Közlemény

Collapse
No announcement yet.

EMU 160 műszerész esztergagép

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Szép napot Mindenkinek!
    Köszönöm a hozzászólásokat CZsoltinak és Che-k.
    Az Emu 200-t lelehet tölteni a netről de sok eltérés van. https://cnctar.hobbycnc.hu/Lovi/Docs...NYV_RAJZOS.pdf
    Igen a Honti cég gusztustalanul drága.
    A nyomozásom során eljutottam az Országos Széchenyi könyvtárig ahol viszont megvan és lehet olvasgatni.
    Aki budapesti az előnyben van, a vidékieknek ez kicsit hosszadalmas. Állítólag pár oldalt lehet másoltatni, de biztos nem ezrekért.
    Most apránként átnézem a kis masinát, jelenleg a kereszt és kézi ill. késszán átvizsgálását csinálom. Bizony van mit javítani, pótolni.
    Felakartam tenni pár képet de nem engedi. Valamit kiír de nem értek angolul.
    Ez, hogy van, fele magyar fele angol, erre a "kis időre" nem hiszem, hogy érteni fogom az angolt.
    További szép napot Mindenkinek.

    Komment


      #17
      A fórummotor alapvetően angol nyelven ért. Moderátor tagtársaim heroikus munkával tanították meg magyarul beszélni.

      Tekintettel arra, hogy ezt ők is a 8-óra szórakozásuk idejében végzik, ezért nem került még mindenre sor.

      A képfeltöltésnél túl nagy felbontású képeket nem enged feltölteni. Át kell konvertálni kisebbre, amit már fogad a rendszer. Szerintem csak ennyi baja van.

      Komment


        #18
        HAAAA tudnám mikkeket mondassz jó is lenne.

        Komment


          #19
          Nem olyan bonyolult az. A képet jpg formátumban kell elmenteni és max 720-as felbontásúra átméretezni.

          Komment


            #20
            CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A képet jpg formátumban kell elmenteni és max 720-as felbontásúra átméretezni.
            Mi az a jpg-és .........
            A szenilisek és a tudatlanok kedvéért lépésről lépésre kérem.(A magyarázatban :ne legyen benne a"macska farok olyan":mint amilyen a macskának van )
            Legjobb lenne:egy feltűnő helyre kitenni....
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              #21

              mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              lépésről lépésre kérem
              Képek átméretezése szinte bármelyik képszerkesztővel megoldható, az egyszerűség kedvéért a WIN.. beépített paint programjával készítettem egy példát:
              Minimális eltérések az operációs rendszerekben eltérhetnek (XP, WIN7 - 10), de alapvetően a paint mindegyikben benne van.

              A START menűből keressük meg a paint programot, Click image for larger version

Name:	tméretezés-001.jpg
Views:	397
Size:	10.9 KB
ID:	217267Click image for larger version

Name:	tméretezés-002.jpg
Views:	395
Size:	16.2 KB
ID:	217268Click image for larger version

Name:	tméretezés-003.jpg
Views:	397
Size:	24.8 KB
ID:	217270Click image for larger version

Name:	tméretezés-004.jpg
Views:	401
Size:	27.6 KB
ID:	217271
              nyissuk meg az átméretezendő fájlt, Click image for larger version

Name:	tméretezés-005.jpg
Views:	399
Size:	26.3 KB
ID:	217273Click image for larger version

Name:	tméretezés-006.jpg
Views:	394
Size:	67.2 KB
ID:	217278
              az "Átméretezés" gombra kattintva a lenyíló kis ablakban válasszuk a képpont szerinti méretezést
              és írjuk be a 720-at a nagyobb méret helyére. Click image for larger version

Name:	tméretezés-007.jpg
Views:	393
Size:	18.8 KB
ID:	217279Click image for larger version

Name:	tméretezés-008.jpg
Views:	391
Size:	62.6 KB
ID:	217277Click image for larger version

Name:	tméretezés-009.jpg
Views:	304
Size:	46.1 KB
ID:	217272Click image for larger version

Name:	tméretezés-010.jpg
Views:	301
Size:	96.9 KB
ID:	217280
              Mentés másként gombbal az átméretezett fájlt célszerű elmenteni. ezt az elmentett fájlt már fel lehet tölteni. Click image for larger version

Name:	tméretezés-011.jpg
Views:	303
Size:	45.5 KB
ID:	217276

              A mellékelt képek talán segítenek. Üdv mindenkinek .





              Attached Files

              Komment


                #22
                Húúú...!!! Ez klassz! Köszönet érte.

                Komment


                  #23
                  Szép napot Mindenkinek!!

                  Emu 160-s ról lenne szó. Szétbontottam a seb. váltót és bizony elég kevés olajat találtam benne, kb: 1.5dl-t.
                  Kérdés, mennyinek kellene lenni? Mik a tapasztalatok egy ilyen kis masinánál? Sajnos gépkönyv nincs. (Széchenyi könyvt.) Egy pár képet azért mellékelek.
                  köszönöm a h.sz.-t
                  Gyulabá

                  Komment


                    #24
                    Gyulabá eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése


                    Mivel van nívóablak aszerint kell feltölteni,egyébként én úgy tanultam:szóró olajzásnál az alsó tengely fogaskerekének közel feléig olajban kell futni :ami felveri a többi alkatrészre...
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #25
                      Szervusz Gyula!

                      Az imént találtam a jófogáson az alábbi hirdetést.Elmentettem,hátha érdekel.Úgy tűnik az eladó szakirodalmakkal foglalkozik,mert a többi hirdetése is a technikáról szól.Azt nem lehet tudni,hogy eredeti,vagy fénymásolt példányról van szó,ezt meg kellene érdeklődni az eladótól.Az ára 6 000.-Ft. és postaköltség,-nekem sok,de nem azért ajánlom neked csak mert még sehol nem találtam ezideig Emus 160-hoz gépkönyvet,kivétel a Honti,de az még sokkal drágább.

                      Üdvözlettel:Che

                      Komment


                        #26
                        Üdvözlet. Írtam privát üzenetet "Che"-nek és "Gyulabának" gépkönyv ügyben

                        Komment


                          #27
                          Kedves Tress!


                          Köszönöm az üzenetet és az ajánlatot,-most rágódok az ajánlaton,amely magában elfogadható,de a postaköltséggel már elgondolkodtató.Egyenlőre nem kérem,de a későbbiekben visszatérhetünk rá.Ha a személyes átvétel megoldható lenne,még akár valamelyik fórumtárs közvetítésével,aki szokott a találkozónkra járni,akkor elfogadhatóbb lenne az ára.Esetleg megírhatnád,mely környéken élsz,én Orosházán élek.

                          Üdvözlettel:Che

                          Komment


                            #28
                            Üdv Mindenkinek!!

                            Megint itt, volt sok betegség és miegymás.
                            Most egy menesztő tárcsát keresek változatlanul EMU 160-ra. Vettem egy 125-s 4pofás tokmányt és ehhez kellene.
                            Valamint 130-s tokmányhoz keresek fordított pofákat nem horror áron.
                            kép. Sajnos nem tudok mellékelni mert nem értek angolul. Nem értem miért kell erőltetni ezt a vegyes megoldást.

                            Komment


                              #29
                              Kellemes ünnepeket és Boldog új esztendőt Mindenkinek!!!
                              Természetesen vírus nélkül. https://www.youtube.com/watch?v=3mot9ZamCpA

                              Komment


                                #30
                                Üdvözlök mindenkit !
                                Nem olyan rég lettem Emus160 tulaj .
                                Van egy olyan probléma ,hogy gyárilag a laposszíjas hajtás valamikor kicserélték sima ékszíjasra ,szeretném visszaállítani eredeti állapotba ha valaki letudná méretezni a gyári tárcsákat azt megköszönném.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X