Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Főorsó csapágy

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Főorsó csapágy

    Sziasztok segítséget szeretnék kérni kaptam egy Petz esztergát amit használtam is .Most lenne egy olyan problémám hogy a főorsó csapágy persely megopott és nem tudom hogy hol lehet kapni. Ha valaki tudna benne segíteni nagyon őrűlnék. Mert igaz hogy öreg de a műhely dísze és még dolgozni is lehet vele

    #2
    Szervusz Petz!

    A Petz padok olyan régiek,hogy kizártnak tartom hozzá új csapágyak vásárlását bármely kereskedésben.Az ilyen koros gépekben általában sikló csapágyak vannak,hacsak valamelyik előző tulajdonos nem alakította át gördülővé.Sajnos képet nem tettél fel sem a gépről,sem a csapágyról,-így az olvasók semmit sem tudhatnak meg az írásodból,csak annyit,hogy probléma van a csapágy persellyel.A sikló csapágyas gépeknél általában mód van a csapágyak után állítására,de látatlanban ezt sem állítanám teljes bizonyossággal.A csapágyhézagok állításához,viszonylag komolyabb szakmai gyakorlatra és tudásra van szükség,ami nem ördöngősség,el lehet sajátítani,de elkapkodni nem szabad!

    Üdvözlettel:Che
    mátéapu kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Google a barátod, egy példa a sok közül:

      http://szerszamgepjavitas.hu/
      Che kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Úgy gondolom,hogy egy olyan cég,mint ami a fentiekben említve van az olyan költségekkel dolgozik,hogy egy Petz felújításának árából lehetne már egy komolyabb és korszerűbb jó állapotú esztergapadot venni,-ha a Petzet korára való tekintettel egyáltalán elvállalnák.
        zahi kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          egy Petz felújításának árából lehetne már egy komolyabb és korszerűbb jó állapotú esztergapadot venni,
          Ne essünk túlzásokba egy főorsó csapágyazásról volt szó..!

          Azért bele kell gondolni,hogy a csapágybronz kilója 4-5 ezer forint egy 60-100m/m-es főorsó átmérő kúpos állítással menetekkel (nem ismerem a gépet) egy csapágynál nyersen elérheti az 5-kg-ot a megmunkálása annyi,vagy a duplája és két db kell.

          Egy jól dolgozni akaró cég vagy egy ember :főorsó köszörüléssel kezdi:mert másképp nem garantálhatja a pontosságot....

          Szerintem ha nem vagy evakult felujító a hézagolás utánnállitásában gondolkodj,esetleg az átalakításban görgöscsapágyasra.Mindenképpen gyakorlott ember segítségével....
          zahi kedvelte ezt.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #6
            Tisztelt Che!
            Elnézést hogy képet nem raktam fel a csapágy bronzból de nem volt kiszerelve. Nem a csapás beállítással van gondom hogy nem tudom hogy kell. Hanem a persely van megkopva és ha állítok rajta rögtön megszorul. Nem körkörös hanem ovális. A főorsó pedig annyira lóg hogy berezeg a munkadarab.

            Komment


              #7

              Komment


                #8

                Komment


                  #9

                  Komment


                    #10
                    Ő lenne a problémám.
                    Ellőre is köszönöm a segítséget.az őtletekért.

                    Komment


                      #11
                      Szervusz!

                      A szerelési kérdések rovatban,van egy olyan mellékrovat,ami az EAN esztergák szerelésével és javításával foglalkozik.Keresd meg ezt a rovatot és ott részletesen olvashatsz a csapágyak hántolásáról és javításáról és a szükséges szerszámokról!A képeket elnézve a csapágy hasonlatos az EAN siklócsapágyához,tehát a javítás módja is hasonló.

                      Üdvözlettel:Che

                      Komment


                        #12
                        mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                        Ne essünk túlzásokba egy főorsó csapágyazásról volt szó..!

                        Azért bele kell gondolni,hogy a csapágybronz kilója 4-5 ezer forint egy 60-100m/m-es főorsó átmérő kúpos állítással menetekkel (nem ismerem a gépet) egy csapágynál nyersen elérheti az 5-kg-ot a megmunkálása annyi,vagy a duplája és két db kell.

                        Egy jól dolgozni akaró cég vagy egy ember :főorsó köszörüléssel kezdi:mert másképp nem garantálhatja a pontosságot....

                        Szerintem ha nem vagy evakult felujító a hézagolás utánnállitásában gondolkodj,esetleg az átalakításban görgöscsapágyasra.Mindenképpen gyakorlott ember segítségével....
                        Pedig kapaszkoggyá -!!!!! --- nem mond ...get a fickó !! egy főorsócsapágy mutatvány , nekünk egyszerű amatőröknek 150-250 000 ft os mutatvány ! ebben nincs szállítás ( útiköltség ) és a járulékos problémák kezelése ami a az egész orsóház , le -fel szereléséből és z utána fellépő esetleges szegnyereg magassági problémákból keletkeznek .




                        ........ja , bocs most nézem hogy ez nem EAN ( de má leírtam ...)
                        Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2018 okt. 02, 13:53.

                        Komment


                          #13
                          Szia chen köszönöm a válaszodat tudom hogyan újítják fel a perselyt hántolják tusirozák még valamikor régen próbáltam is fehér fémmel nem ment. De elnézve ezt a perselyt szerintem nem is lehet hántolni mert annyira ovális. Akik meg ebben szakértök azok ezzel foglalkoznak nap mint nap meg tudnák mondani hogy mi a teendő vagy valami alternativát.
                          A golyós csapágy megoldás nem jöhet szóba mert kevés a ház falvastagsága. Szerintem a fent emlitett rovatban nincs arról szó hogy a perselyt meddig lehet hántolni.

                          Komment


                            #14
                            Petz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Szerintem a fent emlitett rovatban nincs arról szó hogy a perselyt meddig lehet hántolni.
                            Hántolni addig lehet amíg utána lehet állítani !Neked nem itt kezdődik a gondod ,hanem a csapágy külsőd nem fekszik a házban.Alternatíva :a csapágyat szétfeszíted puhafa ékkel amíg nem fekszik körkörösen a házban ezt növeled míg nem érsz a nem felfekvésig ez lesz a felső határ,így leméred az átmérőt és összehasonlítod a főorsó méretével.Lesz egy durva méreteltérés.ehhez kellene felhizlalni a főorsót akár acélpersellyel, fémszórással,felhegesztéssel és felszabályozással ezután behántolható lenne a géped csapágya.

                            Az apró turpisságokat már az elődeink az évek során ekövették,ezért ért el arra a határra ahol már maga a csapágy mozdul a főorsóházban.

                            Menet közben ötlött egy újabb turpisság:kend be fémragaszóval a csapágy külső részét viszont a házat ne engedd ragadni...papír,festékréteg ..akármi.Valószínűleg, kikeményedés után felfekszik annyira a csapágy,hogy egy ideig nem remeg a géped....
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment

                            Ugrás az oldal tetejére
                            Working...
                            X