Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Papírozás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Van egy viszonylag komoly gondom.
    Örököltem az apámtól egy Vespa 125PK-t, amely az okmányiroda által adó nem fizetése miatt (a "tanács" nem tudta megállapítani) ki van vonva a forgalomból. Forgalmija nálam, mert az akkor nem került elő. A hagyatéki előzetesnél a "tanács" jóindulatú tisztviselője nem vette fel a listára mondván, hogy kis értékű.
    Így viszont nekem nem lesz róla papírom, amivel az öröklést igazolni tudnám. mert utána biztosítás műszaki és máris vissza lehetne a nevemen helyezni forgalomba.

    ?????
    A "Tanács" nem tudta,hogy az érték nem releváns,a Közhiteles ingatlannyilvántartásba lévő ingatlanok,vagy a Közhiteles Gépjármű BM nyilvántartásba lévő járművek (ugye 125cm3) -értéktől függetlenül-a hagyatéki eljárás részei.

    Igen,csakhogy az elhunyt papa halála előtt egy nappal (héttel,hónappal,évvel,stb)eladta/ajándékozta Neked,azért nem kell pót hagyatéki eljárás.

    A halál ideje ismert ,hisz Te vagy a fia.
    Isten nyugosztalja,de egy valami biztos-az ismeretlen eladókkal ellentétben-:
    nincs az a földi,e világi személy/hatóság,aki meg tudná kérdezni a papát,vagy cáfolná az eladás tényét.

    Nem kell illetéket fizetni,mert egyenes ági leszármazott vagy.

    Lépések:
    Megcsinálni-műszakiztatni(viszed a régi forgalmit/papa adásvételijét),viszont:csak Hatósági műszaki vizsgára mehet,mert hivatalból vonták ki.
    Aztán eredetiség,biztosítás,majd Okmányiroda.
    Utoljára szerkesztve a következő által: Mann; 2018 dec. 30, 11:26.
    Titus, movisz és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Köszönöm a hozzászólásokat.

      A mai napon sikerült feltárni a hivatalos tulajdonost.Szerencsére él és a közelben lakik. Hétvégi utam valószínűleg hozzá fog vezetni.
      mir-mur, Titus és mátéapu kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        Üdv!
        Üdv!

        Van egy Jawa cz175 tipusú motorkerékpárom.
        Sok Jawát láttam már de eddig nekem fel sem tűnt hogy az enyémen a láncvédő burkolat egyik része más színű mint a képeken. A bekarikázott részen látszódik hogy az enyémen bordó színű viszont más motorokon szürke. Vajon ez gyári lehet vagy már festett? A másik kérdésem hogy az üres visszajelző jeladó nem ad "jelet". Ott mi lehet a probléma?
        Attached Files

        Komment


          #19
          szia,
          a szociexportra készült hetvenötösök láncvédőjét (tehát a tokot) alapvetően gépes színre, a tokozást hátul vezető (kör alakú, préselt acél lemez, a lánckerék és a villa között lévő, a tengely átfut rajta) alkatrész pedig szürke fényezést kapott.
          ha teljesen bizonyos, hogy az üresjárati kapcsoló nem kapcsol, akkor nyilván azt kell kicserélni. (esetleg hibakeresés: izzó, vezető stb.)
          emu és Che kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            A motor 1969-es évjáratú.
            És a kapcsolóhoz könnyedén hozzá lehet férni mert még nem vizsgáltam meg jobban.

            Komment


              #21
              Azon ritka CZ-k egyike amelyiknek megvan az eredeti hátsó lámpája, ezt biztos nem nagyon faragták mert nagyjából az első lépés ez lett volna

              Komment


                #22
                Ez csak jó hír lehet.

                Komment


                  #23
                  Jani123456789 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A mai napon sikerült feltárni a hivatalos tulajdonost.Szerencsére él és a közelben lakik. Hétvégi utam valószínűleg hozzá fog vezetni.
                  Gratulálok a szerencsés eredményhez! Az okmányirodán át sikerült a kapcsolatfelvétel? Hadd okuljunk egy kicsit a részletekből.
                  Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2019 jan. 04, 19:07. Oka: egy betű hibádzott
                  Lemezjáték, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    #24
                    Ebből a kép állásból nézve igen szép állapotban megmaradt példány, vigyáztak rá biztosan mert pl. az ülése is eredeti.

                    Komment


                      #25
                      sepy.
                      Az előző tulaj állítása szerint újrahúzatta. Az lenne a kérésem hogy akinek van ilyen tipusra gyári üllése az el tudná nekem küldeni hogy hogyan is néz ki

                      Komment


                        #26
                        Titus!
                        Az okmányirodában az egyik ismerősöm kicsi pénzért megsúgta és szerencsére falubeli de azt már nem hogy mi a pontos típusa.

                        Komment


                          #27
                          Jani123456789 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Az előző tulaj állítása szerint újrahúzatta. Az lenne a kérésem hogy akinek van ilyen tipusra gyári üllése az el tudná nekem küldeni hogy hogyan is néz ki
                          pont így, ahogy a képen van de ha ez nem elég:



                          https://www.vatera.hu/jawa-250-ules-2713733909.html

                          Komment


                            #28
                            Jani123456789 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Az okmányirodában az egyik ismerősöm kicsi pénzért megsúgta és szerencsére falubeli
                            Akkor duplán is szerencsés vagy, minden motort papírozós veterános ilyen ismerősökre vágyik Nincs más hátra mint a felújítás, bár tényleg elég szép állapotú a gép. A fényezése még gyári vagy átfestették?

                            Komment


                              #29
                              Titus!
                              Valószínűleg gyári ezért nem is szeretném újrafényezni. Csak talpra állítom mert úgy szép ahogy van.

                              Komment


                                #30
                                Jani123456789 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Valószínűleg gyári ezért nem is szeretném újrafényezni. Csak talpra állítom mert úgy szép ahogy van.
                                Ezzel teljesen egyetértek. Ilyen állapotban bűn egy újrafényezés.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X