Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia Q&A

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Pannonia Q&A

    Sziasztok. Az a problémám hogy eltörött a berúgó rugó a mocin. Leszedtem az oldaldeknit de a berúgó tengelyt a kuplung miatt nem tudtam leszedni.
    Van valami trükk hogy hogyan kell leszedni a tengelyt vagy muszáj hozzá a kuplungot szédszedni?

    #2
    Továbbá az is kérdésem lenne hogy ha veszek egy duna oldalkocsit, akkor az kompatibilis lesz a szóló motorral ha azon gyárilag nem volt?

    Komment


      #3
      Kedves Benedek!

      Sorozatosan olyan kérdéseket teszel fel,amelyek már többször meg vannak válaszolva a fórum valamely témájában,-tessék olvasgatni a fórum írásai között és szinte minden Pannóniával kapcsolatos kérdésre választ kapsz!

      Nem azért írtam a fentieket,mert neheztelek az ismétlődő kérdésekért,de teljesen felesleges emberi kapacitást arra fordítani,hogy leírjon olyat,ami már régen megtalálható itt,csak egy kis energiát kell fordítani,annak keresésére.

      Mindentől függetlenül örülök,hogy köztünk vagy és remélem maradsz is sokáig!

      Üdvözlettel:Che
      Boldi, joker és 5 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Sajnálom hogy így gondolod. Megnéztem a fórumon és nem találtam választ a rugóval kapcsolatos kérdésemre.

        Komment


          #5
          Benedek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Megnéztem a fórumon és nem találtam választ a rugóval kapcsolatos kérdésemre.
          Gondolom szeretnéd,hogy strapabíró legyen ,akkor szereld le ami útban van és nézz át mindent,legalább az is biztosan jó lesz.

          Lehet trükközni,feszgetni ......viszont az eredmény nem biztos, nem tartós!
          Lemezjáték, Boldi és Titus kedvelte ezt.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #6
            Kedves Benedek!

            Szántam rá időt és kikerestem neked a fórum írásaiból a fenti két kérdésedben született írásokat,amiket a következő helyeken találsz meg.

            Első kérdésed,mely a berúgó szerkezettel kapcsolatos:

            Veterán fórum>Szerelési kérdések>10.old.Berúgókar tengely csere (Igric 2015.01.30. 20:11)


            Második kérdésed,amely az oldalkocsi felszerelésére vonatkozik:

            Veterán fórum>Hivatalos ügyek>Átalakítás>Szóló motorkerékpár oldalkocsissá alakítása (mátéapu 2016.03.13. 23:35)

            Oldalkocsikkal foglalkozó írások,melyek a technikai kérdéseket taglalják:

            Veterán fórum>Szerelési kérdések>Oldalkocsi,utánfutó szerelése

            Sajnálom én is,hogy magadtól nem találtad meg ezeket az írásokat,de úgy vélem,hogy nem szántál elég időt a keresésre.Azt el kell ismerni,hogy a témák csoportosítását sokkal logikusabban is fel lehetett volna építeni és nem a legegyszerűbb megkeresni egy kérdésre a választ,de valahol biztos itt van.Időt kell szánni a keresésre és meg is kell ismerni a fórum szerkezetét,mely nem egyszerű,de amíg itt keresgélsz,legalább tanulsz!

            Üdvözlettel:Che
            Lemezjáték, Boldi és 4 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Tisztelt Che bá'!
              Tökéletesen igazad van. Kezdő szerelőként rengeteg új dologgal-problémával találkozom én is...
              1-rácsodálokozom 2-elkerekítem magam (ha akkora a probléma) 3-utána olvasok (könyv,google, fórum) 4-kérdezek
              Valahol olyan, mint egy jó Sherlock Holmes krimi.... így vagy úgy de megoldódik. Már az idő sem hajt... számunkra (az ízületeim és én) már vége a szezonnak. Most kezdődik csak az igazi szerelés, összefagyás a blokkal.
              Hát hajrá!!

              Komment


                #8
                Hahó!! Benedek!! Kicsit problémás keresgetni, de igen, ott van ahol Che írja. Ez nekem dupla öröm, mert hiába kész a gyújtás, ha annyira leharcolt a berúgókar és a tengely, hogy szinte be sem bíro(k)m rúgni. A lőrinci börzén kedves,rendes két lábbal a földön álló veteránok elérhető áron megszántak, így van berúgókar... tengelyt meg hamarosan szerzek... és már szerelési elmélet is van! Nem csak ülök és bámulok, hogy hol kezdjem. Alig várom, hogy nekilássak!

                Komment


                  #9
                  Köszönöm szépen a segítséget.

                  Komment


                    #10
                    Itt egy videó a mociról.
                     

                    Komment

                    Ugrás az oldal tetejére
                    Working...
                    X