhatja.
                  Amit lekéregetnek a központból az a tulajdonbavétel jogszerűségére vonatkozoik, mert azt meg a műszakin nem nézik. Ha van egy adásvételim akárkitől megcsinálják a nevemre a műszakit és kész. Az okmányirodába nézik az adásvételi láncolatot, ha van.
                  Mann, sepy és 4 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    Sziasztok,elkészült a gép..nemhogy lehet,de kötelező "kis" vizsgahelyre vinni,mert a "nagy"NKH nem fogad időszakos vizsgát 3,5T alatt...mint írtam,szürke forgalmi,régi rendszám,de nem lett kivonva a forgalomból....Kfb megkötés 5 perc,és a meglepetés:nem veszi" be az NKH számítógépe sem a típust,sem az alvázszámot...patt helyzet....47 éve forgalomba van,de az NKH nem ismeri ezt a járművet...sőt,vizsgáról sem lehet elvinni...állítólag kell egy új Típusosztályt készíteni,ami lehet 3 hét.....Esetleg,valakinek tapasztalata?

                    Komment


                      #11
                      Mann eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      ami lehet 3 hét.....Esetleg,valakinek tapasztalata?
                      nem lehet 3 hét, max. 3 munkanap, és igen sajnos van ilyen mióta próbálják összefésülni az NKH nyilvántartását a BM-mel, hogy ne írhassa be Micike az okmányirodába az adatlapról leolvasott ES 250 helyett például ETZ 125-öt,mert ő azt előbb találta meg a sorban

                      Komment


                        #12
                        Én is mint írtam ez miatt dühöngök. A Motto Guzzi Florida is ezek szerint ritka tipus mert nem szerepel a nyilvántartóban ez sem. 1,5 éve készítik az új nyilvántartást és azóta nem jelentkeztek hasonlóval vizsgára. nekem is vígasztalásul említették a 3 órát vagy 3 napot de ami biztos a 30 nap. Érdekes kértem útvonal engedélyt ott látták azt is , hogy van rajta érvényes kötelező is. A bürökratikus ügyintézésbe elvész az értelem.

                        Komment


                          #13
                          A pannóniára kötöttem a biztosítást ,mert ugye anélkül hiába is viszem futón is ....Az ügynök bizalmasan közölte minden tiszta:mert a tulaj adatai szerepelnek a nyilvántartásukban 80-óta nem volt forgalomban + az adásvételi sor...A vizsgabázison pedig azt mondták nem tudják mi lesz mert nincs nyilvántartva.A hozzáértéssel és a nem-akarással nagyobb a baj,mint a törvényeinkel....
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            #14
                            A vonatkozó hatályos törvények nemismerete a jellemző , pusztán azért mert nem szokványos az ügymenet , esetleg most találkozik ilyennel először .... A hozzáállás ? az pedig alapból olyan , hogy : Hogyan nem lehet megoldani a problémát .....
                            Erről egy régebbi eset jut eszembe:

                            Egy motorkerékpár váza , korábbi ütközés miatt eltörött . Nem igazán szerettem volna javíttatni ,( féltem , hogy feszültség marad benne , elhúzódik a geometriája ....) egyébként volt hozzá másik váz adásvételivel . Első út az akkori KPM -hez vezetett , hogy mi a teendő . Ott közölték , hogy csak szgk.-nál nem lehetséges a vázcsere a korábbi visszaélések miatt , mkp-nál lehet , így egy szemle és némi készpénz befizetése után kézben volt a cserére feljogosító engedély . Nyomban bekocogtam vele az okmányirodába , ahol mondtam az ügyintéző hölgynek hogy mit is szeretnék , erre az rávágta élből :" - Nem lehetséges, nem tudja hogy már több mint egy éve megszűnt az alvázcsere lehetősége ? " , én csak meglepődtem , és emelkedett vérnyomással közöltem vele , hogy akkor hogy a pitlibe van róla friss KPM-es engedélyem , amin még meg sem száradt a tinta ???? Erre kiragadta a kezemből , és miután megnézte , lehangoltan csak annyit mondott : " - Hát akkor mégis lehet ..." majd kaján mosollyal hozzátette : " - adásvételi láncolat az alvázról ? Származó jármű forgalmi engedélye ? "
                            Na , ez volt a pont amikor némi szép magyar kifejezés után átmentem egy másik település okmányirodájába , ahol nem azonnal , de egy héten belül , némi adatlekérdezés után megoldották az ügymenetet .

                            Komment


                              #15
                              zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              egy másik település okmányirodájába
                              Fogadok nem 100 km-erre volt !
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X