Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia 6v-os biztositék

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Pannonia 6v-os biztositék

    Üdv!
    Pannónia T5-mel van egy olyan problémám ,hogy a biztosítékot mindig kivágja. Elméletileg minden vezeték a helyén van. Személy szerint arra gyanakszom hogy a konverternek lehet valami baja.
    Válaszokat előre is köszönöm!

    #2
    Egyértelmű zárlat !
    Nézd végig a vezetékköteget nem sérült e meg:tankfelfogatás,kormány-nyak,blokk-kivezetés,akkukörnyéke,utoljára szerelt egységek csatlakozása.Minden izzót kiszerelve kipróbálni külső áramról.Egyenirányítót kipróbálni(nem tudom mi a konverter)

    A kürtre,féklámpára állandó akku + áram megy:lehet,zárlatos a kürt,vagy összeég a féklámpaizzó,esetleg az odavezető vezeték sérült.
    zahi és Che kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      Frank_1214 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Személy szerint arra gyanakszom hogy a konverternek lehet valami baja.
      Ez mi is akar lenni ?

      Egyébként a bizti nem feszültségre , hanem áramerősségre van méretezve ... nem lehet hogy kicsi a bizti amit bele tettél ?

      A jelenség amit leírsz , a biztosíték tűrőképességénél magasabb áramerősséget feltételez . Ami , - ahogy Máté is írta - zárlat , rossz kontakt , vékony vezeték , vagy nagyobb áramfelvételű "fogyasztó" alkalmazása miatt is lehet , esetleg ezek kombinációja .
      Szerintem meg lehetne mérni az áramerősséget , és egyes fogyasztók kiiktatásával, vagy bekapcsolásával (helyzet és fényszóró izzók, kürt , féklámpa , utólagos visszajelzők ...stb ) mérés közben figyelni annak változását . Így be lehet határolni a hiba hozzávetőleges helyét ... ahogy már ezt leírták .

      Akkumulátor zárlat ? (esetleg egy nagyobb kondenzátorral helyettesíteni az akkut , egy próba erejéig ???? )
      pasetta, emu és 2 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ez mi is akar lenni
        Szerintem egy 6-12V átalakító.
        Ha igen akkor van egy olyan érzésem a kérdés alapján hogy a beszerelése sem elég szakszerű.
        tehát ha valóban az, akkor az arról levett áramerősség jóval több mnt duplája a bemenőáramerősség amit egy annál is nagyobb olvadóbiztosítóval kell védeni. Ha ehhezhozzájönnek az eredti elektomos berendezések akkor még plusz azok is, de én semmiesetre sem közösíteném ezekkel hanem egy külön biztosítóval csinálnám!
        zahi kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Nem tudom miért agyalunk ????Már nem is érdekli....
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #6
            De érdekel! Minap megoldódott a probléma. Csak a kürtöt kötöttem ki és minden tökéletesen működött. Szóval köszönöm a tanácsokat.
            Utoljára szerkesztve a következő által: Frank_1214; 2020 febr. 19, 20:40.

            Komment


              #7
              Frank_1214 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Csak a kürtöt kötöttem ki
              Ésakkormost a kürt konvertálni fog a 6V-hoz, ha dudálni kell?
              zahi kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Frank_1214 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Csak a kürtöt kötöttem ki




                És akkor most a kürt konvertálni fog a 6V-hoz, ha dudálni kell?



                Mivanmivanmivan ??????????? Hát ilyen gyakran kürtölsz ?????

                Komment


                  #9
                  A kürtöt eléggé ritkán használom. De majd a délután folyamán leszerelem és megnézem ,hogy mi baja lehet. Ha menthetetlen nézek egy másikat vagy egy kormányára szerelhetőt.

                  Komment


                    #10
                    Frank_1214 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A kürtöt eléggé ritkán használom. De majd a délután folyamán leszerelem és megnézem ,hogy mi baja lehet. Ha menthetetlen nézek egy másikat
                    Inkább mérd meg ....

                    Frank_1214 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ha menthetetlen nézek egy másikat vagy egy kormányára szerelhetőt.
                    Jézus ... " Hát ütsz még Aladár " ha már névnapod van .

                    Komment


                      #11
                      Frank_1214 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A kürtöt eléggé ritkán használom
                      Én is. Minden év Szilveszterén megfújom
                      Click image for larger version

Name:	DUDA.JPG
Views:	248
Size:	77.7 KB
ID:	221891
                      A Simsonomon meg biciklicsengő van. Jóbaráttol kaptam egy akksit hogy menjen az index és az elektromos duda is, de nem kérdezett meg. 6V-os akksit kaptam, a Simsonom 12V-os
                      mátéapu kedvelte ezt.

                      Komment

                      Ugrás az oldal tetejére
                      Working...
                      X